Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Retardatioval kapcsolatban...

Retardatioval kapcsolatban vannak tapasztalaitok? Úgy értem, van olyan esetleg, akit ezzel ijesztgettek és végül egészséges, normál súlyú babája született?

Figyelt kérdés

30 hetesen befektettek a kórházba, mert soványkának látták a babát. Azóta is minden nap ctg, utóbbi napokban már NST.

Kivagyok idegileg, mert még mindig nem engednek haza. A baba méretei minden UH-on nőnek, de csak azt hajtják, hogy minden rendben, de "sovi"...

Már betöltöttem a 34. hetet. A saját városomban 32+6 naposan 2,2 kg-nak mérték, rá 34+1: hiába nőtt a BPD és AC is, maradt a 2,2.

Debrecenben egy másik főorvos 34 hetesen 2,493-ra becsülte.


Tudom mi a retardáció, de nem most fog hízni a baba a legtöbbet? Én is vékony testalkatú volta, 3,05 kg-mal születtem.


Nagyon belém tették a parát...


2009. aug. 22. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam ugyan ikerterhességnél volt hasonló,de ott a 2,5kg-ot kellett megvárni,h megadják a zöld utat a szüléshez.Más tészta,h a saccolások és ijesztgetések ellenére a lányaim a 40.héten.burokrepesztéssel indítottan születtek,és 3kg fölött voltak mindketten.Ha a 36. héten jól saccolták,akkor még nem voltak 2,5kg-osak,és néhány hét alatt híztak fejenként több mint fél kg-ot.
2009. aug. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem egy orvos a 36.héten 2,4-ra becsülte a babát,közölte ez kicsi,én még nem is vagyok olyan idős terhes.156 cm vagyok akkor voltam 60 kg terhességem előtt 50 kg.na erre közölte,hogy hát végül is hozzám képest nem kicsi.Beszéltem a saját dokimmal,közölte megnő ez a gyerek idekint,hogy néznék ki én egy 4 kg-os gyerekkel ő is akar egy becslést csinálni,egy hét múlva.Ő nem mert súlyt becsülni,mert a pici mert nem tudta bemérni még a nemét sem tudta leelenőrizni,mert annira össze volt kucorodva,de megnyugtatott,hogy semmi baj.Így napra pontosan szültem egy 3,220 kg és 51 cm -es egészséges kislányt.
2009. aug. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is így jártam.3 hét kórház,szuri minden nap,gyógyszer,tapasz a pocimra...mert 9cm-es volt a buksija,és 2300 gr-ra becsülték...Én 156 cm vagyok,57 kilóval mentem szülni,és mint kiderült,a lányom teljesen egészséges volt.3001 gr és 50 cm.Mára már 10 hós ördögfióka,nagy ravasz,bár a feje most sem hatalmas,hanem a testéhez képest pont arányos,gyönyörűűűű:)
2009. aug. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottátok a tapasztalaitokat!

Holnap saját felelőségemre távozni fogok a kórházból, ha még mindig nem akarnak kiengedni.

Én 183 cm vagyok, vékony testalkatú. Lehet, hogy vékony, hosszú babám lesz. Vagy ki tudja.

Mindenesetre az tuti, hogy azzal nem segítem a babát a növésben, h minden nap piszkálom amiatt a hülye NST miatt...

Majd meglátjuk, hogy reagál a dokim. Én nem bírom ki így még több, mint egy hónapig. Pláne, hogy semmi panaszom.


Nektek pedig gratulálok a Picikhez!

2009. aug. 23. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!