Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valaki már így? Amnió...

Volt valaki már így? Amnió helyett anyai vérből vizsgálat? És mikor meg szülte akkor tényleg egészséges volt a baba?

Figyelt kérdés
Van már egészséges gyerekem .De Most pár napja úgy félek TÉNYLEG MI VAN HA ????????Sem a családom+családfám nem indokolta és a leleteim is nagyon jók voltak ,hogy csináltassak amniót,Ezért csináltattam anyai vérből vizsgálatot.De most nagyon meg ijedtem ,mert a környezetemben majdnem mindenki amniózott,és Én+minden voltam csak tisztességes ember nem :-(ez miatt .Volt-e valaki ilyen helyzetben mint Én esetleg aki már szült is és csak anyai vérből vették le a vizsgálatot?és egészséges babája született? Kérem írjon Nekem ,most nagyon kell lelkileg.
2012. dec. 14. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Például én, de szerintem még nagyon sokan.

Az első házasságomból nem született gyermekünk, így eléggé eltelt az idő. 36 évesen lettem terhes az első kisfiammal. Tökéletes leletek, semmi más nem indokolta az amniot, csak a korom. Csináltattam anyai vérből vizsgálatot, az is tökéletes lett és egy nagyon jó nevű szonográfushoz is elmentünk aki tökéletesnek látta a kisbabánkat. nem vállaltam az amniot. Tökéletesen egészséges kisfiam született. 2 év múlva mindezt megismételtük az öccsénél. Na akkor már sokan húzták a szájukat, hogy nem vállaltam az amniot, de a dokim tudott róla és nem csinált ügyet belőle. Az öcsi is szuper kiskölyök lett :)

Tehát nyugi, ha úgy érzed minden rendben és a leleteid is ezt támasztják alá akkor csak élvezd a terhességet és ne foglalkozz a károgókkal! Viszont ha valami leleted nem stimmel irány az amnio!! Csak saját megnyugtatásod miatt is.

Boldog babavárást.

2012. dec. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét babánál csak vérvizsgálat volt. Az eredmények alapján nem is javasolta a doki az amniot.
2012. dec. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hú Nagyon szépen köszönöm nektek .Mindenem tökéletes akkor kicsit meg nyugszom
2012. dec. 14. 11:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálam is csak vérvizsgálat volt, az negatív lett, akkor minek az amnio?

A véleményem: a környezeted a hülye, hogy felesleges vizsgálatokat csináltat (azért az nem egy UH), Te meg jól teszed, hogy jó leleteknél nem csináltatsz egy plusz vizsgálatot, ami azért egy picit kockázatos is!

Nyugi!!! Készülj a karácsonyra, ne ilyeneken golyózz!

2012. dec. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
okok köszönöm
2012. dec. 14. 13:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez milyen hülyeség már????

Minek kellene amniózni a a kombinált teszt és az AFP eredmény jó???? Hiszen vetélési kockázata van!

Sőt! Nekem elrontották annak idején a kombinált tesztet, így közepes kockázat jött ki down-kórra. Persze tovább mentünk, magán úton (Rózsakert Med. Center) 30.000-ért olyan vizsgálatot csináltak, hogy azt is megnézték, hogy a babám ereiben milyen erővel és milyen irányba áramlik a vér...szóval elég komoly volt, 1 órás UH vizsgálat. És ott persze már jó eredmény jött ki, kiderült, hogy minden adatod elmértek a SOTE II-n...


Szóval a lényeg, amiért ezt leírtam, hogy a Rózsakertes doki, aki egyébként genetikus-nőgyógyász, azt mondta, hogy a közepes kockázat esetén sem ajánlja az amniót, mert nagyobb a kockázata a vetélésnek, mint annak, hogy beteg lesz a baba. De nyilván így meg kizártuk az új vizsgálattal.


De a lényeg, hogy ha minden eredmény rendben van, akkor teljesen ellenjavallt az amnio!!!

2012. dec. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!