Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan történik a terhesgondoz...

Hogyan történik a terhesgondozás a te esetedben, mennyit fizetsz, mennyit vársz, mennyi időt foglalkozik veled orvosod?

Figyelt kérdés
Bp 13. ker, 7000.- számla és papírok nélkül, kb 4-5 percet vagyok bent, fénykép, másfél órás várakozás után, aztán viszlát. Barátnőm a mammut mellett semmit nem vár, nyomtatott papíron olvashatja a méreteket, asszisztens fogadja, doki előtt vérnyomást mér, üdítővel kínálják, és nagyon elit környezet. Előre fizetett egy összegben 210000-et ebben benne van a szülési ktg is. A kórházi vérvételeken is elsőbbséget élvez, mert az asszisztens ott is minden ehhez dokihoz tartozó kismamát soron kívűl bevisz. Érezhető kettőnk között akülönbség és árban nem is igazán, csak annyi, hogy én részletezem és az orvosom sem biztos, hogy bejön. Első szülésemre nem jött be. Nálatok hogy van?
2009. aug. 27. 07:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia! Az utolsó vagyok.

A Szt. Imrében fogok most szülni, az előző is ott született. Az első babánk a Szt. Rókusban, de nemhiába váltottam kórházat, de ha jól tudom ott már meg is szűnt a szülészet.

A Szt. Imre nagyon jó választásnak bizonyult!

Szerintem válts orvost, nagyon fontos hogy ha már fogadsz orvost és szeretnéd, hogy ő kísérje végig a szülésed, akkor úgy érezd: maximálisan megbízol benne, számíthatsz rá.

Én már tudom mire számítsak és rájöttem, hogy nekem személy szerint a szülésznő ezerszer fontosabb mint az orvos, aki csak végigkíséri és nem végigvezeti a szülést mint a szülésznő.

Mindegy, hogy orvos vagy szülésznő van fogadott melletted, a lényeg, hogy jól tudjatok együttműködni és bízni egymásban.

2009. aug. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
igen, ebben tökéletesen igazad van, nekem is megvan a szülésznőm, és csak azért járok ahhoz az orvoshoz, akihez eddig, mert nem is ahhoz a kórházhoz tartozunk, ahol az első gyermekem szültem, és a szülésznővel voltam én is teljes mértékben megelégedve. Ez az orvosom be sem jött, amikor szültem, így ügyeletes dokival csináltuk végig, persze minden a legnagyobb rendben történt, pedig kezdő doki volt. Tehát csak a szülésznő és a kórház után döntöttem úgy, h na akkor megint járok hozzá, de úgy érzem, nem volt jó döntés, csak akkor mit szólna ha kórházon belül máshoz járnék.. jaj, tehetetlen vagyok.. ugye elkerülhetetlen, hogy ne fussunk össze, bár legutóbb meg sem ismert, azt sem tudta ki vagyok... nem is bánnám, ha nem vele szülnék, mert annyira csalódtam benne, de nem volt más választásom, úgy érzem. Köszi a segítséget, amúgy akihez még járhatnék orvos, ő a szent Imrében főorvos, de a szülésznőm miatt akarnék a másik kórházban szülni és mert arra már ismeretes vagyok vérvétel, és vizshgálatok terén, ami fontos, a gyerkőcöm miatt is, h gyorsabban menjen minden. És a kérdést is csak azért tettem fel, mert el sem tudom képzelni, más orvosok hogy állnak hozzá, vagy más kismamik hogyan élik át ezeket a hónapokat, de úgy tűnik vannak szerencsések, és vannak szerencsétlenek is, mint én is. Ez van..
2009. aug. 27. 17:20
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia! Én SZTK-ba járok, időpontra, max. 5 percet kell várni, képet mindíg kapok ingyen. 10-15 percet vagyok bennt a rendelőben. A legszimpatikusabb, hogy ez a doki nem turkál feleslegesen havonta, mint más orvosok, csak ha panaszod van. Az első nyulkálós vizsgálatom 36 hetesen lesz a kenetvétel miatt. Én meg vagyok elégedve mindennel, mindíg kapok leletet, nagyon odafigyelnek a vércukorra, jövő héten nézik majd negyedszer. Nem fogadok senkit, mert nagyon sok negatív dolgot hallok a kismamáktól a fogadott orvosokkal kapcsolatban. A másik dolog pedig, hogy lakáshitel mellett nincs pénzünk rá, ami van "felesleges" a babára költjük, így is nagyon sok használt dolga lesz sajnos, mert nem tehetjük meg, hogy mindene új legyen.

Boldog babavárást!


35hetes pocis

2009. aug. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

15:51-es vagyok megint.

Én sem a Szt. Imréhez tartozom, hanem a Sote-hoz. Az Imrében lehet úgy is szülni, hogy körzetileg nem oda tartozol, még akár úgy is, hogy nincs se fogadott dokid, se fogadott szülésznőd.

Nem lehetséges ez ott ahol a szülésznőd dolgozik és járnál a körzeti nőgyógyászodhoz?

Én sem a Szt. Imréhez tartozó körzeti nődokihoz járok, hanem a településemen lévő doki végzi a gondozást.

De azt tudom, hogy nem minden kórház engedi meg, hogy nem területi kórházként fogadott doki nélkül ott szüljön a kismama.

2009. aug. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
aham, na köszi, ennek utánajárok :) köszi!
2009. aug. 29. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!