Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes terhes vagyok,...

30 hetes terhes vagyok, nagyon-nagyon vágytam erre az állapotra, a munkát 12 hetesen abbahagytam. Azóta itthon vagyok. Sajnos, egy kisváros szélén élek, elzártan és úgy érzem tisztára depressziós lettem mostanra. Ti voltatok ilyen helyzetben? !

Figyelt kérdés
Ha bemegyek a városba, v. Pestre, akkor abba nagyon elfáradok, sétálni nem nagyon tudok, meg egyedül nem is élvezet. Takarítani, lakást csinosítani sincs kedvem. Semmihez sincs. Csak sírok és várom, hogy esténként hazajöjjön a férjem. Legtöbbször este 8-kor ő az első akihez aznap szóltam... :-( Olyan nagy terveim voltak a babavárás idejére (dekupázs, hímzés, barátnőhöz járkálás), de SEMMIHEZ sincs kedvem csak nézek ki a fejemből és sirdogálok.
2008. dec. 18. 18:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Én a 30. héten hagytam abba amelót de így is depis voltam a végéig. Folyton bőgtem. Elhanyagoltnak éreztem magam.. Tök hülye voltam. Ez eémúlik, nuygi, meglesz a pici aztán nem lesz ilyenekre időd :)))))
2008. dec. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Igen ez ismerős.Én a terhesség elejétől itthon vagyok és érzem mostmár én is a "zuhanást".Tegnap én is sirtam.Nem unatkozom a napok gyorsan eltelnek,csak mindeggyik egyforma.Probálom magam tartani,nyugtatni,hogy ez csak átmeneti állapot.Várom a karácsonyt,egy kicsit más lesz.Neked sincs már sok hátra,ne add fel.26hetes km
2008. dec. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

O, Istenem, ne sirdogalj, en inkabb szules utan voltam depresszios mondjuk. De szerintem a legtobben atesnek ezen, akkor tenyleg nagyon nehez minden. Szules utan lesz majd segitseged, mert az fontos lesz am, hogy ne maradjal egyedul a kicsikevel?

Ide is irhatnal, vagy van tobb forum, ahol beszelgethetsz kismamakkal. Menjel csak emberek koze, en imadok boltokban nezegetni pl. Setalni miert nem tudsz? Ha van walkman-od, vagy a modernabb MP3 lejatszod, akkor hallgass zenet seta kozben.

Otthon is hallgass zenet, a neten is vannak, amit csak szeretnel a youtube.com-on. Minden zenet megtalalsz, hallgasd, enekelj te is, es vard a picidet, ne szomorkodj!

Minden napra tervezz el egy programot, ahova elmesz. Nem kell tobb, csak egy. Feloltozol, es elmesz! Ne maradj otthon. Szuleid, es a parod szulei elnek meg? Veluk mi a helyzet, testvered van?

2008. dec. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Azért is durva, mert annyira nem ilyen voltam. Le tudtam magam foglalni. Most meg... Ráadásul a páromon is látom, hogy elégedetlen hogy nem takarítok állandan, csak a legszüségesebbeket csinálom meg. (persze szólni nem mer, nehogy megbántson) de néha már azon kapom maga, h lehet, hogy jobb lene, ha lecseszne, hátha észheztérnék...

Félek, hogyha most ilyen depi vagyok, akkor talán nagyobb a sansz, h szülés utáni depim is lesz?!?!?! :-((((((

2008. dec. 18. 18:24
 5/14 anonim ***** válasza:

Én is voltam így, akkor iratkoztam be angol tanfolyamra.

Tedd hasznossá magad valamivel, amihez csak kedved van, amire nem lenne időd munka mellett.

Használd ki az időt, most jut idő magadra is.

Én jártam úszni is, és kismamajógára.

Mindig otthol az nem ok.

2008. dec. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Anyósomék messze vannak, anyukám már 25 éve nem él, apámmal 3szor találkoztam mióta terhes vagyok. Sétálni azért nem a legjobb, mert egy kukoriaföld közepén lakunk. mire elérek a város széléig totál kifáradok.

Igazából az a helyzet, hogy semmi nem jó. Pl. egy ismerősöm már 3szor hívott hogy találkozzunk mert közel lakunk egymáshoz és mindig lemondom vmilyen ürüggyel. Látni nem akarok senkit, de persze itthon sem jó tökegyedül. Na, ez szuper, mi?!?4?!?

2008. dec. 18. 18:30
 7/14 A kérdező kommentje:
Tornázni jártam eddig, de mostanra már azt is hanyagolom, mert 45 perces az óra, de kb. ugyanennyit kell hozzá oda-vissza utazni és lusta vagyok összekaparni magam, bepakolni, kimenni a volánbusz megállóig, várni a hidegben (mindig késik)... stb. ezért inább már oda se megyek... :-((((
2008. dec. 18. 18:32
 8/14 A kérdező kommentje:
ja testvérem sincs. Barátnőim sincsenek (ill. egy külföldön, többi kicsi babával otthon.) Sokszor próbálkozok h felhívjam őet, de lepattintanak, h épp etet, épp altat, épp ez-az, majd visszahívnak. aztán soha... :-((((
2008. dec. 18. 18:38
 9/14 anonim ***** válasza:

Jaj, szegénykém, ez tényleg rossz lehet, de keress kismamás fórumokat a lakóhelyed közelében (én pl a Babaneten találtam a városombeli kismamikat és azóta nagyon jóban vagyunk, segítünk egymásnak, sétálunk, babázunk), hátha lenne, akivel összebarátkozol, mert az fontos. És az is fontos, hogy legyen meg az a bizonyos "közös téma" :)

Szóval ne hagyd el magad szerintem se, hanem gondolj arra, hogy a pici babád a pocakodban mind érzi, amit te és nem jó, hogy szomorkák vagytok.

Én szülés után depis voltam, de inkább boldog depis, mert mindig este sírtam, amikor leesett nekem, hogy "jaj, van egy gyerekem, Istenem, de jó és milyen szép!", szóval én érzelmileg nagyon túl voltam fűtve ;)

Kívánok Neked boldogabb babavárást, ha szeretnél dumcsizni, nyugodtan írj privit ;)

És Kellemes Karit! :)

2008. dec. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%

ha nem szeretnél elvált asszonyka lenni kapd össze magad. egy férfi se fogja a végtelenségig nézni a depidet. más mit nem adhatna hogy babája legyen akinek meg van a nyavajog. Ne hanyagold el sem magad sem a lakást!!

kitartást!

2008. dec. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!