Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van egy 1 éves lányom, és...

Van egy 1 éves lányom, és most megint várandós vagyok! Nagyon szerettünk volna egy gyereket sokat próbálkoztunk volt egy vetélésem is. Aki így válalt gyereket még mikor a másik is kicsi, hogy bírt egyedül két gyerekkel?

Figyelt kérdés
Kérlek írjatok tapasztalatokat,hogy lehet ezt bírni!!!Nem tudom mit tegyek.Amikor a férjem dolgozik egyedül vagyok a lányommal,Nemtudom kettővel hogy menne.Az abortuszon gondolkozunk.

2013. jan. 3. 14:14
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
56%
Én csak azt nem értem, hogy valaki, aki tudja, milyen évekig küzdeni egy babáért, hogy lenne képes elvetetni egy másikat...
2013. jan. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
41%

Ne hagyd, hogy a ijedtséged és kishitűséged döntsön helyetted!

Ne foszd meg magad egy örömforrástól, a gyerekedet egy testvértől.

Nagy teher egy abortusz, nekem sajnos volt 21 éves koromban és én nem ajánlanám szinte senkinek. Az egész életedet ezzel leélni, minden nap gondolni rá lehet, hogy jogos, de kemény büntetés. Nem tedd magad ki ennek, ha nem muszáj.

Semmi baj két kisgyerekkel, nekem egyébként azóta 4 van, kétszer szültem ikreket és 6 hónaposak voltak a babáim, mikor újra teherbe estem. Én is megijedtem, de mivel már egyszer döntöttem "szerintem rosszul", ezért semmiképp nem tudtam volna még egyszer ezt végig csinálni. Bírni lehet, mindig mindent, erős, ügyes nőnek gondollak, aki leküzdi a nehézségeket. Sok sikert!

2013. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Nekem 22 hónapos volt a nagyobbik, mikor a kicsi megszületett. Kb ilyen korkülönbség lesz nálatok is. Az első év kemény volt, talán nem is rögtön az első 1-2 hónap, hanem utána, amikor kijött a testvérféltékenység-és ez nálunk nem a kistesó megtépése volt, hanem szófogadatlanság, evési problémák stb. De aztán kb egy éves lett a kicsi, és lezárult ez az egész, és egyre többet játszanak már együtt. A kicsi most 21 hónapos, a nagy meg kb 3és fél éves, és teljesen jól megvannak együtt, összenőttek. Persze megy a vita a játékokon, de ez nagyobb korkülönbségnél is megvan. És a kicsi 2x olyan gyorsan tanul meg mindent, mert ellesi a nagytól, aki neki a bálvány: pl 10 hónaposan már beszélt, most meg tudja az egész ovis dalrepertoárt+ az itthoni dalokat (21 hónaposan más gyerek a két-három szavas mondatoknál szokott tartani...) Szóval az egy évet ki kell bírni, és utána elég nagy könnyebség.

Az utolsó előtti tavalyi Nők Lapjában (Nagy Ervin a címlapon) van egy család, ahol 7 év alatt 7 gyerek született. Az anyuka ír blogot is a babaszoba.hu-n. Ő mondja, hogy neki a játszótéten kérdezte egy egy gyerekes, hogy hogy bír ennyi gyerekkel, amikor ő eggyel is alig? Tudod, egy gyerekkel mindannyian még olyan "lúzerek" vagyunk. EGy csomó időt eltökölünk, szétfolyik a nap stb. Két kicsivel szinte magától megtanulod az időbeosztást, a villámgyors gondolkodást és cselekvést.

Úgyhogy én csak annyit írok, hogy hajrá! És kérlek, írd meg, mint döntöttetek!

2013. jan. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
56%

22-es!

Négy gyerkőcöd született 15 hónap alatt?! Hát, ez nem semmi!

Nekem 8 év alatt lesz 6 gyerek, ez sem "gyalog-galopp", de azért ti nem vagytok semmik! Gratulálok, és minden elismerésem!

Mekkorák most a gyerekek? És hány évesen szülted őket?

2013. jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
15-ös voltam. Utolsó
2013. jan. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Köszönöm az elismerést, ami inkább az Életet illeti, nem engem, hiszen hálás lehet, hogy egyáltalán megadatott még egy lehetőség egy ilyen hiba után...Nagyon féltem, hogy nem lesz majd babám.

25 évesen szültem először (de, mint írtam, nem ez volt az első terhességem...) A gyerkőcök 3-3 évesek és 21-21 hónaposak :)

De tényleg csak azért írtam, nem belebeszélni akarok, csak mivel átéltem ezt, nem jó dolog. Nagyon nehéz, nagy teher...Feleslegesen ne vállalj abortuszt szerintem...

2013. jan. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Most kicsit rosszul érzem magam amiatt, hogy úgy tűnhet, hogy nagyon ellene beszélek, alapvetően ez nyilván a TE (ti...) döntésetek kell legyen, csak meg ne bánd mindenképp úgy csináld és tényleg bízz magadban, sok dologgal elbír ám az ember és tudod mit, nekem az abortusz utáni pár évem gyerek nélkül nehezebb volt ezerszer, mint most 4 gyerekkel.Persze nyilván ez én vagyok, személyes tapasztalatom csupán ez, csak olyan jó lenne ha az én ökörségemből legalább más nők tanulhatnának és nem fosztanák meg magukat egy ilyen szeretetbombától :)
2013. jan. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 assya ***** válasza:
szia, nekem 11 hos volt a nagyobbik amikor terhes lettem, most fogok szulni hamarosan es teljesen problemamentes volt a terhessegem hala Istennek. Ha szamit a velemenyem (marpedig feltetted a kerdest) szerintem ne csinalj abortuszt. Semmi sem veletlenul tortenik es orokre bannad az aborutszt szerintem. Remelem h jol dontesz, boldog babavarast!
2013. jan. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Szerintem is ajándékként tekints erre a pici új életre, fogadd el, hogy neki most kellett jönnie. Mindig van mitől tartani, de ha az ember folyton ezeken agyal, abba tényleg bele is lehet golyózni. Szerintem örülj ennek a drágának, mert ennél csodálatosabb nincs is! Hidd el mindenhez lesz erőd, és szerintem a mondás is igaz lehet, h teher alatt nő a pálma!! Remélem úgy döntesz, h ne kelljen megbánnod!


11hetes km+egy 2 éves kisfiú anyukája

2013. jan. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Szerintem, ha ennyi "baj" volt az elsővel, hogy összejöjjön, nem biztos, hogy később összejönne még egy, ha úgy gondoljátok, hogy jó lenne még egy csöppség! Most megtörtént a csoda és megfogant a kicsi! Képes lennél eldobni Őt magadtól? Már alig várja, hogy kibújhasson, és szerethessen! :) Ez az én véleményem! És szerintem jobb ha a kislánynak van egy testvére. Így az ember már gyerekkorában megtanulja, hogy nem csak körülötte forog a világ, nem lesz önző, irigy.
2013. jan. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!