Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » óriás bébim lenne, vagy...

óriás bébim lenne, vagy elszámolt valamit a doki?

Figyelt kérdés

30 hetes vagyok, ma voltam uh-n. a baba 1600 gramm és 50!!! centit. a gramm még oké, de szerintem centiben nagyon elszámolt valamit a doktorbácsi. utána néztem kb 36-38 centisek ebben a korban a babák.

azt hozzáteszem, hogy alacsonynak számítunk a párommal, szóval emiatt nem lehet ilyen "hosszú" a baba.

szerintetek?


2012. dec. 21. 17:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ez jó :) Még általában 6-8 cm nőnek :)
2012. dec. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

tehát akkor 58 centis babával számoljak?

előre látóan nem vettem eddig semmit a kezdő csomagba (ruhákat) majd akkor tervezem, mikor más tudnak saccolni egy méretet, hogy mekkora lesz.

húh jó nagy baba :)

2012. dec. 21. 18:03
 3/19 anonim ***** válasza:

Ha 50 cm, és 1600 gramm, akkor nagyon sovány baba lehet, csont és bőr!

Valamit benézhetett az orvos, de ez csak egy saccolt hossz, van akinek nagyobb, van akinek kisebb babája születik, mint amekkorát jósolnak!

2012. dec. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normalis ertek! Eloszor hosszra nonek utana pedig "hizogatnak" azaz sulyra!:)

Par centit fog mar csak noni, inkabb gyarapszik. Egyebkent pedig nem mervadoak ezek a meresek. Szamtalan eset van h becsulik mondjuk 3kilora es4 lesz.. Vagy forditva.. Szoval nehez ezekrealapozni..

Az en lanyom 30 hetesen: 1970 gramm volt, centiben meg mar passz..

2012. dec. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A kettes hozzaszolonak uzenem h 30 hetesen sovanyak meg a babak!:) a centi meg nem mervado.
2012. dec. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én is szinte biztosra veszem,hogy el lett számolva.4D-s UH-n voltál esetleg?Vagy tervezitek,hogy mentek?Csak azért,mert ott szinte pontosan meg tudják adni a baba paramétereit.A kórházi gépek eléggé pontatlanok tudnak lenni+ a doki is elég ha 1-2 mm-t néz be és máris komoly centikről beszélhetünk a baba esetében.

Ha ti sem vagytok kosarazós méretűek,szinte biztos,hogy nem ekkora babára kell számítani.

Én a helyedben mindenképpen elmennék vagy egy 4D-sre,vagy egy másik orvoshoz UH vizsgálatra;csak a kíváncsiság végett.

2012. dec. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem 58 cm :) Hanem 56-58 sm el születnek ugy átlagban :)
2012. dec. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nekem 28 hetesen 1700 gramm a súlya !
2012. dec. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
10%

A baba súlyát NEM TUDJÁK MÉRNI! A fej körfogatából saccolják a súlyát. Nagyobb fejű babáknál (akik anyukája sok vitamint szedtek a várandósság alatt, vagy simán genetikai okok miatt) egész más súlyértékek jöhetnek ki ugyanannyi hetesen, mint egy másik babánál.


Nekünk 1 kilót tévedett a doki! Nem kell aggódni! A doki pontosan látja, hogy jólfejlett-e a baba.

2012. dec. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

50 centi eselytelen, elmertek :) es az 1600 gramm pedig nem sok ennyi idosen. De nem is keves. 2200-1600 kozott szoktak lenni ilyenkor.

Szoval azert boven nyugodtan keszulj 56 os ruhakkal. Mert mindig nagyobbak kicsit es tovabb hordhatoak siman.

2012. dec. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!