Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy érzi magát egy 35 hetes...

Hogy érzi magát egy 35 hetes kismama? Többi lent.

Figyelt kérdés
35+3hetesen leszek esküvői tanu nyáron. Első terhesség, szóval nem tudom mire számítsak. Testileg, lelkileg milyen leszek.. :)
2013. jan. 15. 13:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát fáradékony leszel az biztos. Valószínűleg nem fogd áttáncolni az éjszakát :)

Lelkileg? Nekem azon kívül hogy semmibe sem fértem bele semmi bajom nem volt. (nagyon dagadtak a lábaim és a férjem papucsában tudtam csak csoszogni.)Szintén nyári gigapocak volt az enyém :)

2013. jan. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

igaz még csak 34 hetes vagyok, de azért írok, ha nem baj...

elég jól viselem, bár estére azért már érzem, hogy nehéz a pocakom. napközben többször rám tör az álmosság, meg szokott fájni a derekam is. ezeket leszámítva semmi extra.

a baba minden mozgását lehet már érezni, mivel egyre szűkösebben van odabent. emiatt lehet légszomj is, mivel nyomhatja a tüdőt is.

2013. jan. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Bulira ne készülj! :) én most biztos nem tudnám végigtáncolni a lagzit.. nagy lesz már a pocakod, fáradékony leszel, olykor olyanokat fog mozogni a pici baby, hogy esetleg fájhat is.. Estére már nagyon érzem a hasam, pedig szedek magnéziumot.. egy-egy póz kb 10 percig kényelmes.. :D stb.. ilyenekre számíts, de nem akarlak ijesztgetni, csodás ez az állapot is, csak már nagyon fogod várni a végét.. én személy szerint nem is tudok másra gondolni, csak, hogy mikor tarthatom a karomban a pici babát! :) Nem nagyon megyek már sehová.. félek mindentől, kicsit parás lettem, mert már mindenről azt hallom, hogy beindíthatja a szülést.. a séta, a lépcsőzés.. stb..

De neked kívánom a legjobbakat, remélem, jól fogod magad érezni! És még egyben lesztek! ;)

2013. jan. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 35 hetes vagyok. Úgy érzem, hogy el tudnék menni a lagzira, de csak akkor ha végigülhetem! :) Lelkileg nincs problémám, azon kívül, hogy rettenetesen szétrepedt a hasamon a bőr és elég sokat nézegetem mert csúnya. Híztam rengeteget de nem zavar, hisz van értelme és majd úgyis lemegy! :) Szeretnék már túllenni a szülésen! Elég nehéz már minden mozdulat! De nagyon nagy öröm! :) Első terhesség nekem is :) De ahogy olvasom te nyáron leszel ebben a korban. Hát sok szerencsét hozzá! Én a terhesség nélkül is meghaltam abban a nagy melegben! Remélem te jól bírod! :) Boldog babavárást!
2013. jan. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és a jókívánságokat! Most vagyok 15 hetes, még el nem tudom képzelni milyen lesz az élet nagy pocakkal. :) Könnyű szülést nektek és várom a további tapasztalatokat! :)
2013. jan. 15. 21:51
 6/17 marcsa2324 ***** válasza:
Hát az biztos hogy fáradt , de nagyon boldog anyuka leszel. :-D Én most várom a második babámat. Testileg attól függ hogy természetesen vagy császárral fogsz szülni. természetes szülés után könnyeben vissza fogod nyerni az alakod ,bár már lehet nem leszel olyan mint a terhesség előtt. Sok sikert és sok boldogságot.
2013. jan. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Első terhességemnél alig volt pocakom, 9kilót híztam a végére, teli voltam energiával, bírtam nyáron a nagy meleget. Kiélveztem minden percét. 38hetesen még bográcsos kerti partin voltam, másnap aug. 20án tűzijáték, falunapok, Republik koncert: nagyon élveztem, de csak távol álltam a hangfalaktól. Most 2.babámat várom 29hetesen, a hidegfrontok nagyon megviselnek, nem jó rám semmi normális ruhám, a hasam már most nagyobb, mint elsővel. Összességében nyáron könnyebb dolgod lesz egy lenge csini nyári ruhában, kismamatornázz, hogy jól érezd magad a bőrödben, de egy kánikulai esküvő még egy nem kismamának is kemény lesz.
2013. jan. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekem 3. terhességem. Én biztosan nem vállalnám a helyedben, főleg a nyári nagy melegben. Nekem voltak, vannak napok, amikor felállni is alig tudok a keményedéstől és a jóslóktól. Az már annyira a vége, hogy bármi közbejöhet. Szerintem kicseszés, ha valami oknál fogva mégsem tudnál elmenni, bár ne legyen így.

Mire számíts? A lábad dagadni fog a melegben még jobban, mint aki télen szül. Mivel első terhességed nem tudhatod, hogy az arcod, orrod, szád hogy fog változni a végére. Nehézkes lesz a mozgásod. Amennyiben depresszióra hajlamos leszel, akkor egy esküvő midenképpen letaglóz majd, hogy nem olyannak látod magad a tükörben, mint amilyen szeretnél lenni. Bár ahány terhesség annyiféle képpen megélt élethelyzet.

2013. jan. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hát én 35 hetesen már bekerültem a kórházba és annyira vizesedtem az augusztusi kánikulában, hogy csak egy szétvágott tornacipőbe fért a lábam...
2013. jan. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Pfú.. Emlékezz,hogy milyen meleg volt a tavalyi nyár! Az idei tuti még rosszabb lesz. Én októberben elején szültem igaz,de borzalmas volt a július és az augusztus is,meg még a szept.eleje. Egy bugyiban és cicifixben flangáltam itthon,vizes törcsi a nyakamon,ha menni kellett valahova csak fekete ruha,mert ömlött rólam a víz. Nehéz sokat egy helyben állni,ha kicsi a pocak,ha nagy,súly van benne,plusz meleg is van (nem tudom ott van-e légkondi),áhh.. Meghaltam volna :D
2013. jan. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!