Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Legális legyen az abortusz a...

Kürasszír kérdése:

Legális legyen az abortusz a szülés pillanatáig? Más szerintetek a korai (14. hétig) és a késői (24. hét után) abortuszok megítélése? Ha a nő és magzat is egészséges.

Figyelt kérdés

A világ egyes országaiban a születésig engedélyezett az

abortusz egészséges nő és egészséges magzat esetén is.

Büntethető legyen e egy nő, mondjuk egy 9 hónapos egészséges terhesség megszakításáért?



2012. dec. 22. 19:09
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen legyen büntethető az ilyen nő, plusz mindenki, aki asszisztál benne az orvostól egészen az utolsó recepciósig, akinek tudomása van róla és felveszi az osztályra. Itt már egy emberről van szó, ráadásul gyermekről, ami még megdöbbentőbb és borzalmasabb.

Én igazából azt sem támogatom, ha valaki a terhesség elején végeztet abortuszt, mert a megelőzés híve vagyok. De talán az első hetekben még valamelyest elfogadható. De mi oka lehet annak, ha valaki hónapokig nem gondol arra, hogy megszabaduljon tőle és nem sokkal a születése előtt dönt emellett? Semmiképp sem lehet ezzel egyetérteni. Ennyi idő után az a pár hét már nem sok és végső soron odaadhatja egy családnak, akik vágynak rá. Életképes ember megölése mindenképp gyilkosság, legyen bármi oka, nevezzük bárhogy.

2013. febr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
68%

Természetesen van különbség a korai abortusz és a középidős/késői között.

Az egyik az, hogy a magzat (a vizsgálatok szerint) 12. héten még nem érez fájdalmat.

Ezzel szemben mondjuk egy 24 hetes, vagy még idősebb magzat természetesen igen.

Másrészt pedig 24 hét előtt a magzat életképtelen. Ha megszületik, akkor sem lehet életben tartani.

Ezzel szemben mondjuk egy 36 hetes babának az életkilátásai hasonlóak mint egy 40. hétre születettnek.


Egyébként véleményem szerint az abortusz (akármikor is történik) gyilkosság. Hiszen az embrió szíve már az 5-6. héten dobog. Igen is egy élő ember, így szerintem az elvetetése igen is gyilkosságnak minősül.


Az más kérdés, hogy 12. hétig valamilyen mértékben elfogadhatónak tartom. Nem jónak!!!, csak bizonyos helyzetekben elfogadhatónak.

Pl.

- erőszak miatt fogant

- az anyuka is kiskorú (én nem mondanám egy 13-14 éves gyereknek, akit esetleg a nevelőapja erőszakolt meg, hogy szülje meg a gyereket...)

- ha tényleg nincs mód arra, hogy normális körülmények között felneveljék a gyereket (ha pl. ételre sincsen pénz)


Természetesen az alap az lenne, hogy a MEGELŐZÉSRE törekedjünk. Rengetegféle védekezési módszer van. Egyrészt meg kellene ismertetni őket az emberekkel, másrészt elérhetővé kellene tenni. Elég nevetséges, hogy egy 3 darabos óvszer 700 forint. Nem kell csodálkozni, hogy ennyiért nem veszi meg az, akinek kajára sincs pénze. Lehet mondani, hogy akkor nem kell szexelni, de sajnos arra nem igen lehet senkit rávenni.


Mo-n. 18. hétig el lehet vetetni akkor, ha az anya fiatalkorú. Egyrészt érthető, hogy náluk ki van tolva a határ (hiszen sokszor nem mernek szólni a szülőknek, vagy a tudatlanságuk miatt ki sem derül időben a terhesség) de szerintem a 18. hét az késő.

Ha jól emlékszem egy orvosi tanulmány szerint a 16. héttől érez a magzat. De lehet, hogy rosszul emlékszem.

Mindenesetre azt mondanám, hogy fiatalkorúaknak is max. addig lehessen, amíg a magzat nem érez fájdalmat.


Utána már tényleg brutális gyilkosság. Semmivel sem jobb annál, mint mikor vki a kukába dobja a gyerekét, vagy megöli a megszületése után.

2013. febr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos naiv vagyok, de álmomban sem gondoltam volna, hogy létezik ilyen... Döbbenetes. :(
2013. febr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, szerintem ha léteznek is ezek a jogszabályok, azokat nyilván nem úgy értelmezik,és alkalmazzák, hogy valaki beballag a terminus előtt néhány nappal a kórházba, és közli, hogy "bocsi meggondoltam magamat". Ebből ugyanis logikusan annak kellene következnie, hogy világra segítenek egy élő, érett újszülöttet, akit a születése után kell valamilyen módon elpusztítani. Vagy magát a szülést olyan kíméletlen módon levezetni, ami a gyerek halálához vezet (esetleg az anyáéval együtt) Ez viszont nem abortusz, hanem szándékos emberölés.

Tehát valószínűnek tartom, hogy ezeknek a szabályoknak (amik tényleg elképesztőek amúgy) van egy "apróbetűs" része, ami számunkra nem ismert, és tartalmazza a valós jogi keretet.

2013. febr. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:

Puszta kiváncsiságból rákerestem, hogy van-e nyoma valahol annak, hogy pl a kanadaiak az általad írt szabályozás mentén döntenek-e a terhességmegszakításról.

"Nem így Kanadában, ahol már 1988-ban teljesen eltörölték az abortusz szabályozását. A helyi legfelsőbb bíróság ugyanis kimondta, a szabályozás szembe megy a nők jogaival. A nem kívánt terhesség megszakítását gyógyszeres kezelésnek minősítették, amit nem kell külön szabályozni. Így alkotmányellenesnek minősítették, és teljesen eltörölték az abortusztörvényt."

Ez azért nem azt jelenti, hogy Kanadában bárki büntetlenül megölhetne egy életképes újszülöttet, arra hivatkozva, hogy nincs szabályozva. Az lehet, hogy valóban nincs, de az alkotmányuk külön kitér a magzat jogaira, és az élete védelmében alkalmazandó jogszabályokra. Gondolom ugyanígy végig lehetne nézni a többi ország gyakorlatát, és valami hasonló végeredménye lenne.

2013. febr. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%
24. szerintem is itt lehet a kutya elásva. Nagyon sok kegyetlen és beteg dolog létezik, amiről nem is akarunk tudni... Nekem pl már az is sok(k) volt, amikor a 3. babánk besikerült és épp nem voltunk túl jó helyzetben, egy 'kedves' ismerősünk megkérdezte, hogy "de EZT ugye már nem akarjátok megtartani?!". Ő nem szereti a gyerekeket, magának sose akar, amikor lehetett volna, elvetette. Amíg vannak ilyen gondolkodású nők, és kilátástalan élethelyzetek, az "igény" meglesz az abortuszra. Azon viszont nagyon sok múlik, hogy mikor és miként hajtják végre. Saját álláspontom, hogy a váratlan bébit nem lettem volna képes eldobni csak úgy. Viszont, ha bármelyik gyermekemről kiderült volna, hogy nem egészséges, akkor nem vállaltam volna... van egy szellemi fogyatékos közeli rokonom, óriási teher a családnak
2013. febr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
80%

Könyörgöm, miért kérdés az, hogy érez-e fájdalmat a magzat?

Ha én egy puskával lepuffantalak, akkor Te sem érzel fájdalmat, mégis eléggé meggyilkoltalak, nem?

2013. febr. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem ölném meg a magzatom,gyerekem se a 6.hétbe se a 9.hónapban,de hatalmas különbség van egy életképes baba között és egy magzat megölése között.Aki képes megtenni,hogy 9 hónapig hordja megszüli és megöli azt a nőt halálbüntetéssel kéne bűntetti....
2013. febr. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
86%
Én sosem elleneztem az abortuszt, most sem, de amióta betöltöttem a 12 hetet, elgondolkodtam hogy lehet hogy csak a 8.hétig kellene engedélyezni. Láttam az uh-on, teljesen kifejlett emberke, szerintem a 12.hét már nagyon késő.
2013. febr. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon szomorú lenne, ha ezt Magyarországon is megengednék! Már így is túl sok az abortusz, és nagyon kevés gyerek születik!
2013. febr. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!