Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segít a babának ha a terhesség...

Segít a babának ha a terhesség alatt komoly zenét hallgat?

Figyelt kérdés
mármint a pocakon keresztül Mozartot vagy valamilye nmeditációs zenét

2013. jan. 27. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mármint miben segít? szerintem nem kell ezt ennyire kényszeredetten csinálni. hallgasd azt, ami jólesik, ha neked jó, akkor tetszeni fog a babának is. az enyém Csajkovszkijt, Chopint, Schubertet hallgat, de nem azért, mert szerintemneki jó én meg a körmömet rágom "idekint", h kibírjam a ygerek érdekében, hanem mert én ezeket a zenéket szeretem. Mindig is ezeket szerettem, ezért most is őket hallgatom a babával a pocakomban. szerintem túlmisztifikálod.
2013. jan. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 frászkarikaborsó ***** válasza:
Nem hinném :) Én összevissza hallgattam mindenfélét komolyzentől a REM-en át Ramonesig mindent, és a 3 hós kisfiam szerintem mintagyerek. Nem lett se idegbeteg, se kényszeres, se rossz alvó a punk zenétől.
2013. jan. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
CSak anyit hallotam rola hogy megnyugtatja a babát, és ha rosz alvó lesz akkor ezekre a zenékre visszaemlékezve a tudat alattiban könyebben elalszik majd.
2013. jan. 27. 16:19
 4/11 anonim ***** válasza:

hát, attól függ, a komolyzenék egy jelentős része pont, hogy nagyon is felkavaró. pl liszt ferenc vagy bartók béla kimondottan az, de más komolyzenei művek többsége is úgy épül fel, h a fülbemászó, szép melódiákat valami erőteljes, pátoszos, mégis egy gyerek számára nagyon nyomasztó rész váltja fel


pl itt. az első két perc felér egy altatóval, de ami utána jön, a legsötétebb rémálom egy kisgyereknek, szerintem


http://www.youtube.com/watch?v=ED8NDXBWUok

2013. jan. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4. vagyok

mondjuk a meditációs zenénél ilyen veszély nem fenyeget, ha te szívesen hallgatod, az biztos, h ilyesmi nyugtató hatást vált ki a gyereknél is. de egy Rahmanyinov...nem hiszem...

2013. jan. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én sokszor hallgatok komolyzenét, és mielőtt babás lettem, az előtt is sokat hallgattam. Jól esik, megnyugtat, és szerintem, ez jó hatással van a babára is. De ha téged már zene tesz nyugodttá, vidámmá, akkor hallgasd azt! Hiszen a zenének az a lényege, hogy élvezd. :)
2013. jan. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A pocakban nem, de majd ha kijön, annál inkább. :)
2013. jan. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én szinte általában csak rock zenét hallgatok :D
2013. jan. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt hallgasd, amit egyébként is hallgatnál, mert az fog szólni akkor is, amikor már kint lesz. Ismerős lesz neki, azért fog megnyugodni tőle. Férjem épp blues-t játszik mellettem gitáron. Na, ezt később is hallgatni fogja. :)

(Olyat én is hallottam már, hogy Mozartra megnyugodnak, de tényleg csak akkor van értelme hallgatni, ha szereted.)

2013. jan. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szerintem nekem mind1 hogy mit hallgatok mert én vagyok az apuka :D
2013. jan. 28. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!