Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes kismama vagyok....

22 hetes kismama vagyok. Nagyon félek, ez az elsö terhességem. Leheth fura kérdés, de azt akarom kérdezni, hogy a házimunka, porszivozás stb. nem árt a babának?

Figyelt kérdés
csak azért kérdem,mert akármikor porszivozok,meg hajolgatok,akkor sokat rug a babám,gondolom nem szereti.de baja nem lehet tőle?
2009. aug. 27. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, de csinálj mindent sokkal lassabban mint terhesség előtt!
2009. aug. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem, a házimunka nem árt a babának, de persze csak mértékkel!!! Amire nekem a dokim felhívta a figyelmemet, hogy magasra ne nagyon nyújtózkodjak, mert úgy nagyobb az esély a köldökzsinór nyakbetekeredésének.

(az én lányomnak 3-szor volt a nyakán a köldökzsinór születésekor, ezért lett császár. De ne aggógj, teljesen egészséges, huncut kiscsajszi lett!)


16 hós kislány anyukája

2009. aug. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Persze, csinálhatsz mindent, amit eddig is. Ne emelj nagyokat, (pl. a kanapét és a szekrényeket ne most rendezd át egyedül:)) vigyázz a macskaalommal, és ha egy jótanácsot elfogadsz még, az ablakpucolás is megvár! - csak mert magasra mászásból esés lehet, ami most annyira nem kívánatos. De igy is biztosan szép lesz a lakás! :) Boldog babavárást!
2009. aug. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Ne hajolgass! Mindíg gugolj le,ha valami a földön van és úgy emeld. Boldog babavárást!

26hkm

2009. aug. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Ha szép komótosan csinálod nem lesz baja. Gondolj csak bele, aki pl. a 3. várja, ahelyett ki csinálna meg mindent? Ettől még nem áll meg az élet. Porszívónak valószínű a zajára reagál, a hajolgatásnál pedig kisebb a helye, de ettől még nem lesz baja. Viszont a 2. válaszoló nagy ökörséget írt! Számos esetben bebizonyították, hogy semmi köze a köldökzsinórnak a magasra nyúláshoz. Ezt egy régi kitaláció!
2009. aug. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy csináld ahogy jól esik. Ha érzed hogy kellemetlen, vagy elfáradtál, hagyd abba, ne erőltesd magad. A dokim mindig azt mondja, délelőtt és délután 2-2 óra pihenő kötelező! :)

A hajolgatás nekem sem megy, ha kisebb dolgokért kell lehajolnom, a lábam újjával veszem fel mostanában a dolkokat. .....(persze a lapátot nem azzal fogom meg :) :) :) :)

A porszívózás nekem nagyon rossz...szörnyű, lehet azért mert erővel kell tolni kicsit......

2009. aug. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

16:36-tal értek egyet! A sógornőm a harmadikat várta és mindennap gyomlált a kertben, mert a férje dolgozott egész nap, meg a főzés, minden rá szakadt. Soha nem panaszkodott, pedig visszeresek a lábai. De terhesek vagyunk, nem betegek. 9 hónap alatt nem ehet meg a kosz, és nem mindenki teheti meg, hogy mással takaríttasson. Én is egyedül vagyok a férjemen kívül nincs itt senkim a közelben, nem várhatom el tőle, hogy a munkája mellett még itthon is robotoljon. Ha elfáradok pihenek és folytatom tovább a házimunkát.


35hees pocis

2009. aug. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tényleg dolgozz csak nyugodtan, ha úgy érzed, hogy elfáradtál, pihenj le.

Nekem ez a 2. terhességem (32 hetes vagyok), a férjem nemrég hagyott el, így egyedül vagyok a 23 hós lányommal. Mindent egyedül csinálok, 2. emeletre egyedül felvittem a kiságyat, ami dög nehéz, festettem, csempéztem, ablakot pucolok, főzök, mosok, takarítok. A babámnak semmi baja nincs tőle. Legalább nem lustulok el a szülésre, mert ott bizony kell az erő.

2009. aug. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!