Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van, vagy volt valaki még...

Van, vagy volt valaki még hasonló helyzetben? Akár még a méhszáj is nyílhat ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Vasárnap szörnyen éreztem magam, sokat voltam rosszul, hányingerem volt, időnként begörcsölt a hasam (volt, hogy annyira begörcsölt, mint amikor megjönne) és elég sűrűn keményedett is. Holnap megyek orvoshoz. Mára már jobban vagyok, a baba aktív volt.

Kinek mit mondott ilyen esetben az orvos?


Köszönöm a válaszaitokat előre is

31 hét 6 napos kismama


2013. jan. 21. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta, hogy pihenjek.

Szerencsére a görcsök nem jelentenek automatikusan méhszáj nyílást (bár megeshet).

Egyik babával 24 hetesen annyira begörcsöltem, hogy nem tudtam felegyenesedni a fájdalomtól vagy negyed órán át.

Bementünk a kórházba (ahogy a férjem haza jötte, meg a nagyobb gyerekeket el tudtuk helyezni), és mondta, hogy pihenés-pihenés, és emelte a magnézium adagomat is brutálisan. Az segített igazán.

Amúgy megkérdezte tőlem, hogy befeküdnék-e a kórházba pihenni, vagy inkább otthon fekszem pár napot.

Persze az utóbbit választottam.

Na ezt a babámat már majdnem megindították, 41+6-ra született... :o)


Pihenj sokat, magnéziumot vegyél be, és rendben lesz.


A hányinger meg a hasfájástól lehet, én sokszor tapasztaltam a fel-le liftezést, ha alulról felnyomta a baba, akkor a gyomrom fájt és hányingerem volt.


Minden jót Neked!

2013. jan. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehetnek jósló fájások is, mindenképpen megy orvoshoz.
2013. jan. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem a fiammal volt hasonló, én a khba bementem, ott kaptam infúziót, amikor a méhtevékenység normál értékre ment, akkor szépen hazakéredzkedtem, 6hét egy megyei khban, ami mint vmi átjáró nem pihentető nekem. És 6hét fekvés volt... magnézium "mérgezéssel" 3*3naponta, plusz kalcium. Rövidült és picit nyílt a méhszájam ettől.

38.hétre született a "kicsi",

2013. jan. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Holnap megyek orvoshoz, akkor kiderül, hogy mi van velem. Remélem, hogy ma nem lesz rosszabb, és nem kell előbb bemenni a kórházba.
2013. jan. 21. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!