Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Leírnátok, hogy hogyan tudnáto...

Leírnátok, hogy hogyan tudnátok jellemezni a szülési fájdalmat? Mihez tudnátok hasonlítani? Meddig vajúdtatok az első babátokkal és meddig tartott a kitolás?

Figyelt kérdés
Első babás kismama vagyok,és félek a szüléstől -(mivel ilyen fájdalommal még nem találkoztam és nem tudom mire számítsak)- de egyben kíváncsi is vagyok rá.Még van időm,még csak 23+4 hetes vagyok,de úgy érzem,hogy még mindig nem állok készen a szülésre,nagyon félek ,,attól,, a fájdalomtól.Minden menzesz előtt nagyon erős menstruációs görcseim voltak annyira,hogy már kapartam a falat..ha a szülési fájdalom is olyan lesz és egy kicsit sem lesz fájdalmasabb,akkor ki fogom bírni,de ha ettől is jobban fog fájni,akkor nem tudom honnan(hogyan) lesz erőm kibírni.És mivel első baba gondolom nem lesz meg pikk-pakk-ra. :/
2013. jan. 12. 18:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

12 óra vajúdás (éjjel kezdődött, tehát nem aludtam, ergo fáradtnak kellett volna lennem, de nem voltam az az edrenalin miatt)

Ebből 6 óra oxitocin

3/4 óra kitolás

3/4 óra varrás


Ha félsz a fájdalomtól, kérj eda-t. Erre találták ki!

2013. jan. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát.Nem fogok elnézést kérni azért,amiért félek a szüléstől..szerintem itt mindenki félt tőle,aki az első babáját várta.Könnyű beszélni annak,aki már a többedik gyerekét fogja szülni!!!

Nem ismertek,szóval nem tudom miért kell rólam olyan véleményt alkotni,hogy minek vállaltam gyereket!Mondjuk talán azért,mert szerettem volna már anya lenni,és attól,hogy félek tőle,tudom,hogy megfogom tudni csinálni,és nem hátráltatni fogom a kisfiamat a megszületésében,hanem azon leszek,hogy minél jobban tudjam őt segíteni!!!És minden utasítást követni fogok amit majd az orvosok mondani fognak!!!A kisfiam az életem értelme már most is,és eszem ágába sincs rosszat okozni neki!!És azzal próbálom elterelni a gondolataimat nap mint nap a szülés fájdalmáról,hogy milyen jó lesz majd az első találkozás a kisfiammal,és milyen jó lesz majd hallani,ahogyan felsír és majd az első puszit adni neki :))

Köszönöm mindenkinek a biztatását!! :) Ha nem lesz muszáj,akkor nem fogok kérni fájdalomcsillapítást,mert érezni szeretném végig a szülés minden pillanatát :)

2013. jan. 13. 14:58
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne általánosítsunk! Én az első babánál sem féltem a szüléstől! Pedig nekem aztán nagyon alacsony a fájdalom küszöböm. Ja és a többedik szüléstől is lehet félni, pontosan azért, mert tudod, hogy mennyire fog fájni!

Egy tanács: ha eda nélkül szeretnél szülni, akkor ne így állj hozzá, mert nagyrész agyban dől el ez a dolog. Agyban tudsz a legjobban felkészülni rá, nem pedig úgy, hogy nem veszel be fájdalomcsillapítót amikor fáj a fejed. Ennek semmi értelme, ettől nem leszel erősebb.

2013. jan. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Harmadik babámat várom és igen már most hol ugy kelek mint egy hős,hogy simán megszülöm,hol ugy mint egy nyuszi,ugy félek:)

Pontosan azért mert már tudom milyen:)

És igaz az amit mondtak páran,hogy jóval erősebb mint a mensis fájdalom!!!!

Lehet vannak kivételek,de nagy többségben jóval erősebb!!

Egyik gyereknél se kértem fájdalom csillapitót,meg se kérdezték,hogy kérek-e:)

Mégis bevállaltam a harmadik babát:))

Mellesleg mindkét gyerekemet oxytocinnal szültem,ami még plusz fájdalom...

Félek,mert félek,tudom már milyen,de ami egyszer bement,az ugyis kijön,bennt nem hagyják:)

Mimdig azt mondom,hogy mikor már azt érzed hogy itt a vége,meg fogok halni,na akkor lesz meg az a baba:))És abban a pillanatban minden fájdalom megszűnik:)

AMugy a fiammal,este 7 kor áltam neki vajudni otthon,hajnal 6 -kor lett meg...Második szülésem hosszabb volt,mert ott is este 7-kor kezdtem és másnap délben lett meg,szóval nem pár órás szülésem volt:))

De lassan ujra átélem,remélem mihamarabb kibujik a kis hercegnőm:))

2013. jan. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
54%

Szia gondolom megszültél már?

Simán ment minden?

Hogy vagytok?

2013. aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!