Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan történik a terhesgondoz...

Hogyan történik a terhesgondozás a te esetedben, mennyit fizetsz, mennyit vársz, mennyi időt foglalkozik veled orvosod?

Figyelt kérdés
Bp 13. ker, 7000.- számla és papírok nélkül, kb 4-5 percet vagyok bent, fénykép, másfél órás várakozás után, aztán viszlát. Barátnőm a mammut mellett semmit nem vár, nyomtatott papíron olvashatja a méreteket, asszisztens fogadja, doki előtt vérnyomást mér, üdítővel kínálják, és nagyon elit környezet. Előre fizetett egy összegben 210000-et ebben benne van a szülési ktg is. A kórházi vérvételeken is elsőbbséget élvez, mert az asszisztens ott is minden ehhez dokihoz tartozó kismamát soron kívűl bevisz. Érezhető kettőnk között akülönbség és árban nem is igazán, csak annyi, hogy én részletezem és az orvosom sem biztos, hogy bejön. Első szülésemre nem jött be. Nálatok hogy van?
2009. aug. 27. 07:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ahova én járok, ott 8000ft egy vizsgálat, kb. egy órát várok, és 20-30percet vagyok bent (Budapest). Számlát tud adni, s ambuláns lapot is kapok minden alkalommal. Képet eddig egyszer kaptam, bár nem is kértem, mert mindig úgy összegömbölyödik a Picúr, hogy alig létszik belőle vmi. :) 17 hetes vagyok egyébként. Azt mondják, hogy a szülésnél végig ott van az orvos, nincs fix összeg, annyit adsz, amennyit gondolsz/tudsz. Teljesen meg vagyok vele elégedve, nagyon kedves és jó orvos.
2009. aug. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia! Én szintén Bp-en járok magánrendelésre, 6000 Ft/alk. Mindig időpontra megyek, általában reggel, eddig még nem kellett várnom 5-10 percnél többet (+ persze ha előbb érkeztünk) Kérdések, vizsgálat, UH, képecske a normális menetrend, remélem ezután sem lesz máshogy, mert ez azt jelenti nincs baj. A védőnő a vizsgálat előtt vérnyomást mér, és vizeletet is kér minden alkalommal. Fix szülési tarifa nincs, annyit adunk, amennyit gondolunk. Én is meg vagyok elégedve, kedves orvos, mindig megkapom a választ a kérdéseimre, de túlzásba sem viszi az infokat. Remélem a szülésnél is minden ok lesz.


Azt nem értem sok helyen, hogy mitől kell várni 1-1,5 órákat ha időpontra mész. Jó persze ha közbejön valami szülés v. komolyabb eset, gondolom ezért is, de egyébként?

Szerintem a 210000 összeszámolva kicsit sok, de aki megteheti és megéri neki a luxus, miért ne?

Ja, és nálunk sem adnak számlát, de ha lehet pl. egészségpénztárra kérni.

2009. aug. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én 20-40 percet várok (vidéki nagyváros), 6.000ft /alkalom. Fényképeket ad akkor is ha nem kérem:) Mindent elmond, magyaráz, kedves, türelmes. Kb. 20-25 percet vagyok bent, de ha lenne még kérdésem bent tölthetnék egy órát is. 50.000ft a szülés fix díja, ezért biztosan bejön, ennyi ha császár, ennyi ha epidurális és ennyi ha gázos... mind a 4 félét csinálja. Védőnő pedig egy tündér. Bármikor alkalmazkodik hozzám, már jelezte hogy otthon a lehető legkevesebbet akar zavarni, de ha én kérem és hívom akkor bármikor bármennyi időre bármiben segít. Azt hiszem szerencsés vagyok a terhesgondozással. Üdv.
2009. aug. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szintén Bp-en járok magánrendelésre, 8000Ft/alk. kb. 15-20 percet vagyok bent, mindig kapunk leletet. Kint az asszisztensnő vérnyomást mér, és nézi a vizeletet. A szülés fix. összeg lesz, ha jól tudom 80.000. Időpontra megyek, de előfordul, hogy várni kell, mert lehet csúszás is. (Senkit nem küld el a doki, ha van még kérdése).
2009. aug. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Másodiknak: Sajnos azért kell ennyit várni sok helyen, még akkor is, ha időpontra megyünk, mert az én orvosom negyed óránként ad időpontot, s átlagban 20-30percet van bent nála egy beteg. Az előző dokim pedig egy időpontra mindig 2embert hívott - ha esetleg az egyik lemondaná vagy megbetegszik, neki akkor se kelljen várnia. Ritka, ha valahol a megbeszélt időpontban tudsz bemenni. A fogorvosomnál pl. 1,5órákat kell várni...
2009. aug. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szia én vidéki vagyok de Bp-re járok fogadott dokihoz.Nekem 9000ft/alkalom ha vérvétel kell elöre bevisznek max 5 percet kell várnom a rendelöben minden alkalommal kapunk képet is szó nélkül ha valami kérdés van részletesen elmond mindent a doki.Nincs fix szülési ktg.Kikötötte hogy ha én ugy látom hogy megérdemli akkor adok ha nem nem adok.Az aszisztens méri a vérnyomást és naon kedves ha kell valami viz vagy tul meleg van akkor kapsz mindent.Sehova nem kell külön mennem mert a ctg-töl kezdve mindent ők intéznek helyettem.Én már csak a kész labor eredményeket kapom a kezembe.Üdv egy 33 hetes km
2009. aug. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerencsésebbek az előttem szólók,mint én...

Mindig időpontra mentem,nem is kellett sokat várni általában max fél órán belül sorra kerültem,de 10 percnél többet egyetlen alkalommal sem voltam bent.

5000-et fizettem vizsgálatonként.

Most már HÁROM HETE nem jutok be hozzá,mert hol szabadságon van,hol itt,hol ott...Uh-ra a magánrendelőben nincs lehetőség,így a kép is ki van csukva,akárhányszor hívtam,max az asszisztensével tudtam beszélni.

Szóval én nagyon melléfogtam :( Ott is hagyom.

Úgy gondoltam,ha már egyszer fizetek is érte,majdcsak rendesen foglalkoznak velem és a babámmal,de sajnos csalódnom kellett...


24 hetes kismama

2009. aug. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Harmadik babánkat várom, most nem fogadtam orvost, max. 45 percet várok, kb 10-15 percet vagyok bent. Doki előtt az asszisztens vérnyomást mér, súlyt mér, vizeletet néz. Pest megyei nagyvárosban lakom. Mindezt ingyen. Képet akkor kapok ha kérek. Türelmesebb mint a fogadott doki volt, sokkal jobban elmagyaráz mindent, imádom.

A második babámnál fogadott dokim volt Bp-en 5500/alkalom, kb 45-60 perc várakozás úgy, hogy időpontom volt, asszisztensnő vérnyomást mért csak, doki max 10 perc, képet nem kaptam ott sem. Szüléskor 10 percen belül végig mellettem volt(1 óra alatt megszültem a kórházba érkezés után).

Az első gyereknél nem fogadtunk se dokit, se szülésznőt, már régebben volt, időpontokra konkrétan nem emlékszem.

Most a harmadiknál csak szülésznőt fogadtunk.

2009. aug. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nos olvasva a fentieket, lehet én is melléfogtam, azt hittem, csak a barátnőm ilyen szerencsés, de úgy tűnik más kevesebb pénzért is szerencsés. Én nem kapok időpontot, első terhességemmel próbáltam korábban is menni, rendelés közepére és végére is, mindig uaz: várni 1 - 1,5 órát. Bent töltött idő: 4-5 perc, öltözéssel, mindennel, és a diabéteszemről is a netről informálódtam, no meg a többi eredményem is a netről böngésztem le, hogy mégis mizujs.. na mindegy, de azért még várok infokat, ki hogy s mint. Kedves utolsó, szerintem is válts dokit, 3 hete nem tudod elérni a terhességed közepén? Vannak fura dokik, és vannak lelkiismeretesek is.
2009. aug. 27. 11:31
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti, az utolsó, ne haragudjatok. És az utolsó kismami-anyától kérdezném, hogy melyik kórházban fogsz szülni, és szültél?
2009. aug. 27. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!