Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák hogyan gondozzatok a...

Kismamák hogyan gondozzatok a cicatokat?

Figyelt kérdés
Mi egy 35nm -es lakasban lakunk es a furdoben van az alomtalca.
2013. jan. 3. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
én kitettem az udvarra a cicát és az almosát is nem akarok fertözést köszönöm
2013. jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De mi nem tudjuk kitenni mert 3ikon lakunk es nincs lehetoseg ra :(
2013. jan. 3. 13:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Párom cserélte az almot, amikor terhes voltam.

Ennyi. Benti, oltott macska, sokszor mostam kezet, hálószobába nem jöhetett be. Nem lett semmi bajom.

2013. jan. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A cicatesztem negatív lett így nem ragoztam túl a témát, mindent úgy csinálok ahogy elötte is. Alomürítést én csinálom, a cicákat (kettő van) simogatom, puszilgatom, napközben velünk tévézhetnek stb... Persze szigorúan mossuk a kezünket és figyelünk a cicák egészségére is.

26hkm

2013. jan. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Ja és nálunk van külön cicaszoba, egy kb 18nm-es szoba az övüké, fekhelyekkel és alomtálcákkal.

2013. jan. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Erkély sincs? Nekünk ott van az alomtálca (45 m2). Míg terhes voltam a párom cserélte az almot, amúgy minden más ugyanúgy ment mint előtte. 3 toxoplazma vizsgálatom volt a terhesség alatt, mind negatív lett.
2013. jan. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is negatív lett a vértesztem (pedig egész gyerekkoromban 5-6 macskával, kutyával és mindenféle kisállattal voltam körülvéve), tehát elvileg bármikor fertőződhetek.

Azonban azt nagyon fontos tudni, hogy ugyanannyi eséllyel fertőződhetsz meg a nyers hústól, mosatlan (nem jól mosott) gyümölcstől, kertészkedéstől.

És csak és kizárólag akkor van baj, ha az első 3 hónapban fertőződsz meg (legtöbb esetben vetélést okoz), de még akkor is gyógyszerekkel simán ki lehet hordani a babát komplikáció nélkül. Ha később fertőződsz meg, már sokkal kisebb a gond. Ha az utolsó hónapokban fertőződsz meg, akkor pedig már a doki sem ad semmit, nincs értelme mert a babát már nem éri el a fertőzés.

Nagyon túlzásba viszik a toxoplazma kérdést és az egészet csak a macskákra kenik. Egy lakásban tartott macska, akivel már jó ideje egy légtérben élsz (tehát már tutira megfertőződtél volna ha a macska fertőzött lenne), gyakorlatilag 0 veszélyt jelent.

Nálunk lakásban tartott macska van, az almát nem én takarítom (amúgy sem igazán lenne kedvem hozzá) de egyébként puszilgatom, babusgatom. Persze utána kézmosás és a hálószobákba nem jöhet be, de ez amúgy is így lenne.

Egy macskánál szerintem inkább nagyobb gond az, hogy szőrt hagy maga után és jobban kell takarítani, de hát ezt be kell vállalni annak, aki macskát tart.

2013. jan. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!