Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezt elhiszitek? Nekem ma...

Ezt elhiszitek? Nekem ma nagyon rosszul esett ez.

Figyelt kérdés
Voltam ma terhesgondozáson.A védőnőm annyira lekezelő volt,hogy kezdtem rosszul érezni magam.Bár a doki sem volt túl kedves.Megkezdődött a kötelező vizsgálatsor,a testsúlymérésnél teljesen kiakadtak,hogy sokat hiztam.Látszik a fejemen.(ez volt a duma).Amikor mondtam,hogy nem eszem sokat a doki "kedvesen"beszólt,hogy persze a védőnő eszik és én hizom.Amúgy tényleg nem eszem sokat,Napi 1szer föttkaja aztán inkább gyümölcs.23 hetes vagyok és 8 kg-ot hiztam.Nem kevés ezt tudom.Lehet,hogy igazuk van de lehettek volna emberségesebbek.Azért is érintett rosszul mert ehez a dokihoz jártam és megvoltam vele elégedve.Másnak is volt olyan,hogy a súlya miatt lecseszték?
2009. aug. 28. 21:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
33%
Könnyű annyival elintézni, hogy szar napjuk volt, bunkók az orvosok, de nem véletlenül mondja mindegyik azt amit. Ezen kellene elgondolkodni.
2009. aug. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
98%
Én alapból 115 kilósan lettem terhes, mindig mindenki belémkötött, belém akarták beszélni, hogy biztos cukros vagyok, persze nem volt igazuk. 129 kilósan mentem szülni, és császárral! Rettegtem, hogy leejt a műtős segéd, de ő volt a legkedvesebb, mert azt mondta, hogy bízzak meg benne, elbír, és csak szépeket mondott, hogy ne aggódjak. egész terhességem alatt ő bánt az egészségügyisek és a védőnők közül a legjobban (közben költöztem, így több volt).
2009. aug. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
98%

Szia!


Nekem az előző terhesség alatt az első magándokim volt ilyen tuskó!

A 20.hétig 4 kilót híztam, és lecsesett. Hiába mondtam, hogy a rosszullétekre csak a szendvics használ. Azt mondta, egyek gyümölcsöt, zöldséget... Attól rosszul voltam, de őt nem érdekelte. Még azt is mondta, hogy délután 4 után SEMMIT ne egyek, mert a végére akkora leszek mint a ház!

Összvissz 7 kilót híztam a terhesség legvégére, biztos boldog lett volna a doki, ha nála szülök... De otthagytam, amikor lecseszett a 20.héten...

Most 27 hetes vagyok, másik baba, másik doki, 7 kiló pluszom van, de még nem szóltak a súly miatt...

2009. aug. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
83%

Csak ezért vedd komolyan, mert sokan könnyelműen mondják, hogy 15-20 kilót szedtek fel, aztán meg nyafognak, hogy nem tudnak visszafogyni.


A dokik már csak ilyenek, de sztem a te érdekedben!


Én 58-al kezdtem a második babát, 67-el szültem, 1-2 nap múlva újra 58 lettem, azóta meg 55. A fogadott dokim azt mondta az utolsó hónapban, hogy tartsak GYÜMÖLCSNAPOT!!! Mondom én azt nem bírom ki! Nem is tudom miért akarta ezt, hátulról nem is látszódott, hogy terhes vagyok.

2009. aug. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
98%
biztosan nem akarnak rosszat, csak nem mindegy milyen módon adják elő. Nekem végig só, és vízdiétát mondtak mivel vizesedtem. A 9 hónap alatt 28 kg-ot szedtem fel.
2009. aug. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
86%
Valts dokit, tenyleg rossz a szajizuk! Nekem egyszer az egyik ultrahangos ugy rakonyokolt a combomra mikozben tette a dolgat es gyorsan lezavarta a 18 hetes ultrahangot, hogy lett egy kek foltom ott es arra a kerdesemre, hogy hogy van? amit nyilvan a babara ertettem, azt nyogte be, hogy en? koszonom megvagyok - azthittem behuzok neki egyet.
2009. aug. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
38%

Már bocsánat de ha mindig mindenki kiakadna egy olyan dolgon ami neki rosszul esett, akkor már szerintem aze gész világ öngyilkos lett volna. Ne foglalkozz velük, butaság ezen kiakadni... Neked ez egy nagy dolog hogy terhes vagy de az orvosnak ez a munkája, minden nap olyanokat lát mint te! Nincs jogod elvárni, hogy te legyél neki a világ közepe.

Aztán meg az orvos is ember. Törődj magaddal, és ha jót akarsz ne foglalkozz ilyenekkel. Szerinted nem tiszta vicces hogy egy ilyen semmilyen kérdésre több tucat válasz érdekzik? A sok felháborodott kismama. Mekkora sértés hogy kövér vagy de komolyan... Az orvosnak ez csak a munkája, és én ismerek egy csomó embert aki viccelődik csak nem veszi észre hogy ez másoknak nem tetszik. Szerintem túl érzékeny vagy. Örülj a gyerekednek, nem az orvosnak meg a nővérnek kell elájulni tőletek.

2009. aug. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem se foglalkozz vele, van amelyik beleköt mindenbe, ha kell ha nem. Neked a védőnőm kötözködik mindig, 16hetesen azért szúrt le hogy még csak fél kiló jött fel, és "lassan hízókúrára kéne fogni magát" felkiáltással engedett el. Most a 20.hétre feljött 3 kiló, mert végre van étvágyam, és megettem mindent ami jól esett, most meg kiakadt, hogy hirtelen 3 kiló, és figyeljek már oda...:(

Szerencsére a dokim 2 napra rá agyon dicsért, hogy milyen jól tartom magam és csak így tovább.

Nyugodj meg, az a legfontosabb:)

2009. aug. 29. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
86%
Ez tényleg pofátlanság, egy dolog, hogy szólnak ha soknak találják a hízást, de a hangnem és a stílus nem mindegy. Én azonnal szóvá tettem volna. Nekem is beszóltak, pedig én fogytam a teresség kezdete óta, mivel én túlsúlyos vagyok, ezért élből úgy kezeltek mint ha a Jeti jött volna rendelésre. Tojd le őket és válts dokit, ha van rá mód.
2009. aug. 29. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Most őszintén 170 cm-hez ez egy normális súly!

A dinnyéről és a szőlőről le ne mondáj, csak azért mert két rossza napot élt ember ezt mondta neked!

A TE babád, és TE érzed, mire van szükségetek.

Azt írod, vizesedsz. Na akkor meg pláne nem sok a 8 kg.

Egészségügyis vagyok, és sokmindent láttam már. Volt olyan anyuka, akire egy hét alatt jött fel 8-10 kg, mert hirtelen elkezdett vizesedni.

Azt peszre eéfelejtette mondani a dokid, hogyha vizesedik a lábad, inkább fogd sószegény diétára magad. A gyümölcs meg ugyebár nem sós! És azt is elfelejtik mondani, hogy a vizesedés ellenére sok folyadékot kell bevinni a szervezetbe (mert sajnos sok kismama ilyenkor inkább nem iszik, mert attól fél, hogy az is ott marad rajta).

Szóval, ha hasznos tanácsot nem ad, és emellett meg csak cseszeget, akkor nem orvosnak való. A diplomát persze odaadják emberség nélkül is, de aki nőgyógyásznak megy, az minimum empátiát kell, hogy érezzen a nőkkel szemben, és minimum tisztelnie kell minket azért, amit végigcsinálunk 9 kőkemény hónapon keresztül, nem beszélve az utána következő hónapoknak, éveknek.

De gondolom a honoráriumért ez is szívesen nyúlt volna!

2009. aug. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!