Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezt elhiszitek? Nekem ma...

Ezt elhiszitek? Nekem ma nagyon rosszul esett ez.

Figyelt kérdés
Voltam ma terhesgondozáson.A védőnőm annyira lekezelő volt,hogy kezdtem rosszul érezni magam.Bár a doki sem volt túl kedves.Megkezdődött a kötelező vizsgálatsor,a testsúlymérésnél teljesen kiakadtak,hogy sokat hiztam.Látszik a fejemen.(ez volt a duma).Amikor mondtam,hogy nem eszem sokat a doki "kedvesen"beszólt,hogy persze a védőnő eszik és én hizom.Amúgy tényleg nem eszem sokat,Napi 1szer föttkaja aztán inkább gyümölcs.23 hetes vagyok és 8 kg-ot hiztam.Nem kevés ezt tudom.Lehet,hogy igazuk van de lehettek volna emberségesebbek.Azért is érintett rosszul mert ehez a dokihoz jártam és megvoltam vele elégedve.Másnak is volt olyan,hogy a súlya miatt lecseszték?
2009. aug. 28. 21:09
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
75%

24. hét végén járok és 8 kiló pluszom van. Se a védőnő se a doki nem szólt le emiatt a héten. Eszükbe sem jutott, szerintük ez nem sok az alkatomhoz képest.

Előző két terhességemmel is 20-30 kiló között híztam és szülés után 3 ill. 5 hónappal már semmi nem volt rajtam! Sok volt a víz, a többi lement a szoptatással. Nem diétáztam, nem tornáztam.

2009. aug. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
76%

Az én védőnőm egy tündér volt,le a kalappal előtte.

Soha egy rossz szót nem szólt,pedig én 60ról híztam 83ra.

Egyszer megemlítette a sószegény diétát és annyi.

Ehhez viszont tudni kell,hogy szülés előtt adódott egy kisebb probléma,be kellett feküdnöm pár napra és ott amikor szóltam,hogy sószegény a diétám,mosolyogtak egy sort,hogy "hát persze,ilyemkor már mindenkinek az" és kaptam a rendes kaját én is.

Az orvosom mikor megvizsgált mindig olyan monoton tette,mindig mosolyogtam rá,hátha egyszer visszamosolyog,de sose jött össze.Szóval rá se szólhatok egy árva rossz szót se.

Mikor szültem megkaptam a legbunkóbbnak kikiáltott szülészt.Mikor besétált az ajtón,azt hittem elbőgöm magam,hogy jajj,csak őt ne.

Hamar és gond nélkül meg lett a pici.Határozott volt és minden úgy történt mindig,ahogy felvázolta.

Egy dolog esett szarul tőle,mikor kinyomtam a méhlepényt és az orrom alá dugta,hogy nézzem meg milyen meszes és mennyit ártottam én ezzel a kicsinek,hogy dohányoztam terhesség alatt.

Soha életemben egy szál cigit nem szívtam,de nem hitt nekem.Csak mosolygott,legyintett és kiment.

De le volt szarva,mert ott ringott a pici babám apuka kezében és csak ez számított.

Szóval egészségügy?

A panaszokból Dunát lehet rekeszteni.Én egy elég pozitív embernek tzartom magam,de az én panaszaim is megtöltenének pár A4es papírt.

Sajnálom,hogy így jártál.Szerintem is nagy parasztság ilyet beszólni.Én nem hiszem,hogy a Te súlyod olyan egetrengető lenne.

2009. aug. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked jó a közérzeted és úgy érzed, minden rendben van veletek, akkor ne vedd magadra! Én 174 cm vagyok és 70 kg-ról indultam (tehát arányaimban, mint te) és a 23. heti mérésen nekem is plusz 8 kg volt, amiből 2 az utolsó két hétben sikerült produkálni, amikor a legkevesebbet ettem a várandósság alatt. (Egyébként figyelek a teljes értékű táplálkozásra és mozgok, amikor csak tudok.) A dokim azt mondta, hogy hivatalosan eddig 6 kg a megengedett és hogy ezt ne vegyem zokon, neki ezt el kellett mondania, hiszen orvos. Egyébként a lányával ő is 23 !! kilót hízott (megsúgta, mint nő) és ez lehet amiatt is, hogy nyáron sokkal több vizet tárol a szervezet és emiatt ugrott meg nekem. Mondta, hogy amennyire tudok, figyeljek a szénhidrát bevitelre, de ha úgy érzem szükségem van rá, akkor nehogy (!!) megerőszakoljam magam. A védőnőm detto ugyanez és azért már ő is látott ezt-azt a munkájából kifolyólag, ill. ha azt nézem, hogy 4!! gyermek boldog édesanyja!

Tehát száz szónak is egy a vége, várd a babádat boldogan és kiegyensúlyozottan, a többi meg le van tojva.

2009. aug. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Nekem a dokim sokallja a hízásomat, pedig most a 37. hétig 8,5 kg-ot híztam. Úgy döntöttem, nem érdekel a véleménye, és másé sem.Te is tedd ezt!Amúgy az én védőnőm is állandóan beszól valamit, de egyetlen kérdésemre sem tudja a választ.Úgy döntöttem, hogy most már nem hagyom magam.Nehogy már a nyúl vigye a puskát!Nem a főnököm, hogy eltűrjem a bunkóságát.Inkább a szakmai felkészültségével foglalkozzon.Kitartás!
2009. aug. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük, és eszedbe ne jusson terhesség alatt diétázni! Szülés után megteheted, de ez most nem az az időszak, amikor fogyózni kell. ( Szüléskor meg úgyis lemegy egy csomó kg ).
2009. aug. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!