Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Legális legyen az abortusz a...

Kürasszír kérdése:

Legális legyen az abortusz a szülés pillanatáig? Más szerintetek a korai (14. hétig) és a késői (24. hét után) abortuszok megítélése? Ha a nő és magzat is egészséges.

Figyelt kérdés

A világ egyes országaiban a születésig engedélyezett az

abortusz egészséges nő és egészséges magzat esetén is.

Büntethető legyen e egy nő, mondjuk egy 9 hónapos egészséges terhesség megszakításáért?



2012. dec. 22. 19:09
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%
Legyszives linkeld a hír oldalt, ahol ezt olvastad, utolsó. Es ne mannaro, vagy hasonló pletyka lap legyen....
2013. jún. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 Adri1616 ***** válasza:
100%
Ha egészséges magzatról van szó az abortusz gyilkosság. Az egyik legkeményebb büntetést járna a nőnek és a nőgyógyásznak is. Csak sajnálni tudom aki egy védtelen gyermeket brutális eszközökkel meggyilkol.
2013. jún. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:

Én sem tudom, hol olvastam, de két történetre emlékszem.


Egyik szintén ausztrália, ahol egy 33-34 hetes ikerterhes nőnek az egyik baba beteg volt, el akarta vetetni, és az orvosok tévedésből az egészséges magzatnak adták be a sóoldatos injekciót.


Másik Kína, ahol köztudottan egy gyermeket engedélyeznek a törvények. Egy nő nem akarta elvetetni a második babáját, és a 7. hónapban volt, amikor a hatóságok észrevették, és kötelezték az abortuszra.


Szerintem az életképesség határától (22-24. hét) gyilkosságként kéne kezelni, és előtte pedig sokkal szigorúbbnak kéne lennie az engedélyezésének. -a hobbiabortuszosokra gondolok.

2013. jún. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:

itt az egyik:

[link]

2013. jún. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:

[link]


itt a másik. Jó, ebből nem derül ki, hogy valóban igaz-e, de én a kínai vezetésből kinézem... :(

2013. jún. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

A napi doktoros cikk egy beteg magzatrol szól, nem "csak ugy" kérésre végzett abortuszról, úgyhogy ez nem jött be. A pletyka lapos iromány szinten nem.

Abortion is legal in Victoria. The Abortion Law Reform Act 2008 decriminalised termination of pregnancy and set out guidelines for when abortion can take place. Any woman can attend an abortion clinic in Victoria and have an abortion until she is 24 weeks pregnant. Abortion after 24 weeks is legal, but isn’t commonly performed. Two doctors must agree the termination is appropriate, considering the woman’s relevant medical circumstances, and her current and future physical, psychological and social circumstances.

2013. jún. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igenis van ilyen, en is lattam es olvastam annak az amerikai lanynak a videojat, irasat, akit 7 honaposan sooldattal akartak abortalni. Jarja a vilagot, eloadasokat tart, mert az az orvos, aki vele csinalta, buszke arra, hogy tobb szazat csinalt mar, ez elete ertelme......


Csak azt nem ertem, hogy az anyjanak nem nevezheto vegleny miert nem birt ki meg masfel honapot, s szulte meg, s adta oda olyannak, akinek meg nem lehet, pedig mindent megtesz erte......

2013. jún. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

Sajnos van/volt törekvés erre is. Ez rettenetes, elképesztő, de mégis van(nak) aki(k) úgy gondolja/ják, ez is belefér.

Íme:


[link]

2013. jún. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

43-as vagyok. Csak mint példát írtam be, hogy létezik ilyen is, mivel nálunk ez nem lenne lehetséges (szerencsére).


Én sem értem, hogy ha egészséges a baba, miért érzi kegyesebb megoldásnak az anya az abortuszt, mint az örökbeadást. Legalább ez lehetne törvényben szabályozva, hogy egészséges magzatot ne lehessen abortálni 24. hét után sem, hanem örökbe kelljen adni. Nyilván ez sem jó megoldás, de szerintem jobb, mint az abortusz.


Filozófiailag érdekes kérdés jutott eszembe, jó lenne, ha jelentkezne a kérdező. Ha mindenhol elfogadott dolog lenne 9. hónapig az abortusz, akkor mi lenne a következő lépés? Pl. a születés utáni 6 hétben, amíg igazán törékeny egy újszülött, addig nem lenne bűn a megölése? Vagy meddig mehet el a határ, amíg egy ember dönthet a saját érdekében az utódja élete felett? Amíg nem alakul ki a tudata, figyelme, 3-4 hónapos kor? Vagy akár amíg nem képes ellátni magát, 2-3 éves kor?


Érdekes továbbgondolni a dolgot, ha már a filozófiai jellege miatt tette fel a kérdést a kérdező.

Kíváncsi lennék, ők mit beszéltek erről az órán!

2013. jún. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!