Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » óriás bébim lenne, vagy...

óriás bébim lenne, vagy elszámolt valamit a doki?

Figyelt kérdés

30 hetes vagyok, ma voltam uh-n. a baba 1600 gramm és 50!!! centit. a gramm még oké, de szerintem centiben nagyon elszámolt valamit a doktorbácsi. utána néztem kb 36-38 centisek ebben a korban a babák.

azt hozzáteszem, hogy alacsonynak számítunk a párommal, szóval emiatt nem lehet ilyen "hosszú" a baba.

szerintetek?


2012. dec. 21. 17:36
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

nem a súlya miatt "akadtam" ki, hanem a hossza miatt. ahogy utána olvastam ez a súly normális a 30 hetes babánál :) csak ez a hossz... nem baj, majd kosarazni fog ;)

köszönöm a sok választ! kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek, és boldog babavárást, aki még babás :) akinek meg már megszületett, sok boldogságot a picihez :)

2012. dec. 21. 22:30
 12/19 anonim ***** válasza:
Mivel az 50 centi hulyeseg, ilyet nem kell elhinni. Biztos sztks doki mert ilyen jol. Normalsi geppel merve hidd el ki se mondanak ilyen szamot 30 hetes korban.
2012. dec. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

valóban sztk-s dokibácsi volt... de eddig mindig jó adatokat mért, ez az első mellé mérése :) előfordul, tévedni emberi dolog..

viszont tuti elmegyek 4d-re, vagy másik uh-ra, mert hiába, beleültette a bogarat a fülembe :)

2012. dec. 21. 22:59
 14/19 A kérdező kommentje:

egyébként ahhoz képest hogy sztk-s doki nagyon kedves, figyelmes, segítőkész... nála nem futószalagon mennek a kismamák, inkább ráhúz a rendelési időre, csak legyen mindenki alaposan megvizsgálva.

(ezt az alkalmat leszámítva persze..) más kismamák is dícsérik egyébként, azért választottam őt.

2012. dec. 21. 23:00
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudni mikor mernek joll es mikor nem.. A becsult suly is keveseknek jon be. Aggodni biztos ne kezdj ezek miatt. Nem lesz goliat ha ti sem vagytok, tiszta genetika :) 30 hetesen nem lehet megallapitani magas lesz e .. Sot az se szamit hany centivel szuletik.
2012. dec. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Semmi bajom az sztks dokikkal, azert irtam csak, mert sajnos a muszereik regebbiek.. Errol nem ok tehetnek hanem az allam..

A 4d azert is draga mert meg kell fizetni mindent.. Bar sztem irtealisan draga de elmeny es kesz.

2012. dec. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

persze azt tudom, hogy szülésnél derül ki mekkora is lesz a picike :)

hát valóban drága a 4d, de tényleg olyan élmény mind nekem, mind az apukának, hogy ennyit megér... pár év múlva már nem lesz ilyen horribilis az ára, ha egy kicsit már lecseng a dolog (gondolom én)

szerintetek 30 hetesen még bele fog férni a baba a képbe? érdemes még elmenni?

2012. dec. 21. 23:14
 18/19 anonim ***** válasza:
Hat 30 het felett mar nem a legmegfelelobb kor. 28 hetesen nekem nagyon szepen belefert meg a lanyom. Akkor keszultek a legszebb kepek. Most lecsusztam es mar nem fogok elmenni. 32-33 het kornyeken vagyok, sztem mar nem lenne sok eselyem.
2012. dec. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Pontosan nem tudják megsaccolni ezeket az értékeket, a hosszt nem tudják lemérni, mert ugye nincs kinyújtózva a baba, a súlyt meg értelemszerűen szintén nem tudják mérni, mindkettőre az egyéb mért adatokból következtetnek (amely adatokat eleve nem tudják milliméter pontosságra lemérni). Súlyt pl. fejkörfogat, combcsonthossz, haskörfogat és még egy adatból számolja a gép. Ha már valamelyik a 4 közül eleve nem átlagos (márpedig egy gyerek sem pontosan a tankönyvi méretekkel rendelkezik), pl. hosszú combú a gyerek, egyből nagyobb súlyt fognak becsülni.

Szóval ne aggódj!!! amőgy 56-os ruhákkal nyugodtan készülhetsz, nekem nagy babám volt, mégis jók voltak rá bőven az 56-osok.

2012. dec. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!