Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb.4 hetes koromig Frontint...

Kb.4 hetes koromig Frontint szedtem, mert pánikbeteg vagyok. Mikor megtudtam hogy terhes vagyok, azonnal abbahagytam. Azóta tünetmentes vagyok. Mennyit árthattam ezzel?

Figyelt kérdés
2008. máj. 27. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem fordulj szakemberhez, az orvos biztos tud tanácsot adni.

Én is szedtem hasonlót, akkor a doki azt mondta, hogy hónapok kellenek, mire kiürül a szervezetből. Azt nem tudom, hogy az a koncentráció árthat e a babának, ha már abbahagytad, de lehet, hogy igen.

A barátnőm is terhes lett, neki a párja szedett hasonlót és az orvos arra is azt mondta, hogy nem túl jó!

De ez csak egy eset. Minden helyzet más! Gyógyszerek között is lehet különbség!

Kérj tanácsot a nőgyógyásztól, szerintem minél előbb!

Akkor legalább tudni fogod, hogy nincs okod aggódni!

2008. máj. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam a Czeizel professzorral egy riportot,pont egy hasonló kérdést tettek fel neki a Frontinról. Akkor Ő azt mondta, hogy a létező sok ezer gyógyszerből csak 41 van ami komoly bajt okozhat, a Frontin nem tartozik közéjük. Szerinte, ha tünet van és nincs kezelve többet árt, mint ha szeded a Frontint. Szerintem nem ártottál ezzel a babának, de azért beszélj az orvosoddal is.

33 hetes kismami

2008. máj. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

En tudok segiteni, teherbeesesemkor panikbetegsegre Rexetint (antidepresszans) es Xanaxot (uaz, mint a Frontin) szedtem.

Mikor megtudtam, h terhes vagyok, elmentem Czeizelhez.

Nem okoztunk ezzel kart!

Nincs benne abban a 41 gyogyszerben egyik sem, ami magzatkarosito hatasu.

Minden rendben! Azota nekem se kell gyogyszer :)

24 hetes kismama

2008. máj. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem ártottál hidd el!Nekem például egész terhességem alatt gyógyszert kell szednem,mert refluxos vagyok.

A gyógyszerek egyáltalán nem olyan ártalmasak,mint ahogy ez a kismamák között elterjedt!

2008. máj. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyon aggaszt, Czeizel doktor urat fel is lehet hívni telefonon.

[link]

Itt találsz telefonszámot is a genetikai tanácsadásnál. Én is beszéltem már vele, mert olyan gyógyszert írtak fel nekem, ami terhesség alatt nem szedhető a betegtájékoztató szerint. Nagyon rendes és segítőkész volt.

Amúgy az első négy hétben szedett gyógyszerek nem okoznak gondot, csak utána lesz kapcsolat az embrió és az anya között (addig a petesejt táplálja tulajdonképpen az embriót).

2008. máj. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!