Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az a szivhang hallgató,...

Mi az a szivhang hallgató, hol lehet ilyet kapni, és mennyibe kerül? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2009. aug. 22. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
védőnőnél általában van, olyan mint egy egyszerű u.h.-s fej. egy kis doboz, vezeték és a végén egy fej.... én biztos nem adnék ki erre pénzt, ha jól tudom sok ezer forint. a védőnőnél 2hetente hallhatod, az u.h.-n pedig havonta. bár van akit megnyugtat, főleg ha van esetleg valami probléma a terhességgel.
2009. aug. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző hsz. cáfolata: Sajnos nem minden védőnőnek van doppler szívhangfigyelője..Mi vettünk. Angelsound a márka, a Brendon babaáruházakban, most 7900 FT. És sztem hatalmas élmény. Amíg még nem éreztem a mocorgást azért, most hogy érzem azért a végén meg azért mert ha nincs mozgás a legtöbb kismami megijed, így legalább le lehet csekkolni a kicsikét hogy csak lustizik.

Úgyhogy

2009. aug. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én külföldön élek, itt rendeltem, kb 5000 forint volt (azt hiszem, hogy Magyarországra is szállítanak) és betöltött 11 hetes kortól találtam meg vele a szívhangot. Én nem csalódtam benne, már a második terhességem alatt használom. Nekem ennyit megért, ugyanis nekem csak a 25. héttől hallgatja a védőnő négy hetente a szívhangot, addig nem. Ultrahang összesen kétszer van terhesség alatt, magándoki nincs, arra nem költök, tulajdonképpen sem a terhesgondozásra, sem a szülésre egy fillért sem költök, minden gyógyszer, fogászati kezelés ingyenes a terhesség alatt, egyedül vitaminra kellene költenem, arra meg adnak támogatást.

Szóval én terhesruhákon kívül erre az egy dologra költöttem babavárás időszaka alatt, azt hiszem, hogy ennyi még belefér. :-)

És ilyen készülékem van:

[link]

De úgy látom, hogy idén már drágább, Magyarországra történő szállítással és hozzá való zselével együtt lenne most kb 8000 forint, ennyiért már szerinte ott is kapsz ilyen típust.

Arra az egyre figyelj oda, hogy van olyan márka, amivel csak az utolsó 3 hónapban lehet hallani a szívhangot.

2009. aug. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Jah, és előre írom, hogy le fognak pontozni, ugyanis az elmúlt két évben szinte kivétel nélkül le volt pontozva minden olyan válaszom, amiben a szívhang hallgatóval kapcsolatos pozitív tapasztalataimat írtam le, ahogy minden más válasz is, ami erről szólt. Csak azok nincsenek lepontozva, amelyek negatív hangvételűek.

Semmi gond, elhiszem, hogy valakinek felesleges, elhiszem, hogy van, akinek nem jött be, mert nem találja meg vele a babáját, de ettől függetlenül nálam még ugyanúgy működik.

Ha így nézzük, akkor én a magánorvosnak kifizetett 100 ezer forintokat, a pár hetente végzett uh-t, a 100 ezer forintos babaágyat és 20ezer forintos körforgót tartom feleslegesnek, de nem pontozok le senkit azért, mert neki tetszik és arra költi a pénzét. Mindenki döntse el magának, hogy szíve szerint neki mi a jó és mit vesz meg.

Bocsi a kommentért a kérdezőtől.

2009. aug. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
7%
ezt a lepontozást annyira nevetségesen komolyan veszitek :) támadnak a hormonok?!, vagy szükségetek van a visszaigazolásra? ez egy fórum, amit sokféle ember olvas és sok féle véleményt ír. az utolsó választ nem is értem, mint egy pulykatojás. a második meg "cáfol" nincs rá szükség... én egyébként az első válaszoló vagyok és teljesen megértem aki másképp vélekedik mint én. nem "cáfolok", csak a saját véleményemet leírom. Nekem a védőnőmnél bármikor meg lehet hallgatni a szívhangot, egyedül, párommal, hetente egyszer, vagy minden hétköznap reggel, délben, este... így szerintem felesleges, nekem felesleges, ez az én véleményem. hallottam olyat is, hogy volt akinek ingyen kölcsönadták :) végül is mielőtt megveszi a kérdező, nem árt ha ilyen véleményt is hall. boldog hallgatózást.
2009. aug. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó válaszoló!

"Pulykatojás" vagyok. Én speciel nem a te hozzászólásodra reagáltam. Azt írtam le, amit az elmúlt két évben tapasztaltam ezen az oldalon a szívhanghallgatóval kapcsolatos kérdéseknél. Előre reagáltam arra, amit csak utólag lehet tapasztalni, mert utólag visszamagyarázni nem szeretek, abban reménykedtem, hogy ezzel megelőzhetem egymás lehurrogását, kicikizését, de úgy látszik, hogy téged épp ez bírt rá arra, hogy billentyűzetet ragadj és magyarázkodj. :-D

2009. aug. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én csak nagyon jót tudok mondani!

Szerintem jó ha van az embernek ilyene!És nem csak azért mert már a 12. héttől használható és ugyebár akkor még nemérzed a kisbabád,hanem utánna is nagyon jó.Én voltam úgy hogy pl. nagyon fájt a jobb oldalt valamim úgy hogy majdnem ügyelet lett a vége(mint utólag kiderült a baba alukált akkor ott és nyomott)és elővettem a szívhallgatót és megnéztem minden rendben van e vele,mert ugye nem mocorgott.És zene volt füleimnek a kicsi szívverése.Na meg még hasonló helyzetekben voltam és nagyon de nagyon hálás voltam hogy van itthon ilyenünk és meg tudom magam nyugtatni hogy a babukám jól van.Úgyhogy nagyon hálás dolog ez a szerintem.Megéri a pénzét és ha megszülsz és nem szeretnél több babát el is tudod adni.

Üdv: 28 hetes km.

2009. aug. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nekünk is AngelSounds van a 12. héttől. Nekem nagyon megnyugtató, a dokitól kérdeztem, hogy árt e, azt mondta,szerinte csak használ, ha azonnal meg tudom nyugtatni magam, hogy minden rendben.

A másik dolog ami miatt nagyon hasznos, hogy a férjem is részesülni tud az élményből (nem tudott eljönni velem csak egy uh-ra a munkája miatt).Én már éreztem kétszer a mocorgását, de még kell idő ahhoz, hogy ő is érezze, addig is hallgatózik.

Beütöd a google-ba a nevét és utánvéttel meg tudod rendelni. Az én védőnőm még nem is hallott olyat, hogy más védőnők árulnának ilyet. 19 hetes km

2009. aug. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!