Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Anyós" probléma. Ti hogy...

"Anyós" probléma. Ti hogy bírjátok ki? Már az őrületbe kerget.

Figyelt kérdés

Azért írtam idézőjelbe,mert a párommal nem vagyunk házasok.De már az esküvőt is erőlteti,pedig mi megmondtuk,hogy nem akarjuk (a párom 2-szer vált el,én nem vagyok oda a házasságért...).

A lányunk 8 és fél hós,elég ritkán megyünk a nagyihoz (2 és fél óra kocsival),de ha ott vagyunk,akkor már előre beveszem a gyógyszert.Mindenbe beleköt.

Tegnap pl. az volt a baja,hogy a babánknak miért van már fülbevalója.Eddig észre sem vette,pedig már lassan 3 hónapja bent van.

De ha ott vagyunk,akkor mindig megkapom,hogy miért nem szoptatom "szegény" gyereket,miért adok neki tápszert.

Amikor még terhes voltam és vettük a babakocsit,akkor még nekem volt bűntudatom,mert mondta,hogy mi vesszük a több százezres babakocsit,Ő meg a számlákat nem bírja fizetni.A párom mondta utána,hogy van neki pénze,csak elkölti egy hét alatt,utána meg csodálkozik,hogy hova lett...

De tegnap még azt is mondta,hogy jó lenne,ha minden héten mennénk,mert jót tesz a babának a vidéki levegő,meg legalább Ő sem lenne egyedül.Hát majdnem kicsúszott a számon,hogy nekem vannak fontosabb dolgaim is,mint hogy több órákat töltsek kocsiban.De ezt úgy mondta,mintha mi nem tudom milyen füstös,poros lakásban laknánk.

A lányomat meg folyton ki akarta szedni a kocsiból,de a pici üvöltött,amikor a kezébe vette,pedig egyébként egy irtózatosan nyugodt baba.


Ha Ő jön hozzánk (félévente max. 2-szer),akkor meg mondja,hogy én miért nem főzök otthon meg hogy minek jár a takarítónő,miközben én is tudnék takarítani.Azért is le voltam cseszve,hogy miért kell a babának külön kiságy meg szoba.Miért,aludjon közöttünk a gyerek és majd azt figyeljem egész éjszaka,hogy mikor fekszek rá?!


Ti mit csináltok,hogy ne fárasszon benneteket?


2011. ápr. 10. 10:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg már kezdetektől fogva nem kedvelitek egymást... hacsak nem akarsz drasztikus megoldásokhoz folyamodni, akkor igazán csak a saját hozzáállásodon tudsz változtatni, mert nagyi nem fog megváltozni, az tuti... próbáld lazábban venni azt, amiket mond és ne húzd fel magad... mondjon, amit akar, úgyis úgy lesz, ahogyan ti szeretnétek... inkább örülj, hogy nem lakik közelebb és nem kell állandóan konfrontálódni vele...
2011. ápr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azt a ritka alkalmat a párod miatt ki kell bírnod, és a gyereket sem szakíthatod el a nagyanyjától. Legközelebb mondd neki, hogy te főzöl, és te takarítasz a kisfiára. Nem kell mindenről beszámolnod neki. Legyél a közelében, ha főz, és mondd azt, hogy te is pont ugyanúgy akarod elkészíteni a fiacskájának azt a kaját, ahogyan ő csinálja. Ennek minden anyós szokott örülni.
2011. ápr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ismerős téma!Én a férjemnek szoktam panaszkodni, mert nem szeretnék összeveszni az anyjával, de ha így folytatja, egyszer kiborul nálam is a bili.Anyósomnak az a rögeszméje, hogy sokat sír a lányom, és bármerre megy, ezt hangoztatja születése óta, mintha jó dolgok nem is lennének!Megkaptuk már, hogy vizsgáltassuk ki, hogy miért sír ennyit!Talán azért, mert kisbaba,és így kommunikál.Érzékeny lelkű kislány, de egyáltalán nem sír sokat.Egy nagymamának nem az lenne a dolga, hogy dicsekedjen az unokával?Ő meg folyton ezzel a sírás témával van elfoglalva, egyszer be fogok szólni!És ha nálunk van, mindenbe beleszól, amit én csinálok.Vittem sétálni. Nem fog így fázni??Este vittem át a fürdőbe fürdetni.Jaj! Nehogy elejtsd!!Nem valószínű, hogy elejtem a saját gyerekemet!!Csináltam neki a főzelékét.Jaj!Nem darabos?Nehogy megfulladjon!

Ő azt hiszi, hogy én potenciális veszélyforrás vagyok a saját gyerekemre!És miért csak az lehet a jó, amit ő csinált 30 évvel ezelőtt?Azóta sokat fordult a világ.És ennek a gyereknek én vagyok az anyja, én ismerem a legjobban!A kedvencem az az, amikor a múltkor itt volt, és dögönyözni próbálta.1: 3 hónapja nem látta a kicsi.2:lerohanta, és hangosan beszélt hozzá, amitől mindig is megijedt.3: utálja, ha rajtunk kívül más ringatni próbálja.Persze, üvöltött a lányom.Most azt hangoztatja, hogy milyen vad a lányunk.És hogy biztosan szeretethiányos!Ez durva!

Miért gondolja azt, hogy mi nem szeretgetjük eleget az imádott kislányunkat??Nem normális! Az még durvább, hogy terjeszti a hülyeségeit a családban, mintha így lenne!!

Nem tudom, mi erre a megoldás, de én egyszer kipakolok neki!

2011. ápr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős. Általában mosolyogva meghallgatom, és utána a férjemnek kiadom a gőzt. Ha már nagyon kiborít, akkor nagyon diplomatikusan leépítem, akkor egy ideig mosolyszünet, de mindig ő békül, és mindezt egyetlen hangos szó nélkül.

Nálunk a gyereket azért kell kivizsgálásra vinni, mert szerinte nem alszik eleget és ez biztos betegség. 30-40 éve hol vittek ilyen "problémával" gyereket orvoshoz. De ő mesélte, hogy éjjel 2-ig hagyta sírni a lányát(esti fektetéstől), mert nem akart aludni. Akkor hol is van az igazság? Leginkább csak kotnyeleskedni szeretnének.

2011. ápr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Kik voltak a legboldogabbak a Földön?

- Ádám és Éva.

- Miért?

- Mert nekik nem volt anyósuk!

2011. ápr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 kisnita ***** válasza:
100%

Sajnálom:( Az a baj, hogy nem nagyon tudsz mit tenni, ahogy az első válaszoló is írta, anyósod már nem fog megváltozni... Persze neked se kell, de azért próbáld ezt úgy felfogni, hogy azt a kis időt mikor a közeledben van át kell vészelni veszekedés és civakodás nélkül. Én se szeretem az anyósomat (nem is ismerek olyat aki szereti) de elviselem mert muszáj...

Az a legjobb ha elhiteted vele, hogy abszolút nem érdekel amit mond neked, tegyél úgy mintha nem is hallanád, egy idő után majd észre fogja venni, hogy neked felesleges akár mit is mondani. Én folyamatosan hülyének tettemet magam ha jön anyósom. Akár mit mond vagy kérdez csak bólogatok és igen-nem-mel válaszolok, ennyi. Jó esetben most már hozzám sem szól. :)

Nálunk is mindenbe bele akart szólni, de én nem hagytam, illetve rá hagytam, had mondja majd megunja. Minden nap leírta msn-en nekem, hogy miért van kutyánk, nem kell az, csak a baj van vele, tegyem ki az udvarra vagy adjam el, stb. Én meg szépen bezártam. Soha nem reagáltam neki semmit. Most már egy jó 1,5 hónapja meg sem említi a kutyát.

Ma is jönni fog, de egyáltalán nem aggódok miatta. Úgy is takarítanom kell, majd én szépen el teszek-veszek magamnak ő meg beszélhet amit akar :D Levegőnek kell nézni, ez a legjobb módszer arra, hogy könnyedén leszereld!!!

2011. ápr. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Van itt olyan aki szereti az anyósát? :) Nálunk ugyanez a helyzet mint amiiket írtatok és az utolsó hozzászólóval értek egyet! Nálam is ez a módszer vált be és már lassan kezelhető lesz a helyzet! Nézd levegőnek, bólogass hogy persze-persze, hadd mondja holnap is ő fogja! :) Kitartás mindenkinek!!! :)
2011. ápr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló a helyzet, de szerencsére mi is messze lakunk egymástól:) Havonta egyszer megpróbálom elviselni, és aztán persze én is apának panaszkodok. Anyósom is csak a rosszat látja a kicsiben és bennem is. Eleinte az volt a rögeszméje, hogy nekem híg a tejem és nem lakik jól vele a gyerek. Aztán egyszer percekig tanulmányozta a cuccos pelenkáját, összenyomogatta, széthúzta, vizsgálgatta jobbról-balról, szagolgatta, azt hittem meg is kóstolja, de sajnos nem:) Aztán közölte hogy hurutos a gyerek. Mondtam, hogy ennek a gyereknek semmi baja, erre körbement panaszkodni az egész családban, hogy én okoskodó vagyok, mikor ő mennyivel jobban tudja három gyerek után. Atyaég, estig írhatnám a baromságit...
2011. ápr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 90%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:37


Igen, van :D


én nagyon szeretem mikor itt van anyósom, sokat segít :) ő olyan igazi nagymama, miután süt, főz, képes négykézláb mászni a gyerek után és ugatni meg nyávogni neki fél órán keresztül csak, hogy végre a fiam is kimondja, hogy vau :D


persze neki is van rossz tulajdonsága és ő is elmondja a véleményét de én megköszönöm, mosolygok hozzá és majd eldöntöm, hogy megfogadom-e. hagy mondja náluk hogy volt, csak felnevelte a férjemet aki jó ember lett tehát nagy hülyeséget nem mondhat. és ő abszolút elfogadja amit én csinálok, ha meg is mondja szerinte hogy kéne, nem veszekszik, nem zsörtölődik, hogy de mégis úgy csinálja :)


mindenkinek ilyen anyóst kívánok!

2011. ápr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
hálistennek az enyém is ilyen:-)
2011. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!