Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség 23. hetében...

A terhesség 23. hetében vagyok. Terhesvitamint a 13. héten abba hagytam, azóta nem szedek semmit. Kell végig szedni vitamint? Mik azok amik fontosabbak, mert terhesvitamint már nem szeretnék szedni.

Figyelt kérdés
2012. dec. 28. 07:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Végig szokták szedni. Magnézium, vas, folsav kellene mindenképp.
2012. dec. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
van olyan orvos aki nem ajánlja.én biztos végig szedem,én is 23 hetes vagyok
2012. dec. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Hidd el nem lesz akkor se baj ha nem szeded.Nem ezen múlik.Egyél sok zöldséget,vitamint és fehérjét.
2012. dec. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
magnéziumot ajánlatos ilyenkor h ne nyíljon a méhszájad és a keményedések ellen... c vitamint a taknyos idő miatt szedek nem szeretnék megfázni...vasat szerintem elég akkor ha vmi gond van a vérképeddel de ha nincs elég a gyümölcs meg a zöldség....
2012. dec. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is korán abbahagytam a vitamint. Magnéziumot és vasat szedek. Ez a 2. nagyon ajánlatos.
2012. dec. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én sem szedtem rendszeresen, néha-néha bekaptam egy szemet, de ennyi. Magnézium, kálcium, vas, ezeket érdemes, bár én ezeket is csak pezsgőtabletta formájában fogyasztottam. Ha elég változatosan, vitamindúsan étkezel, akkor nem fontos a terhesvitamin.
2012. dec. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért nem akarod szedni? Hidd el, csak a javatokra válhat, ártani nem tud. Nem lesz tőle óriásbébid, ha ettől félsz, ez a tévhit már régen megdőlt.

Kálciumra pl mindenképp szükségetek lenne, mert a csontosodás nagy része még hátra van, fontos lenne még a vas is meg a C vitamin. Na és persze a magnézium.

2012. dec. 29. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Lehet azért nem szeretné szedni mert nagyon drága és nem mindenkinek tellik rá. Pl én is inkább külön szedtem a legfontosabbakat + mellette a sok vitamint tartalmazó ételeket. Olcsóbb volt és így is egészséges a babám. Azt a pénzt amit én rablásnak gondolok egy doboz vitaminra, abból lehet inkább vásárolni a babának cuccokat! :)
2012. dec. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nos igen, ez mérlegelés kérdése.

Én úgy gondoltam, hogy inkább legyen a babának kevesebb "cucca" (eggyel kevesebb rágóka/cumi/plüss/zenélő forgó stb), mint hogy olyasmin spóroljak, ami az egészségét védi...

Hát nem vagyunk egyformák.

2012. dec. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!