Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van valaki, aki nem kérdezi...

Van valaki, aki nem kérdezi meg előre a baba nemét? Miért? Jobb a meglepetés?

Figyelt kérdés
2009. szept. 22. 14:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
ÉN hiába kérdeztem, nem tudták megmondani 9 hónapig. Folyton úgy feküdt a kis lurkóm hogy nem látszott. Legbelül éreztem hogy fiú lesz, sőt már a fogantatáskor tudtam, az is lett.
2009. szept. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi egyik gyereknél sem szerettük volna tudni - most várjuk a másodikat. Nem csak a meglepetés miatt, hanem mert egyszerűen nem tulajdonítunk neki jelentőséget, mindegy, hogy fiú v. lány csak egészséges legyen. És mivel nem szeretnénk tipikus színekben járatni (kék-rózsaszín), így a vásárlást is meg tudtuk oldani unisex színekkel. Arról nem is beszélve, hogy így igazán hatásos volt a szülésznő mondata: Gratulálok, kislányuk született.

Meg még azért sem, mert a barátnőméknél 3szor váltott nemet a babájuk, mire kislányt szült. Szerintem az óriási csalódás, amikor már beleéled magad, hogy lány lesz, erre közlik, hogy mégis fiú, majd a legvégén a kezedben tartasz egy kislányt.

2009. szept. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem tudtuk meg, pedig akartuk, csak a babám nem akarta, így a szülőszobán derült ki, hogy lány. De ez így teljesen jó volt, mondtam is a férjemnek,hogy a következőnél nem szeretném előre tudni, de ő igen, úgyhogy nincs más választásom :) Férjem szerint ki kell használni a XXI.század adta lehetőségeket :)

De ismerek olyat, aki direkt nem kérdezte meg, hogy legyen meglepetés.

2009. szept. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem szeretnenk tudni a fejemmel a baba nemet csak a szuletesekor. Nekem igy izgalmasabb meg a fejemnek is, hogy az utolso percig nem tudjuk, hogy kislanyt vagy kisfiut hordok a szivem alatt. Ugy dontottunk a ferjemmel, hogy nem rontjuk el az elet legnagyobb termeszetes meglepeteset amiben reszunk lehet. Azt szeretnenk, hogy a csoda melle egy kis meglepetes is tarsuljon a szuloszoban. :)
2009. szept. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, mi is így gondolkozunk :)
2009. szept. 22. 18:32
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A két nagynál eszembe sem jutott,hogy megkérdezzem.Az elsőt végig éreztem,hogy lányka,bevallom,így 18 év után,nagyon csalódtam volna,ha fiam születik.A másodiknál is éreztem,hogy csak fiú lehet.Nem is kerestünk lánynevet.A kicsimnél is megmondtam,hogy lány,de itt már nem bírtam magammal,és megkérdeztem a 29.héten.Addigra már neve is volt,az elejétől így szólítottam(nagylányom találta név,nekem kicsit furcsa volt először).
2009. szept. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Mi is szeretnénk bevonni a gyerekeket a névválasztásba, de sajnos nem is közelít az ízlésünk..
2009. szept. 22. 19:48
 8/20 anonim ***** válasza:
Hát sokáig ízlelgettem én is,pedig nem divatos név(Brigitta).Nekem először túl pörgősnek tűnt,de 6 hetes magzati korától így hívtam.Most már nagyon tetszik,azért,hogy sértődés ne legyen a fiam választott fiúnevet.Én is azt szerettem volna adni,ha fiú lett volna.
2009. szept. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ez aranyos :)

Nálunk eddig ez nem megy. Amiket a lányaim feldobnak ötleteket, nagyon nem tetszenek. Ráadásul gyakran változik, mindig más a kedvenc :)

Nem tudjuk a nemét a kis Pocaklakónak. Lánynévben nagy nehezen megegyeztünk :) Ha pedig fiú lesz, akkor valószínűleg Apa nevét kapja, ez a hagyomány mindenkinek tetszik :) De még mindig nem 100% :)

2009. szept. 22. 21:41
 10/20 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen lánynévre gondoltatok?
2009. szept. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!