Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtudni a nemét vagy meglepet...

Megtudni a nemét vagy meglepetés baba legyen?

Figyelt kérdés
25 hetes vagyok. Már meg tudták volna mondani, de akkor egyedül voltam az uh-n és egyébként is úgy gondoltam, hogy milyen izgalmas az, ha csak szülésnél tudom meg. Már van egy kislányom, így nem is nagyon tudom megélni ezt a terhességet. Ezért is gondoltam arra, hogy legyen meglepi baba. Viszont a férjem szeretné tudni és "meg is engedtem" neki, hogy a 28 hetes uh-n megtudja. De mostanában nagyon elbizonytalanodtam magamban is. Lehet, hogy nem bírom ki a végéig? A helyemben inkább ti is megtudnátok a 28. héten vagy kibírnátok a szülésig? (Nincsenek uni ruháink, csak lányosak)
2013. jan. 15. 13:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
43%

Mi is kíváncsiak voltunk nagyon . a 32. héten tudtuk meg a nemét akkor már az se zavart volna ha nem mondják meg a szülésig .


Ha takargatja magát a kisbaba akkor ált. kislány a baba . a fiúk elég egyértelmüen mutogatják a kukacot.

2013. jan. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is híve vagyok annak, hogy meglepetés legyen, mert az csodálatos dolog. De sajnos én tudni szeretném a praktikum miatt. Nekünk első baba lesz, be kell előtte vásárolni. És a szobáját is meg kell csinálni. Semmiképpen nem akarom ezeket a születése után hagyni.


Sok uni ruhát szeretnék inkább neki, azért, hogy majd a másodiknak is jó legyen, de a szobát úgyis ki kell festeni 3-4 év múlva, majd akkor festjük, ha jön a következő, akkor valami univerzális színre, de most szeretnék kéket vagy rózsaszínt. Bár bézs-rózsaszínen is agyalok, ha lány.

2013. jan. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Az első perctől úgy gondoltam,hogy legyen meglepi,és ehhez tartottam magam végig.A férjem tudni szerette volna,de lemeccseltük,és végül titok maradt.Nagyon izgalmas volt,és nagyon jó érzés,hogy csak születése pillanatában tudtuk meg:9
2013. jan. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél akartam tudni, de a baba nem, így meglepi lett.

Másodiknál akartam tudni, mutatta is magát.

Harmadiknál meglepit akartam, de a férjem tudni akarta, ő nyert, és mutatta is magát.

Ha ilyen bizonytalan vagy, akkor inkább tudd meg. Mármint ha ezen rágódsz, hogy mi a jobb, a meglepetés vagy sem. Ha ezen rágódsz, akkor igen is kíváncsi vagy rá.

Én a harmadiknál abszolút nem is voltam kíváncsi, nem is rágóztam ezen a témán. A másodiknál belehaltam volna, ha nem tudom meg :) Elsőnél meg kénytelen voltam kibírni, de nem volt jó.

2013. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Én is azt az érzést szeretném magaménak tudni amikor kibújik és kimondják, hogy lány/fiú. Többet nem leszek már terhes (legalábbis nem tervezünk több babát), ezért vagy most vagy soha.

A másik részről meg ott van ugye, hogy ha lány lesz, akkor nem kell neki semmit sem venni. Ha fiú, akkor meg mindent. Egy garnitura rugit meg bodyt terveztem vásárolni uni színben, a többit szülés után lennék kénytelen megvenni.

2013. jan. 15. 13:46
 6/32 A kérdező kommentje:
Eddig nagyon biztos voltam a dolgomban. Mármint, hogy nem akarom tudni. Csak pár napja bizonytalandotam el.
2013. jan. 15. 13:47
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

én szeretném tudni a nemét ,mert pl lenne egy megérzésem, pl h fiú aztán úgy gondolok rá terhesség alatt, és esetleg mégsem fiú lesz akkor szülésnél furcsa lenne ezzel szembesülni....


a másik h ennek úgy van értelme ha a férjed sem tudná meg a nemét....

2013. jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
90%

Két kisfiú után várom a harmadikat, és nem akarom tudni a nemét. Ezzel szeretném felhívni a kislányváró rokonság figyelmét arra, hogy mi nem kislányt várunk, hanem egy egészséges kisbabát, akinek akkor is örülni fogunk, ha fiú lesz.

A férjem praktikussági okokból szeretné tudni mégis a nemét, én azonban inkább arra hajazok, hogy vegyünk pár uniszex cuccot (a nagytesóknak csak fiúsakat vettünk), aztán ha kislány lesz, később kap neki valókat.

2013. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal jobb tudni a nemét. Közelebb tudsz kerülni hozzá, ha már akkor a fiadra/lányodra gondolsz, nem pedig a "babára". A nevén tudod szólítani. És hozzá is tudsz szokni a gondolathoz, tervezgeted vele a jövőt. Nekünk óriási boldogság volt megtudni! Aztán a születése meg még nagyobb boldogság!
2013. jan. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Na a másik, hogy most is a "nevén" szólítjuk, ami egy fiú név. Én nem lennék elkeseredve, ha lány lenne, de fiút érzek. Mivel a férjem még a szülés előtt megtudná, így őt sem érné sokként, ha lány lenne. Mindkettőnek örülnénk amúgy. Csak tényleg az, hogy ő tudná, én meg nem. Biztos cukkolna vele a szülésig :D
2013. jan. 15. 13:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!