Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességem elején vagyok és...

Terhességem elején vagyok és nagyon görcsöl a hasa alja. Nektek volt ilyen?

Figyelt kérdés
Most vagyok 7 hetes terhes. Voltam orvosál és rákérdeztem ,hogy ez normális-e. Azt mondta nem, de előfordul. Megkérdeztem, hogy lehet-e erre szedni valamit, de azt hogy szerinte ne szedjek semmit. Volt valakinek ilyen a a terhessége elején? Kapott rá valamit? Ha igen, akkor mit? Mit lehet tenni ellene?
2009. aug. 26. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem voltak mensziszerű görcseim, kb a 7.héten és a 11.héten. Ez azért érdekes, mert azt mondták, van olyan nő, aki a terhessége alatt végig érzi a menszis napokat, nos nekem nem pont akkor jöttek elő. Amúgy valamiféle feszülés mindig is lesz, mert nő a méhed. Azért is ajánlják a magneb6-ot, ami izomlazító is, nekem pl. most sokat segít, hogy éjjelente ne görcsöljön a vádlim.
2009. aug. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem folyamatosan fájt a hasam.azt mondta az orvos,ha nem vérzek,akkor az jó.a2. trimeszterben már jobb lett.egyébként magnéziumot szerintem lehetne szedni,nekem 3x2 magne b6-ot kell szednem az elejétől.
2009. aug. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
6 hetes vagyok.Én a görcsökre utrogestan hüvelykúpot kaptam és segít. Azt mondta a doki ezzel védhetjük a terhességet.
2009. aug. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon görcsöl a hasad alja, az egyáltalán nem jó! Orvos megnézte, hogy minden rendben van-e a babával? Nekem egyszer görcsölt be a hasam, egy hirtelen rövid görcs volt csak, bár elég fájdalmas, 3 nap múlva már műtöttek is, mert elhalt a babám... :( Szerencsére utána egyből terhes lettem, a kisfiam egészségesen megszületett. Kisebb menziszerű görcsök előfordulnak, ahogy nyúlnak a méhet tartó izmok, ez teljesen normális. Magne B6 tényleg jó, én is szedtem. Elég nemtörődöm a dokid, ha nem mondott neked semmi hasznosat! Pihenj sokat, szedd a terhesvitamint és ha görcsölgetsz magnéziumot. Ez alap... az Ustrogestan és ilyen hasonló gyógyszerek már a dokin múlnak, hogy ki mit ír fel. De ezek szerint a tied nem igazán törődik veled.


Boldog babavárást, jó egészséget!

2009. aug. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az elején két hétig nagyon erős mensiszerű görcseim voltak. Két naponta vérvételre jártam, így nézték, hogy növekszik-e a magzat. Aztán csináltak egy ultrahangot, hogy kizárják a méhen kívüli terhességet. A 7. héten elmúlt a fájdalom, jött helyette a hányinger. Nekem azt mondták (külföldön vagyok), hogy paracetamolt szedhetek fájdalomcsillapításra.

Azóta minden oké, most vagyok 23 hetes.

Próbálj meg nem aggódni túl sokat és pihenj! Ha megnyugtat menj el egy másik dokihoz is. Jó egészséget!

2009. aug. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
MagneB6-t szoktam szedni. Bár a doki nem mondta, de már több helyről hallottam, hogy az jó, úgyhogy vettem. Az orvos megnézte, a baba elvileg jó helyen van, nem méhenkívüli terhesség. Mutatta is az ultrahangon. Ettől kicsit megnyugodtam, de ez a gyakori hasfájás nem tetszik. Ezért kérdeztem. Köszönöm a válaszokat.
2009. aug. 27. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!