Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak olyan kismamák akik...

Vannak olyan kismamák akik ugy estek teherbe hogy már nem él az édesanyjuk?

Figyelt kérdés
Lassan 6 éve hogy nem él és eddig megvoltam,de most amiota tudom hogy terhes vagyok csak egyre inkább azt érzem hogy szükségem van rá és nem tudom végig csinálni nélküle.Azt érzem hogy most van a legnagyobb szükségem rá,nem tudom mi lesz velem majdnem minden éjjel azt álmosom hogy otthon van.Csak én érzem ezt az eröss hiányt vagy más is van igy vele.
2009. aug. 19. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Bár nekem nem az édesanyám hanem az édesapám nem él már.Másfél éve veszitettük el.Fiatal volt még,hirtelen történt és váratlanul ért mindenkit.Nekem akkor volt 3és fél éves a fiam és alig 2 éves a kislányom,nagyon megviselt mindenkit.Aztán év végén teherbe estem,és egészen szülésig nem is éreztem azt a különleges hiányt...persze nagyon hiányzott akkor is csak nem éreztem plusszban azt amit pl Te is leirtál.Aztán megszületett 1 hónapja a kisfiam és mikor kitoltak a szülőszobából és magamra hagytak na,akkor öntött el az az érzés hogy mikor a másik kettő született akkor egyből beszéltünk telefonon és jöttek hozzám...nagyon sírtam és nagyon fájt hogy nincsen már.Nagyon sajnálom hogy a legkisebb gyermekem nem ismerheti a nagypapáját,és nekem is nagyon hiányzik az apukám,hisz én is még csak 27 éves vagyok.:(

Együtt érzek veled teljes mértékben!Sok kitartást kivánok és sok boldogságot!és gondolj arra hogy édesanyád odafentről lát téged és biztosan nagyon büszke a lányára!

üdv

egy 3 gyermekes anyuka

2009. aug. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem az edesanyam 9 eves koromban halt meg, a mamikam pedig 2 eve. apukam egyedul nevelt fel. en mindig is sokat gondoltam az anyura, de miota tudom, hogy kisbabank lesz megtobbet. es a mamikam is nagyon hianyzik, mert meg friss a gyasz.

en tudom, hogy felulrol neznek es nagyon buszkek rank, ezert sem erzem azt, hogy egyedul nem fog menni. sokszor eszembe jut, hogy az en pici gyerekemnek nem lesz nagymamaja, csak egy, de majd sokat fogok neki meselni rola. es kovetem az edesanyam peldajat.

sok boldogsagot kivanok neked es most ne a gyasz felett busulj, hanem az uj eletre koncentralj, megis csak ez az elet rendje!

biztos edesanyad is nagyon buszke lenne rad!

boldog babavarast! 10+2 hetes km

2009. aug. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


Nagyon meg tudlak érteni, nekem 5 éve halt meg anyukám, és nekem is voltak nehéz pillanataim. Nagy szükségem lett volna rá - és lenne most is. Nekem azt a legnehezeb elviselnem, hogy már csak 1 nagyija van a fiamnak, és nem jó a kapcsolatom vele...

Én igazság szerint nem adtam át magam bánatnak, hanem előre néztem, és azt mondtam magamnak, hogy el fogom mesélni a kisfiamnak, hogy milyen volt, és hogy mennyire szerette volna őt!


És milyen fura az élet... a kisfiam anyukám halálának 5. évfordulója előtt 1 nappal született meg.

2009. aug. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a gondolataidat.Nekem 2 éve halt meg az anyukám,mi nagyon közel álltunk egymáshoz és a 2 szülésemet is végig izgulta hatalmas türelemmel.A kezembe halt meg otthon,borzalmas érzés volt.Rá 1 évre apum is sulyos beteg lett,ugy éreztem elveszitettem midenkit akik fontosak voltak számomra,csak a gyerekeim éltettek.Most várom a harmadik babát és olyan rossz,hogy most amikor szükségem lenne rájuk nincsenek itt velem. Sajnos az élet megy tovább,de még az idő se halványitja a sebeket,hisz tisztán hallom a hangjukat a nevetésüket és nincs nap,hogy ne jutnának eszembe.
2009. aug. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem meghalt, hanem elhagyott egy másik pasiért minket, 16 éve, azóta nem is találkoztunk. De a lényeg majdnem ugyanaz. Nemsokára szülök és mély fájdalmat érzek, amiért nekem nem lesz segítségem.

Persze ott van apukám, de azért az mégsem olyan. A férjem anyukája beteges, nem várok tőle segítséget.

Meg fogom oldani, tudom. Bízom magamban és a babában. De nagyon rossz, hogy nekem nem úgy lesz, hogy "anyu, itt hagyom a gyereket egy órára, amíg bevásárolok, figyelj már rá légyszíves" vagy ilyenek.

Az meg még rosszabb, hogy nem tudom megkérdezni tőle neki milyen volt, mikor minket várt stb.

Figyelj, meg kell oldanunk, el kell fogadnunk a sorsunkat és kész. Remélem hamarosan jobb lesz és nem fogsz emiatt depizni!

2009. aug. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Már nekem sem él......3 éve...
2009. aug. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én még kamaszkoromban elveszítettem anyukámat- Van, aki azt gondolja, nekem könnyű, mert talán már nem is emlékszem rá annyira, pedig igenis emlékszem rá jól. Van olyan, aki azt hiszi, idővel kopik az emléke, de ez tévedés. Az életemben mindig előjön, ha valami nagy dolog történik velem...vajon hogyan reagálna, mit mondana, stb. Azt hiszem ez mindig is így lesz. Sajnos a kisfiam csak egy nagymamit fog ismerni. Majd sokat mesélek neki az én anyukámról!
2009. aug. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok,ugy gondolom hogy akkor jövünk rá arra hogy mennyire is jo volt mikor már mi is anyukák leszünk.Egy válaszolonál elakadtam mikor azt irta hogy az évfordulokor született a kisfia,én is akkora vagyok kiirva,és arra gondolok hogy ez a gyermek nekem helyette jön.Minden esetre,nekem nagyon nehéz,tudom hogy velem van de még is,sok sok kérdezni valom van töle,meg sok sok kérésem,amikkel már csak hallgatni tudok.Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2009. aug. 21. 09:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Nekem most 6 hónapja halt meg Édesanyám!!!!Hirtelen ,előzmények nélkül.Abban a hónapban lettem terhes az 5. babánkal.Eddig minden magától értetődő volt és természetes,most pedig a szivem egy darabja.Véreztem az 5.-10.-hétig valószinűleg a stressztől a lelki megrázkodtatástól.Csak imádkoztam,hogy a babát ne vegye el tőlem a Jóisten.Azóta 33 hetes kismama vagyok és kislányt várunk.Anyukám neve lesz a második neve a kislányunknak.Én úgy élem meg azóta is,hogy Anyu Őt küldte maga helyett,hogy "könnyebben"túléljem.Egy Anya elvesztése mindig a legfájdalmasabb dolog,én úgy érzem most nőttem fel igazán!!!!!!!!!!!Néha este csak nézem a csillagokat és a legnagyobb és legfényesebb csillagban Őt látom.Néz minket és fentről segit,és azt hiszem büszke is ránk,hogy lassan 5-szörös nagymama!!!!!!!Sokszor elképzeltem azt a pillanatot mikor kibújik a kislányunk és nem tudom felhivni és elmondani,hogy megszületett az unokája.Igen az élet megy tovább,csak a fájdalmat "cipelni" kell de a gyermekeim léte és a férjem rengeteg lelki támaszt adnak:-) Boldog babavárást kivánok mindenkinek:Rita
2009. aug. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!