Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy védekeztek az influenz...

Ti hogy védekeztek az influenza ellen?

Figyelt kérdés

5 hetes terhes vagyok , van egy kislányom nagyon félek hogy elkapjuk az influenzát ,ami láz hányás ,hasmenésel jár.

Félek hogy nehogy valami baja legyen a magzatomnak.

Úgy tudom van a védőoltás. A tv ben a mokkában hallotam hogy mondta a doki hogy terhes nőknek ajánlott beoltatni magukat , védi a magzatott és az anyukát is , és nem kapja el úgy a betegséget olyan súlyosan .


2013. jan. 9. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Első 12 hétben annyira nem ajánlják, ha jól tudom.

Én már 2 hónapja be vagyok oltva, bár pont nem vagyok kismama.

Kérdezd meg a háziorvost, hogy lehet-e a terhesség elején az oltás.

2013. jan. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igyekszem napi 5 alkalommal gyümölcsöt enni, sokat iszom (ez folyamatosan tisztítja a szervezetem), gyakran eszek hagymát, fokhagymát, (ezek jótékony hatása közismert) és különféle nyers zöldségeket. Mindezek mellett szedek napi 2x500 mg C-vitamint, magzatvédő vitamint, és egyéb vitaminokat. Kerülöm nagy ívben a beteg embereket, aki pedig beteg és közeli hozzátartozóm, vele telefonon tartjuk a kapcsolatot. Védőoltást semmiképpen sem adatok be, mert eddig egyszer kaptam el, abban az évben, mikor egyszer megkaptam az oltást. Azóta és előtte hála Istennek, sosem. Így nekem nem vált be, akkor egy hónapig feküdtem, antibiotikumot szedtem, lázas voltam és suliba se tudtam menni. Úgy gondolom, hogy a környezeted segítségével, kiegyensúlyozott, vitamindús táplálkozással megelőzhető a betegség, főleg ha tudatosan "tunningolod" a szervezeted, hogy ellenálló legyen.


Jó egészséget kívánok Nektek! :)

2013. jan. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Házi orvos azt ajánlotta hogy ha legközelebb megyek a nőgyógyászomhoz kérdezem elöbb őt és ha a nőgyógyászom azt mondja igen , akkor beolt a házi orvosom. Viszont legközelebb 2 hét múlva megyek nőgyógyászhoz, addig félek nehogy elkapjunk valamit , páromnak a fönöke már lehet beteg :S:(
2013. jan. 9. 21:18
 4/9 A kérdező kommentje:
2 válaszoló köszönöm a jó tanácsokat , nektek is jó egézséget kívánok .
2013. jan. 9. 21:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor hívd fel a nőgyógyászt.
2013. jan. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azt mondják, az első 12 hetet meg kell várni, utána lehet oltatni. De mivel addigra szezonja is lesz, én nem oltatnék.

Épp ma voltam háziorvosnál emiatt. Mióta oltathatnék, állandóan fáj a torkom. Vírus, azt mondták, egy-két hét alatt elmúlik, de az oltást csak jövő hétfőig adnák be, szóval nekem már kimarad. (De egyébként sem javasolták volna, olyan gyorsan mutálódik az influenza, hogy szerintük nem jelent olyan biztos védettséget.)

2013. jan. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6 válaszoló köszi sokat segítettél :)
2013. jan. 10. 14:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia. Én pont ma oltattam be magam, mert a nőgyógyász és a háziorvos is javasolta. Előző terhességemnél is beoltattam magam, nem voltunk betegek és a babám is egészségesen született.
2013. jan. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hány hetes terhes vagy?:) Hány hetes terhesen lehet beoltatni magad?
2013. jan. 11. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!