Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha kismama vagyok, tarthatok...

Ha kismama vagyok, tarthatok kistestű kutyát a lakásban?

Figyelt kérdés
2008. jún. 1. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Persze!

Hisz ondolom, nalatok is temreszetes, h simi utan kezet mosol, foleg terhesseg eseten. :)

2008. jún. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Persze,ha a higéniai dolgokat betartod és a pici szobája tabu számára.
2008. jún. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nyugi ,nekem is van kokkerem-imádom...nem adnám oda senkinek semmi pénzért, minden rendben van be van oltva, féregtelenítve, nincs vele semmi gond, ne félj,minden rendben lessz...
2008. jún. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Semmi gond nem lesz! Persze, hogy tarthatsz! Csak be kell tartani a szabályokat.

[link]

2008. jún. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem is van egy kistestű kutyánm és semmi baj nincsen vele,mindig tappancs mosás séta után pucu és fenéktörlés.Sztem a kicsi szobáját hülyeség tabunak tekintetni,de ez az én véleményem.Nálunk nem is tudnám panelban kizárni-más egy kertesben sztem..meg ha még csak most viszed oda.nekünk évek óta velünk él,leszokatni sem tudnám róla,hogy ne jöjjön be,meg mért kéne.A baba cuccaival nem érintkezik ha estleg az ágyrateszem majd a babát ugyis rakok alá egy plédet-az esetleges szőrök miatt,de mért kéne egy babát burokban nevelni.A kutyát sem szabad eltiltani tőle,meg kell neki mutatni mert különben féltékeny lesz és ekkor lehetnek bajok!persze nem engedem majd én sem,hogy megnyalja stb.de megszagolhatja,főleg fürcsi előtt.ell kell fogadnia.Nálunk a kutya családtagként van kezelve és eddig ő volt a gyerekpótló,most mért éreztessem vele,hogy már nem fontos.Ez hülyeség csak nem ő lesz az első.ezt is nehezen fogja sztem viselni,de minnél jobban tiltanám annál rosszabb lenne.Persze a baba játékai tabuk lesznek a kutya számára és visszafelé is.Mert a kutyának is van sajátja.Ezt meg kell tanulnia majd a kutyának is!de sztem ezt nem nehéz megtanítani.Szval sztem nyugodtan bár mi eléggé nyitott felfogású szülők vagyunk,nem szeretnénk burokban nevelni a babánkat!Mindennek meg van a maga határa és ezt be kell tartani sztem.Én elítélem azokat az embereket akik pl.kutyával éltek és azért mert terhess lett utánna megszabadulnak a kutyától,mért kell..nem értem...Sok sikert hozzá,csak arra figyelj amire megjön a kicsi azért addigra legyen szobatiszta a kiskutya ,ha még nincs meg..lesz elég gondod a kicsire,ne akkor kínlódj egy kiskutyával is.34hetes kismama

2008. jún. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
és a toxoplasma?nem kaphatom el tölle,vagy ez hogy működik?
2008. jún. 1. 21:54
 7/13 anonim ***** válasza:

Én a 2.válaszoló.Az utolsó válaszolóhoz azt fűzném hozzá,hogy nem azt mondtam,hogy ne érintkezzen a kutyával a gyerek normális kereteken belül,persze nem kell burokban tartani,de mondjuk egy csecsemő ne aludjon együtt a kutyával és a kutya igenis ne menjen be a gyerek szobájába és legyen felügyelet,ha együtt vannak.Természetesen függ a kutya neveltetésétől is az,hogy-hogy fog bánni a gyerekkel.Nekem nagytestű kutyám van(Német Dog)és semmi pénzért nem adnám oda senkinek,mert babánk lesz.Az ilyen embert én is elítélem.

A toxoplazmától ne félj,leginkább a cicák és a szárnyasok a veszélyesek,ill. azok ürülékei,de a dokitól kérhetsz szűrést rá,hogy átestél-e már rajta.

2008. jún. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem német-juhászom van a lakásban, de nagyon jól nevelt, van kertünk is, de benn alszik. Én nem rakom ki a gyerek szobájából sem, sőt, minden kis cuccot amikor megvettünk, megmutattuk a kutyának, ily módon is próbáltuk felkészíteni a kisbaba érkezésére. Egy rendszeresen oltott, féregtelenített, élősködőmentes kutya semmi gondot nem okozhat. Nálunk ő lesz a "légzésfigyelő", kifejezetten örülnék neki, ha beszokna a gyerekszobába, mert teljességgel megbízom benne, átlagon felül értelmes. Már azt is megtanulta, hogy nagyon csúszós a fürdőkádunk, ezért így pár héttel szülés előtt a párom nem is enged egyedül kiszállni belőle - megjegyzem, nem is egyszerű - és ma pl. a kutya kiment szólni a páromnak a kertbe, hogy jöjjön be. Nem tudta a kedvesem, miért kell bejönnie, de a kutya jelzése egyértelmű volt, hívta befelé. Minden bizonnyal a babával is így viselkedik majd.

Amúgy terápiás kutyaként sérült gyerekek közé is gyakran vittem, őket is jól tolerálta, valószínűleg a pici babánkat is elfogadja gond nélkül. Ha jól nevelt kutyád van, nem lesz semmi gondod neked se.

A toxoplazmáról annyit, hogy ha gyerekkorodban is voltál állatok között, minden bizonnyal átestél rajta, így védettek vagytok mindketten.

2008. jún. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

az utolsó előtti válaszolónak aki nekem üzent...én egy szóval nem említettem,hogy a gyerek vele aludjon ezt nem tudom honnan vetted.Én nem tiltanám ki a szobából de felügyelet nélkül nem hagynám a babát ha nagyobb,amíg kicsi meg pláne.persze nem a kiságyról van szó.Az én kutyám 4kgos nincs akkora mint egy nagyobb macska és be sem tudna menni a kiságyhoz.De mindenki a saját éleéből induljon ki.Egy német dog kicsit más téma azt hiszem.Tök máshogy viselkedhet egy nagy kutya,pláne ha féltékeny.és ha tiltanak tőle valamit az csak rosszabb sztem.Mi is megmutatunk a kutyának mindent még a baba játékát is,megszagolhatja,de oda nem adjuk neki.nemhogy a ruháit vagy a takaróit.én azért mondom,hogy az egészséges távolságot meg lehet tartani és mindenki jól jár.

A toxoplazma fertőzést a cicák ürülékéből lehet elkapni ami ha jól tudom főleg a tarhesség idején veszélyes.Nem hiszem,hogy egy baba ezzel érintkezhet,mert mindenki kezet most minden állat után ha babához nyúl-én így gondolom.De abban igaza van az egyik hozzászólónak,hogy ha érintkeztél állatokkal,főleg cicákkal akkor már átestél rajta és nem veszélyes a toxoplazma vírus sem.De én azt javasolom ha nem vagy biztos abban ,hogy akarsz kiskutyát a baba mellé akkor ne szerezz,ha meg már megvan akkor nem lesz úgysem semmi baj.Időben féregteleníteni kell,meg tisztán tartani és nincs gond.

2008. jún. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Állatnak kint a helye!
2008. jún. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!