Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért ilyen bunkók egyesek?...

Miért ilyen bunkók egyesek? Lázas voltam,21 hetesen, elmentem dokihoz és majdnem hazaküldtek, hogy minek jöttem, gyógyszert úgysem írnak fel nekem.

Figyelt kérdés

Szerda óta meg vagyok fázva, fáj a torkom, folyik az orrom. Tegnap és ma délben belázasodtam, 38-38,2 volt. Algopyrint vettem be, ami le is vitte. Már mindenféle házi praktikát és patikát alkalmaztam: méz, propolisz, negró, Streptils, inhalálás, borogatás, vitamin és folyadék minden mennyiségben. De nem javult a helyzet. Ezért gondoltam 2 láz után már csak elmegyek dokihoz. 17-ig volt rendelés és én 16:15-kor értem oda. Helyettes orvos volt, az is éppen akkor ment el. Mondtam az asszisztensnek, hogy mi a gondom, erre közölte, hogy mivel nem látszok nagy betegnek holnap menjek vissza. erre mondtam hogy 2X voltam lázas és terhes vagyok. Elhúzta a száját és mondta, hogy menjek be, szól egy másik dokinak. Erre a fülem hallatára megbeszélték, hogy minek jön ide ez a kismama, tudhatná, hogy gyógyszert úgyse írnak ki. Mondtam, akkor se, ha lázas voltam tegnap és ma is? Erre azt mondja, akkor miért nem jöttem tegnap. Na, lényeg az, hogy nagy kegyesen megvizsgált és megállapította, hogy a torkom nem vészes, a tüdőm tiszta: Bő folyadék és borogatás a lázra. (Ja, azt nem is kérdezte mennyi volt a lázam, lehetett volna 40 is!)

Ha jobban köhögnék, akkor menjek vissza holnap. Nagyon szépen megköszöntem és most reménykedek, hogy nem kell visszamenni, mert még azt sem tudom majd megmondani, hogy ki vizsgált meg. Úgy felhúztam magam.

DE amúgy tényleg ezért mentem, hogy vizsgáljanak meg és döntsék el, hogy kell-e antibiotikum, vagy sem. Csak kicsit kellemesebb modorban.


2009. aug. 28. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Elméletileg, amig terhes vagy, a nőgyógyászodhoz "tartozol", mert valóban ő az, aki gyógyszert ir fel, ha valami baj van, oda kellett volna menned. Ettől függetlenül ezt a stilust én is nehezen viseltem volna a helyedben.
2009. aug. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tényleg? Még megfázás esetén is ő ír fel gyógyszert? Lehet olyan bajom van amihez a nődoki nem is ért.

Amúgy mindenképp megkérdeztem volna a véleményét, ha kaptam volna receptet.

Mondjuk az első terhességem alatt egyszer sem voltam rászorulva, hogy házidokihoz menjek. Úgyhogy ez újdonság nekem.

2009. aug. 28. 18:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia kismama. Én úgy gondolom (az én falumban így működik) hogy nem lehet minden betegséggel a nőgyógy-hoz menni, tehát ha valaki náthás, ő nem háziorvos hogy mindenhez értsen. Én voltam már így, és igenis a háziorvos kötelessége hogy ilyen esetben tanácsot adjon elsősorban. Jó babavárást.
2009. aug. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Hát leírom a saját esetemet. Harmadik napja lázas voltam annyira 7 hónapos terhesen hogy szinte az ágyba döntött. Hétvégén az ügyeletre mentem aki azt mondta semmi bajom, szedjek lázcsillapítót. Másnap elmentem a házi orvosomhoz mivel még mindig lázas voltam, aki szerint nem volt semmibajom. A láz újra és újra visszajött ezután este felhívtam a nőgyógyászomat aki beküldött a kórházba és vérvételt csináltatott, előtte egy szurit adott a lázra. Ki derült a vérkép alapján hogy baktérium van a tüdőmben. Két hétbe telt mire felépültem és két fajta antibiotikumot kaptam. Soha nem voltam még olyan beteg mint akkor. Szerintem keresd fel a nőgyógyászodat mihamarabb.
2009. aug. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a nődokim, hogy ha lázas lennék a szokásos, korábban is használt lázcsillapítóból vegyek be, mert a láz, amit nem csillapítanak nagyobb bajt csinálhat, mint egy-két szem gyógyszer. Ilyenre nem került sor nálam. Mihamarabbi jobbulást neked!
2009. aug. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi az együttérzést! Már úgy tűnik jobban vagyok, ma még nem voltam lázas. Viszont a 2 éves lányom igen, úgy látszik most ő a soros.
2009. aug. 29. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!