Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Leírnátok, hogy hogyan tudnáto...

Leírnátok, hogy hogyan tudnátok jellemezni a szülési fájdalmat? Mihez tudnátok hasonlítani? Meddig vajúdtatok az első babátokkal és meddig tartott a kitolás?

Figyelt kérdés
Első babás kismama vagyok,és félek a szüléstől -(mivel ilyen fájdalommal még nem találkoztam és nem tudom mire számítsak)- de egyben kíváncsi is vagyok rá.Még van időm,még csak 23+4 hetes vagyok,de úgy érzem,hogy még mindig nem állok készen a szülésre,nagyon félek ,,attól,, a fájdalomtól.Minden menzesz előtt nagyon erős menstruációs görcseim voltak annyira,hogy már kapartam a falat..ha a szülési fájdalom is olyan lesz és egy kicsit sem lesz fájdalmasabb,akkor ki fogom bírni,de ha ettől is jobban fog fájni,akkor nem tudom honnan(hogyan) lesz erőm kibírni.És mivel első baba gondolom nem lesz meg pikk-pakk-ra. :/
2013. jan. 12. 18:50
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Fel lehet egyáltalán készülni a szülésre??
2013. jan. 12. 18:51
 2/25 anonim ***** válasza:
69%

Három gyerekem van. Az egyik legfontosabb, hogy nem szabad félni. A másik, hogy hallgatni kell a szülés tanácsaira. Nem szabad felesleges kiabálással kimerítened magad., akkor nem lesz annyira fájdalmas. De ha menstruációs görcseid erősek, akkor nyugodj meg. A szülés sem lesz rosszabb. Ne hallgass azokra, akik rémisztgetnek.

Sőt! Nekem régen voltak epegörcseim. Akkor azt mondtam, hogy inkább szülnék egy gyereket, mert az sem fájdalmasabb, de legalább annak értelme lenne.

2013. jan. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
57%
Gondolj arra, hogy senki nem halt bele. Fáj, nagyon, ezen nincs mit szépíteni, de gondolj bele, mennyi anyuka vállal be még egy vagy több babát. Pedig ők már tudják milyen fájdalmas, mégis belevágnak. A fájdalomra nem lehet felkészülni, nem is érdemes. A légzéstechinkával viszont sokat javíthatsz a helyzeten, inkább ennek nézz utána. Amúgy attól függ, ki hogy bírja a fájdalmat. Az eleje nem vészes, mert bár nagyon fáj, vannak szünetek, nem úgy mint menzesznél. Én nagyon sokat vajúdtam, ezért nekem rettenetes élményként maradt meg, de azt mondom, ha mondjuk olyan 8-10 órát vajúdtam volna csak, ami szerintem az átlag, akkor oké. Arra kell gondolni, hogy minél jobban fáj, annál közelebb vagy a végéhez. Kitolásnál már nem fog érdekelni semmi, hidd el.
2013. jan. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Timóca Szamóca ***** válasza:
58%

Ez mindenkinek más.Az már nem jó,ha félsz.Sosem értettem azokat,akik félnek.Én az elsövel már alig vártam,hogy menjünk szülni,csak arra tudtam gondolni,hogy végre láthatom és a kezemben tarthatom azta kis csodát akit 9 hónapig hordoztam.Mikor elfolyt a víz,akkor már nagyon izgatott voltam,hogy itt az idö,örültem.2,5 örán belül pedig már megölelhettem a gyönyörü kisfiamat.

Azért kicsit jobban fog fájni,mint e menzi görcsök,de hidd el nekem amit utána fogsz érezni,az valami csodálatos,el is felejted a fájdalmat.

Férjem családja vallásos én is de ök jobban.Imádkoztak értem.Én hiszek ebben és attól a naptól kezdve mindennap hálát adok az Úrnak a (mostmár)2 gyermekeimért és hogy átsegített a szülésen.Nekem egy csodálatos élmény volt.

Azóta 6 év telt el,és most a kislányomért is hálát adhatok,ö most 6,5 hónapos.A szülésem ugyanolyan hamar ment le.Hála Istennek.Mindenkinek ilyet kívánok. :)

Ne félj,úgy is túl kell esned rajta,hát tedd örömmel,hiszen az lesz a legcsodálatosabb nap az életedben.

2013. jan. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Hát amikor nekem megjött a menzeszem akkor én egy napig görcsöltem még a gyógyszer bevétele után sem múlt el teljesen,csak másnapra.

Én attól félek,hogy mi lesz,ha sokáig vajúdok és az kiveszi minden erőmet és nem lesz erőm kinyomni a babát!!Amikor tényleg szükség lenne az erőmre.Hogyan fogom tudni magam össze szedni annyira,hogy ki bírjam nyomni a babát?!Meg mi lesz,ha nem tudom kinyomni 5-10 perc alatt,hanem 1-2 óráig elfog tartani és nem fogom bírni?Jaj annyi kétség és kérdés van bennem,ami tudom,hogy ne jó,csak nagyon félek az ismeretlentől meg attól,hogy mi lesz,ha nem jól fogom bírni a szülést és emiatt majd komplikációk lépnek fel?!Én nagyon szeretnék természetes úton szülni,a császár még szinte meg sem fordult a fejembe,még arra nem is készítettem fel magam lelkileg sem meg sehogyan sem.

2013. jan. 12. 19:09
 6/25 anonim ***** válasza:

29 órát vajúdtam

harmadik nyomásra megszültem a fiam egy hang nélkül

fáradt voltam,de nem volt vészes,mert amíg tíz és öt percesek voltak a fájások,komolyan még aludtam is közte

eléggé fájt,de igazán akkor kezdett iszonyat módon fájni,amikor már nem volt szünet,és jöttek a tolófájások.de érzéstelenítő nélkül simán kibírtam.mondjuk nekem magas a fájdalomküszöböm.

2013. jan. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Hát én is próbálom növelni a fájdalom küszöböm..én már pl a menzesz görcseimre is csak akkor vettem be nospát,amikor már tényleg kapartam a falat.Ha fáj a fejem görcsösen akkor sem nyúlok a gyógyszer után mint más.Én nem gyógyszerezem magam feleslegesen,hanem próbálok neki tűrni sokáig.Tehát akkor a vajúdás nem vesz ki annyi erőt a kismamából,hogy a tolásnál már ne bírjon nyomni??Igazán a tolófájások fájnak a leges legjobban,ami jó esetben nem tart sokáig??
2013. jan. 12. 19:35
 8/25 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más a fájdalomküszöbe. Elmondani nem lehet, hogy mennyire fáj a szülés. Én konkrétan úgy éreztem, hogy szétrobban a szeméremcsontom és a popsim. Rettenetes, égető fájdalom volt, amit semmihez nem lehet hasonlítani. Ennek ellenére 2x szültem és bevállalnék még többet is, mert fantasztikus élmény! Ezek az én tapasztalataim, de nekem nagyon alacsony a fájdalomküszöböm!!!

Ha tudsz, a vajúdáshoz kérj EDA-t! Megkönnyíti a tágulást és nem fáradsz ki a tolófájásokig! Könnyű szülést Neked!

2013. jan. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Timóca Szamóca ***** válasza:
9%

Hát én nem is értem minek vállaltál ggyereket,ha mindentöl ennyire félsz???meg ez a sok ha,meg ha....

és arra miért nem gondolsz,hogy HA egy-kettö lemegy a szülés????

Úgy állítod be,mintha kínozni,akasztani vinnének.Tudod sokan vannak akik szívesen átmnnének ezeken,csak tudnának szülni,de nekik nem adatott meg.Inkább a jóra gondolj.

2013. jan. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Aki volt már terhes, az megérti a kérdezőt. Aki nem, az meg inkább ne beszéljen hülyeséget.
2013. jan. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!