Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sajnos emetofóbiám van és...

Sajnos emetofóbiám van és emiatt nem tudom, hogy leszek képes a terhességre! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok,stabil és nagyon jó párkapcsolattal szerencsére. Azt tervezem,hogy olyan 28-29 éves korom körül szeretnék egy gyereket szülni. De ez a betegség a mindennapjaimat is megkeseríti és rettegek,hogy mi lesz,ha terhesen rosszul leszek. Aki nem tudná,mi az emetofóbia ,neki annyit,hogy ez a hányástól való félelem és ugyanolyan fóbia,mint pl a bezártságtól,vagy póktól való rettegés.

És bár szedek gyógyszert,mert emiatt pánikbeteg is vagyok,de nem sokat ér.

Tudom,nem mindenki van rosszul a terhessége alatt,stb stb de én képes vagyok bebeszélni magamnak,hogy de rosszul leszek!

Kérem,olyanok írjanak,akik ebben a betegségben szenvednek és voltak már terhesek vagy olyanok,akiknek van ilyen ismerősük!



2013. jan. 14. 10:45
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm a tanácsot! Én is kész vagyok,ha más van rosszul már attól is. Csak nálam az a baj,hogy utoljára,mikor hánytam (gyomorrontás) csontsoványra fogytam,mert lelkileg úgy megviselt a dolog és még kórházban is voltam.Hát nekem az öklendezés= a hányással,attól ugyanúgy félek!
2013. jan. 14. 14:25
 12/12 anonim válasza:
Szia. Ugyanígy voltam, bár én gyógyszert nem szedtem rá. Féltem a buszon, kocsiban, hogy felrázza a gyomrom, féltem az evéstől. Ma már 17 hetes terhes vagyok! :) És hányás nélkül megúsztam. Pici émelygés, enyhe hányinger volt, de kibírtam a piciért. Keress egy kineziológust, én is ott voltam, nagyon sokat enyhített a félelmeimen. 24 évesen én sem tudtam elképzelni magam terhesen, annyira féltem. most vagyok 28 és márciusban már babázunk. Csodálatos dolog ez, ne hagyd ki semmiképp. :)
2014. okt. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!