Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes 1 napos terhes vagyok,...

5 hetes 1 napos terhes vagyok, és ultrahangon még nem látszik a petezsák. Ez normális? A többi lent.

Figyelt kérdés

Ma voltam ultrahangon, azért ilyen hamar, mert egy ismerős az orvosom, és ő ajánlotta, hogy nézzük inkább meg, és zárjuk ki a méhen kívüli terhesség gyanúját.

Hát nem tudta kizárni, csak inkább rám hozta a frászt.

A lelet szerint méhen belül terhesség nincs, a petefészek és a petevezetők a belek árnyékoltsága miatt nem láthatóak, a méh nyálkahártya vastagsága 11,4 mm. Az orvos azt mondta, három lehetőség van, lehet, hogy volt baba, de közben felszívódott, lehet, hogy csak nagyon pici, és majd csak később lesz látható, vagy lehet, hogy méhen kívüli a terhesség. Annyit mondott még, hogy ha nagyon erős alhasi fájdalmat, rosszullétet tapasztalok, azonnal menjek a kórházba. Nem nyugtatott meg. 4 hetesen elkezdtem émelyegni, hányingerem volt, aztán pár nap múlva ez a tünet is megszűnt, nem értem, miért. Egyszer teszteltem dec. 23-án, akkor halvány csík jelent meg, holnap tesztelek még egyet, remélem, erős csík lesz. Kismamák, járt már így valaki közületek? Azt mondta a doki, hogy 2 hét múlva menjek vissza kontrollra, de addig megőrülök az aggódástól, nagyon félek a méhen kívüli terhességtől, meg hogy felszívódott a baba.



#terhesség #méhen kívüli terhesség #nem látszik a petezsák
2012. dec. 28. 17:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
tesztelj,ha már 5 hetes vagy akkor az esti vizeletböl is erős a csík.
2012. dec. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Pont mintha az én történetemet írtad volna le. Utolsó menstruációmtól számítva két hétre mentem orvoshoz, előszőr vizsgált nem érzett semmit majd hüvelyi ultrahangot csinált nem látott semmit, pedig már 6 hetesnek kellett volna lennem, rá három napra bementem maszekba egyik kórházba, ahol az orvos szintén nem érzett semmit vizsgálatnál, és nem látott semmit ultrahangon, csak egy picuri petezsákot ábrázoló képletet ez volt a papíron, de nem volt benne biztos, engem is riogattak méhen kívüli terhességgel, illetve azzal is, hogy nem tudott megfelelően beágyazódni el fogok vetélni, ezt követően 3 hétig minden héten mentem ultrahangra, ahol már egyre jobban látható volt, majd hat hetes 3. naposan már szívcsőpulzálás volt látható, mivel babucim két héttel később fogant nem lehetett az utolsó menstruációtól számolni. Most már 10 hetes lesz szombaton, és július 28-ra várom!:) Ne aggódj!
2012. dec. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
szia mult héten voltam dokinál 4+4naposan csak 2cm felritlulás volt most csütörtökön el mentem és 5mm petezsák akkor voltam 5+3napos ne aggodj!
2012. dec. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én vagyok az előző, nekem semmilyen terhességi tünetem nem volt eddig!:)
2012. dec. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors és megnyugtató válaszaitokat, próbálok nem aggódni.

Igazából nem is az aggaszt, hogy nincsenek tüneteim, hanem hogy 4 napig voltak, aztán egyik napról a másikra elmúltak. A dokim erre mondta, hogy lehet, hogy felszívódott.

Két terhességem volt már, mind a kettőnél a 6. héten jött a rosszullét. Most korábban is kezdődőtt és hamar el is múlt. Van egy 2 éves gyönyörű fiam, de sajnos idén augusztusban volt egy vetélés indukcióm a második terhességből, 21 hetesen kellett megszülnöm az addigra már halott kislányomat, mivel súlyos szívfejlődési rendellenességet állapítottak meg nála. Most decembertől próbálkoztunk először a férjemmel, már szabad volt, és így elsőre össze is jött, remélem, nem szívódik fel. Köszönöm még egyszer mindenkinek! Majd írok még ide, ha érdekel valakit, hogy mi lett a babával.

2012. dec. 28. 18:12
 6/14 anonim ***** válasza:

Kérlek írd majd meg mit teszteltél!

(viszont érdemes pár napig tesztelni,mert ha felszívódott,utána pár napig mutathat pozitívat,igaz akkor egyre halványabban)

2012. dec. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy ilyenkor még a petezsák is olyan picike, hogy nem látható, de ha már megvastagodott a méhnyálkahártya, az jó jel. Nyugodtan tesztelj két naponta, és erősödnie kell a csíkoknak. Nekem pl. 30 napos ciklusnál a 39.-en teszteltem és előbb jött ki a második csík, mint az első.
2012. dec. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sajnos nálam akkor szűntek meg egyik napról a másikra a tüneteim, amikor kiürült a hcg.. remélem, te nem így jártál. Mindenképp írd meg, hogy mi volt!!!
2012. dec. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ma reggel újra teszteltem, nagyon erős lett a csík.

Örülök nagyon, mert legalább tudom, hogy nem szívódott fel a baba. De még mindig lehet az is, hogy méhen kívül van. Azért 2 naponta még tesztelgetek. Beszéltem az orvosommal is, azt mondta, hogy az erős csík mindenképpen jó jel, nem kell várnom két hetet, kicsikartam belőle, hogy jövő hét pénteken újra nézzen meg, majd megírom mi volt. Csigalassúsággal telnek a napok.

2012. dec. 29. 17:16
 10/14 anonim ***** válasza:
Örülök a pozitiv tesztnek,és drukk h minden rendben legyen!
2012. dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!