Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki diétázik cukor miatt:...

Aki diétázik cukor miatt: hogy szedtek össze az ebédhez 55 g Ch-t?

Figyelt kérdés
Nézegetem a diétás recepteket is, majdnem mindre minimális, 4-9 g CH-t írnak egy adagra és már abból jóllaknék. Honnan szedjem még a többit hozzá? Most kezdtem el a diétát, 160 g-os. A doki azt mondta, hogy kevesebb sem lehet egy nap. Köszi előre is tippeket!
2009. szept. 1. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Rízs, krumpli, tészta. Én ezekből szedem össze azt amit kell. Mellé hús valamilyen formában. Ezekből 40-50g ch (attól függ hogy mit eszel mellé) elég kevés mennyiségnek felel meg. Milyen receptet néztél ami ilyen kevés mennyiségű ch-t tartalmaz??? Erre kíváncsi vagyok. Én is 160g-ost csinálok már vagy 10 hete.
2009. szept. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az egyik diétás receptoldalon néztem, bár tény, hogy azokban nem volt rizs, krumpli, hanem csak zöldség meg hús. Pl. zöldséges omlett, vagy sonkás rakott zöldség.

Akkor ezek szerint az hülyeség, hogy rizst, krumplit csak módjával lehet enni?

2009. szept. 1. 09:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Rizsben sok a ch 80 gr/100 gramm, úgyhogy abból keveset lehet enni. Tésztákban valamivel kevesebb, krumpliban meg csak 20 gramm van.

És 10 dk rizs sem túl sok szárazon mérve, de annyit nem is ehetsz.

Én a vége felé már éhen akartam halni, húst ettem hússal, hogy ne legyek éhes.

Viszont nem marasdt rajtam plussz kiló:-))

[link]

[link]

[link]

2009. szept. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor lehet egyik nap pici krumplipüré, másik nap pici rizs.... legalább több jut a páromnak :o)

Én is ezeket az oldalakat használtam ma, meg a dokim adott egy hasonló táblázatot. Akkor hülyülök meg, ha más értékek vannak :o) De majd megszokom én is.. 10 hét múlva pedig már csak 3 hét lesz :o))Én is azzal vígasztalódom, hogy így hátha nem hízok 15 kilónál többet.

2009. szept. 1. 09:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Ebédhez mindenképp inkább a krumplit javaslom, mert abból ehetsz viszonylag sokat és nem túl vészes a ch tartalma a rizshez, meg a tésztához képest. Rizst meg tésztát pedig 1 héten max. egyszer és ráadásul baromi keveset főzhetsz meg belőle, így csak sok hússal laktató. Én néha egy tejeskávét is bedobok ebéd után (10 g ch), esetleg egy diabetikus sütit (15 g ch), hogy meglegyen az előírt mennyiség. De az sem katasztrófa, ha nem jön ki az 55 g, akkor iktass be még lefekvés előtt egy kis gyümit a ch tartalmával és akkor kijön a napi mennyiséged. Nem kell azért szentírásnak venni, hogy minden nap ebédre kötelező az az 55 g. Én is 2,5 hónapja méricskélek, számolgatok, eddig talán párszor jött ki, hogy pontosan 160 g ch-t ettem egy nap. És eddig, most járok a 36. hétben össz. 3 kg jött fel rám, ez is még a diéta előttről. Viszont a Manó teljesen átlagos súlyú, a magzatvíz átlagos mennyiségű, ezekből pedig ki lehet szűrni, hogy tartom a diétát. Jó diétázást, a Csöppségért mindent!
2009. szept. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, így már kezdek kicsit megnyugodni. Remélem két hét múlva már nekem is ilyen könnyen megy majd. Én is beszereztem diétás édességet, mert sajna arról nem tudok lemondani, így legalább ha nem érem el kiírt mennyiséget, még desszert is lesz a kajcsi után. Ez szuper.
2009. szept. 1. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!