Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sajnos emetofóbiám van és...

Sajnos emetofóbiám van és emiatt nem tudom, hogy leszek képes a terhességre! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok,stabil és nagyon jó párkapcsolattal szerencsére. Azt tervezem,hogy olyan 28-29 éves korom körül szeretnék egy gyereket szülni. De ez a betegség a mindennapjaimat is megkeseríti és rettegek,hogy mi lesz,ha terhesen rosszul leszek. Aki nem tudná,mi az emetofóbia ,neki annyit,hogy ez a hányástól való félelem és ugyanolyan fóbia,mint pl a bezártságtól,vagy póktól való rettegés.

És bár szedek gyógyszert,mert emiatt pánikbeteg is vagyok,de nem sokat ér.

Tudom,nem mindenki van rosszul a terhessége alatt,stb stb de én képes vagyok bebeszélni magamnak,hogy de rosszul leszek!

Kérem,olyanok írjanak,akik ebben a betegségben szenvednek és voltak már terhesek vagy olyanok,akiknek van ilyen ismerősük!



2013. jan. 14. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyszer már volt hasonló kérdés, és ott valami karkötőről írtak, ami elmulasztja a terhességi hányingert, bár 40ezer Ft de ha segít...!Itt a kérdés, megkerestem neked:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

Ez pedig az eszköz linkje:

[link]

2013. jan. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)!

Várok még!

2013. jan. 14. 11:15
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

nem vagyok pszichológus, de saját véleményem szerint az ilyen betegségek, fóbiák azért alakulnak ki, mert valami szörnyű élmény érte az illetőt, vagy rossz gyerekkora volt stb.

szintén csak az én véleményem, de szerintem ha tudatosul benned, hogy babát vársz, nem fog többé érdekelni. amúgy az ilyen félelmekre a legjobb az, ha szembenézel velük. iszonyúan félek a repüléstől, mégis felülök a gépre, pont ezért.

2013. jan. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Bár ilyen egyszerű lenne! De hiába tudatosul bennem bármi,az nem segít! Sőt! Ezért is kértem,hogyha van itt ilyen ember akkor ő írjon,mert kívülállók ,akik nem szenvednek ebben nem is igazán érthetik!
2013. jan. 14. 12:26
 5/12 anonim ***** válasza:
ne gyógyszert szedj, hanem menj pszichológushoz
2013. jan. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Már voltam.....
2013. jan. 14. 12:31
 7/12 anonim ***** válasza:

ha nem kezelteted, nem fogsz tudni kihordani egy gyereket

pl. miket eszel egy nap? ha félsz a hányástól, biztos nem étkezel rendesen sem

2013. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De kezeltetem magam,igen! És rendesen eszek is.
2013. jan. 14. 12:44
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 14. hétben vagyok az első babámmal és 1997 óta van emetofóbiám. Nem csak a saját rosszullétemtől félek, de ha mást látok hányni, vagy az utcán meglátok egy hányásfoltot (szilveszter után alig mertem közlekedni) már hevesebben ver a szívem. Ha bármi stressz ér, sajnos azonnal gombóc van a torkomban és volt, hogy öklendeztem is, de nem hánytam. A babámmal az első hetekben volt émelygésem, kajaundorom. A hányás elkerült, én leginkább akkor éreztem az ingert, amikor ennem kellett volna, de semmit nem kívántam. Annyira szeretném ezt a gyermeket (és később még egyet), hogy akkor is mindent elkövetek, hogy egészséges legyen, ha esetleg hánynék. Persze, félek tőle, de a gyerek a legfontosabb. Egyébként nem vagyok már annyira fiatal, elmúltam 35. A fóbiám során megéltem egy két kellemetlen szituációt, de vannak módszerek, amivel enyhíteni tudom, ha közeledne a "roham". Ha 4-5 év múlva tervezel gyermeket, bőven van időd "ráedzeni" magad, hogy igen, teljesen természetes, ha a várandósság alatt hánysz (azt mondják a tapasztaltabbak, hogy nem is olyan hányás, mint mondjuk egy gyomorrontáskor), de még az is lehet, hogy a szerencsések közé tartozol.

Ez ne riasszon vissza!!!!!

Egyébként nekem is írtak már fel gyógyszert, amikor szakemberhez fordultam, de nem mertem bevenni. Nem is bánom.

2013. jan. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
4-5 év az még elég idő arra, hogy ha tényleg elszánod magad sikerüljön valamelyest szakember segítségével megszabadulni a félelemtől, de legalábbis egy részétől. Én 14+5hetes vagyok, enyhe emetofóbiám van, nálam pont fordítva, a pánikbetegség miatt alakult ki. Sajnos van baj, mert a 6. héttől hányós vagyok, nem tudtam kikerülni sehogy sem, de itt is, mint minden másnál, kicsit nyugtat mikor vége és felfogom, hogy túléltem. Az anyai ösztön meg hatalmas erő ám, már ilyenkor is :) Én azt gondolom, hogy erősen hinni kell és nagyon akarni, csak úgy sikerülhet! Nagyon nehéz... Kívánom, hogy neked is sikerüljön!
2013. jan. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!