Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Na ehhez mit szóltok? (anyós...

Na ehhez mit szóltok? (anyós probléma)

Figyelt kérdés

köti, hogy nem szabad SEMMIT megvenni amíg megszületik a baba, csak utána...

na szóval a tegnapi beszélgetésünk: mondtam neki, hogy anyuval ma megyünk el a kis kádért, amit anyu megrendelt nekünk. erre ő elkezdett kioktatni, hogy nem szabad ennyire előre megvenni semmit... finoman, de közöltem vele, hogy ennyire előre?? 30 hetes vagyok, és ugye csak 10 hét van vissza (jó esetben) a szülésig. szeretném, ha már meglenne mindene a picinek, mire hazajövünk a kórházból. és ezeket szeretném én kiválasztani, megvenni. ő: jaj, hát majd ő megvesz mindent ami kell...

meg karácsonykor megyünk rokonokhoz, akik nagyon sok mindent összeraktak nekünk (babakocsitól elkezdve ruhákon át mindent...) és hogy azt majd ő elrakja, meg majd kimossa, mert nekem nem mos szépen a gépem...

totál kiakadtam.

mivel első baba szeretnék mindent én előkészíteni neki, szeretném látni, hogy mije van meg, mit kell még venni stb.

kértem párom, hogy beszéljen vele, hogy nem viszünk oda semmilyen motyót, mindent haza hozunk és én intézem őket. erre még ő is letámadott, hogy az meg sem fordult a fejemben, hogy az anyja csak tehermentesíteni akar?

hát szerintem marhára nem tehermentesíteni akar, csak irányítani, beleszólni mindenbe...


volt régebben ezzel kapcsolatban már egy kérdésem http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

ez volt az. a helyzet ehhez képest annyit javult, hogy januárban beszerezzük a majd még hiányzó felszereléseket.


ugye jogosan buktam ki az anyósra?


2012. dec. 19. 08:23
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

végülis nem anyósomnak szülöm a gyereket, hanem magamnak és a páromnak... ő már felnevelt 2 gyereket, akiknél úgy csinált mindent ahogy akart.

most telt be a pohár, nem fogom engedni, hogy ennyire bele folyjon az életünkbe, most már tényleg ott tartok, hogy elküldöm melegebb éghajlatra....

2012. dec. 19. 08:26
 2/17 anonim ***** válasza:
9%
Nem jogosan. Segíteni akar. Adj neki valami feladatot, ami leköti. Pl anyuka, olyan szépen himez, csinálna egy falvédőt a gyerek szobába? De éppenséggel ki is mos hatna, aztán ha nem tetszik, megcsinálod te is.
2012. dec. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 gelazso ***** válasza:
92%
tedd azt amit jónak látsz. ez a te életed és a gyerköcöst szeresse mindenki de ne dumáljon bele a dolgokba
2012. dec. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
39%
Ö megis a ferjed anyja,nem kell neki mindent megendedni,de a ruhakat kimoshatna,ugyis elkapod es meglatod mi van,igy igazan kirekesztve erzi magat,adj neki mas feladatot,hogy erezze ö is jelentös az eletetekbe,nem csak a te edesanyad.
2012. dec. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem szabad ilyen vitákba belemenni. Amikor mondja, hogy majd Ő vásárol és kimos, akkor nagyon határozottan, röviden, tömören annyit kell mondani, hogy köszönöm szépen, de nekem fontos, hogy a kisbabámnak én válasszam ki a dolgait és én tegyem rendbe. Aztán el kell terelni a szót más témára. Ha köti az ebet a karóhoz, akkor megint határozottan és tőmondatban meg kell mondani, hogy Te hogy szeretnéd, vagy akár azt, hogy Te ezt már eldöntötted. Teljesen felesleges hosszan magyarázkodni, mert az ilyen anyósnak ilyenkor időt adsz arra, hogy megpróbáljon meggyőzni és az ilyenekből lesz az órákig tartó vita és a végén a sértődés.
2012. dec. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

egyáltalán nincs kirekesztve. sőt, inkább az én szüleim vannak.. míg anyóshoz heti 2x-3x megyek/megyünk, addig az én szüleimhez 2 hetente jutunk el.

leginkább az a bajom, hogy irányítani akar, pedig nem vagyok hülyegyerek.

persze vannak jó oldalai is, csak azok az ilyen beszélgetések után nem igazán akarnak az eszembe jutni.

csak azt nem tudom, ha mindent a szülés után szerzünk be, akkor pl miben visszük haza a kislányunkat? hová fektetem le, hogy rakom tisztába?

ez a mi életünk, nem az övé, csak ez nehezen jut el hozzá.

2012. dec. 19. 08:41
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem a segíteni akarás az elsődleges célja! Ha az lenne, akkor nem mondta volna, hogy azért akarja kimosni a ruhákat mert a kérdező mosógépe nem mos szépen. Ez, akárhogy is nézzük sértően hangzik, nekem az jön le belőle, hogy az anyós azt akarja éreztetni, hogy Ő mindent jobban el tud rendezni mint a kérdező. Lehet, hogy emellett segíteni is akar, de nem kellene ennyire erőszakosan. Azt veszem észre, hogy nagyon sok ilyen kérdésben az anyóst védik, pedig szerintem is nagyon zavaró, amikor valaki, csak mert idősebb azt gondolja, hogy Ő mindent jobban tud és Neki kell a fiatalabbnak mindent megmutatni mert Ő magától úgysem tudná.


Kedves Kérdező!


Valamit tényleg engedj meg Neki, hogy segítsen mert ha nem engedsz semmit abból sértődés lesz. De közöld Vele szépen, hogy jobb szeretnéd Te rendezni a gyermeked holmiját. Mert ugye azt leírtad, hogy mondtad az anyósodnak, hogy anyukáddal mentek a kádért. Itt viszont jogosan érezheti, hogy Őt kiakarjátok zárni...Mármint, hogy Te anyukád segítségét többre tartod mint az övét. Ha ez így is van, Vele nem szabad éreztetni ezt!

Boldog Babavárást! :)

2012. dec. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
kapott ő is feladatot, azaz vállalt. a kiságyat ők szerzik be. igaz kinéztem melyiket szeretném. ezt átengedem neki. ő rakja majd rendbe, rendezi be. (lehet hogy nem marad úgy, de a lehetőség az övé)
2012. dec. 19. 08:51
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ebben azt hiszem, nehezen adunk neked tanácsot, mert mindannyiónkban ilyenkor összegyűlik a saját anyósával kapcsolatos mindenféle egyveleges érzése...

Nekem is sokszor mondja, hogy ezt vagy azt így vagy úgy csináljam. Vagy pl itt van karácsony. Hogy mikor megyünk hozzá. Miért nem érünk oda délre, miért csak kettőre.

8:35-össel egyet értek. Én is már volt, amire megmondtam, hogy nekünk/nekem fontos, hogy így legyen. Ha újra előkerült a téma, újra csak ennyit mondtam.

És tényleg "adhatsz" neki még néhány feladatot. Legalábbig az én anyósomnál ez többé-kevésbé bevált. Pl. Kedves Mama! A kisruhákat szeretném én rendbe tenni. Nekem ez fontos a készülődésben. De még szükségünk van pl hálózsákra a Kicsinek. Arra gondoltam, eljönne velem körbenézni?

Ez csak egy példa.


De a lényeg:

1. Ami neked fontos, arra nyugodtan mondd neki is , hogy neked ez fontos. Nem indulattal, mert nem tehet róla, hogy ő is várja az unokaját.

2. És ne is hagyd ki mindenből. Próbálj meg minél több apróbb feladatot rábízni, ami neked is segítség, neki pedig öröm.

2012. dec. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
ne bukj ki ezen. nem és kész. nem kell magyarázkodni, nem kell sajnálni "szegényt". a ti gyereketek, a te élményed kell, h. legyen. nem is aggódnék ezen. NEM, PONT .
2012. dec. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!