Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon erős szorongással mit...

Nagyon erős szorongással mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Már nagyon kivannak az idegeim, 18 hetes korom óta nagyon erősen szorongok, hogy valami baja lesz a babának, akkor nagyon vártam a 24 hetet, mert hogy innentől életképes a baba. Mostanában kb. 10 percenként nézegetem a bugyimat, hogy nem folyik-e a magzatvíz, sokszor már be isképzelem magamnak és ilyenkor meg jön a gyomorgörcs. A 12. hétig attól féltem, hogy elvetélek, utána, meg hogy afp jó lesz.e most meg a koraszüléstől.

Mit lehet tenni? Járt valaki hasonló cipőben?


24+3 hkm



2013. jan. 27. 16:24
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna...pont ugyanezeket éltem át, azzal a különbséggel, hogy nekem még magzatvíz vizsgálat volt, annak az eredményére várva a 3 hét alatt még jobban kikészültem...

24. hét után kórházba kerültem akkor én is attól rettegtem nehogy megszülessen...

A lényeg, hogy nem tudsz tenni ellene semmit, csak várod az idő múlását és attól jobb lesz. ( tudom, hogy nagyon lassan telik)

és persze a párod tud még sokat segíteni és megnyugtatni, hogy nem lesz semmi baj (sajnos nekem nem volt)

2013. jan. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad és hogy nem azt írtad, hogy ne idegeskedj, mert bevonzod, tényleg jó ha látom, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával, persze nem örülök, hogy másnak is át kellett élnie. Most hogy vagy? Közben megszületett már a baba?
2013. jan. 27. 16:37
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nincs mit köszönnöd...

Tudom, hogy mit élsz át mert én is ilyen vagyok, és utálom amikor azt mondják vegyem lazábban a dolgokat, mert képtelen vagyok! Vannak ilyen típusú emberek és vannak másfélék! Nekem is jobb lenne, ha máshogy tudnék állni a dolgokhoz, de tudom, hogy nem megy!


Most vagyok a 34. héten és pont ezért írtam Neked, hogy ez az egyedüli ami segít :az idő múlása!

Hétről hétre, ahogy telik az idő, és eljön egy újabb betöltött hét, egyre nagyobb lesz a mosoly az arcodon!

Az apró kis lábacskák rugdosását, a pocid hullámzását nap, mint nap nézegetni, mindehhez meg már csak hab a tortán:)

2013. jan. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Igen a poci hullámzását én is nézem :) Igazából azt vettem észre, hogy most akkor erősösött fel a szorongásom, mikor megvettük neki az első bodykat, mert azon kezdtem agyalni, hogy mi van ha még nem szabadott volna, hogy még korai, úgy szeretnék nagyon pozitív ember lenni :S
2013. jan. 27. 17:06
 5/35 anonim ***** válasza:

áhh, tudom ez a "rész" is megvolt nekem is, sőt az első ruhácskák után kerültem pont kórházba, így még jobban tudtam rettegni...

Na, de végül is nézd meg, most már itt vagyok a 34.héten és csak nem történt semmi rossz!!! Így lesz ez nálad is!!!

2013. jan. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, tényleg jó volt ezt olvasni :)

Úgy látszik nekünk ilyen jutott, van olyan ismerősöm aki 12. hét után elkezdett vásárolni, csodáltam is nagyon.

2013. jan. 27. 18:00
 7/35 anonim ***** válasza:
Én mindenképp megemlíteném az orvosomnak, és esetleg pszichiáterhez is elmennék. Borítékolható hogy depressziósak lesztek szülés után, és a szorongás csak felerősödik. Én is átmentem ezen. hónap kőkemény szenvedés volt a szülés után. azt hittem sosem fogom szeretni a gyerekemet, totál depressziós lettem, miközben órában az életéért aggódtam. Én végül pszichiáterhez mentem, és a szoptatás befejezése óta gyógyszert szedek. Azóta klasszisokkal jobb. Van olyan gyógyszer ami terhesség alatt is szedhető.
2013. jan. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
6 hónap volt szülés után
2013. jan. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Uh nagyon sajnálom, de neked a terhesség alatt is volt szorongásod?
2013. jan. 27. 18:11
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos volt. Mondhatni végigrettegtem. Alső 12 hétben hogy megmaradjon. Utána a genetikai uh-k alatt hogy nehogy beteg legyen. Utána az AFP miatt. Vártam hogy megmozduljon, mert utána ugye jobb lesz, mert tudom hogy él. Miután megmozdult, utána kényszeresen figyeltem mikor és mennyit mozog. A 24. hétig hogy el ne vetéljek, utána hogy nehogy koraszülött legyen. Mondjuk nálam a ruha és egyebek megvásárlása nem volt sarkallatos pont, inkább a betegségek aggasztottak és aggasztanak ma is. Nekem kb a 35-36. héten lett jobb, mert ugye ha akkor meg is születik már nincs gond. Érdekes hogy a szülés miatt nem aggódtam. Utána viszont sokkszerűen ért hogy ezért a tehetetlen emberi lényért én vagyok a felelős, és rajtam múlik az élete, és iszonyúan féltem hogy valami baja lesz. Ugyanakkor nehezen emésztettem meg hogy elveszítem az önállóságom, és nem tehetem azt amit szeretnék. Mindkét kislányom extrán sírós baba volt, valószínüleg az én idegességem is közrejátszott ebben. Most 5,5 és 3 évesek. Most gyógyszert szedek, így viszonylag jól vagyok. Próbálkoztam pszichológussal is, de nem vált be. Így is messze aggódósabb vagyok mint egy normál ember, de így azért élhető. Viszont a gyerekeimet imádom :)
2013. jan. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!