Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Legális legyen az abortusz a...

Kürasszír kérdése:

Legális legyen az abortusz a szülés pillanatáig? Más szerintetek a korai (14. hétig) és a késői (24. hét után) abortuszok megítélése? Ha a nő és magzat is egészséges.

Figyelt kérdés

A világ egyes országaiban a születésig engedélyezett az

abortusz egészséges nő és egészséges magzat esetén is.

Büntethető legyen e egy nő, mondjuk egy 9 hónapos egészséges terhesség megszakításáért?



2012. dec. 22. 19:09
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
90%

:)

A cikket csak azért akartam linkelni, hogy arra utaljak vele, hogy nem normális dolog a fejlett babát elvetetni.

Csak nem akartam kifejteni.

Mindegy. Amúgy úgy csinálunk, mintha nem létezne ilyen szörnyűség (ha nem is a cikkbeli, de egyéb). Pedig biztos, hogy történik ehhez hasonló. Csak hát jobb ilyenkor megvonni a vállunkat és egy vadidegen fórumozót lepontozni. :)

2012. dec. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
100%
Oké létezhet de létezik 1-2-3-4-5. éves gyerek gyilkosságok is. Annyi minden rossz van a világban.
2012. dec. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:

Harmadéves történelem-filozófia szakos hallgató vagyok, etika előadáson tanultunk az abortusz etikájáról,engem is meglepett, hogy Kanadában nincs törvény, ami tiltaná, vagy szabályozná a terhesség megszakítását, így az a születés pillanatáig bármilyen indokkal legális.

Ausztrália Victoria államában 2008 óta végezhető abortusz a 24. hét után is , egészségügyi indok nélkül is. Itt sem szerepel az abortusz a büntető törvénykönyvben.

2002 óta az ausztrál fővárosban, Canberrában dekriminalizálták az abortuszt a születés pillanatáig.

2012. dec. 22. 20:44
 14/49 anonim ***** válasza:
100%

S ha megölnek egy 5 évest vagy egy 9. hónapban lévő magzatot, akkor bármelyik is enyhébb fok lenne a másiknál? Számomra nem.

Itt már mindkettőtől megdöbbenek (mint ahogy még ezer más bűntettől is).

2012. dec. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
19%
abortusz ellenes vagyok,és gyilkosság meg rossz dolog. Abortusz 12.hétig magzatkorig elvégezni jó
2012. dec. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
90%
Nem, ne legyen legális, és számomra nincs különbség sem a 12. héten sem pedig a később végrehajtott abortuszok között.
2012. dec. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
88%
Hihetetlen hogy milyen dołgok vannak.en abortusz ellenes vagyok es szerintem mindenkepp gyilkosag...na de kinek van szive egy 9 honapos teljesen kifejlet gyerelet elvetetni?
2012. dec. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
100%
A korai abortuszról is hosszasan lehet vitatkozni, de amikor már egy önállóan is életképes gyereket (6. hónaptól, sőt, már korábbiakat is életben lehet tartani) "abortálni" már tényleg egyértelmű gyilkosság. Ott egy már ténylegesen életképes gyereket gyilkolnak meg. Amerikában voltak olyan államok, ahol az ilyen sóoldattal megszakított terhességből megszületett gyerekeket, ha túlélték, szándékosan nem látták el, vagy tettlegesen megölték már odakint. Azóta ezt tv. tiltja.
2012. dec. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
100%
Uram Isten!!!! Az már egy kis ember!!! Hogy lehet ezt engedni???? Miért nem szüli meg és akkor adja oda valakinek aki mondjuk mindenét oda adná egy kis babáért!!! Igazságtalan az élet hogy annak adatik gyermek áldás aki ilyet tenne vele!!!
2012. dec. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%
OMFG!!!!!!!!!!!!! Ilyen tényleg van? Hát én ezt nem bírom elhinni.
2013. febr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!