Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap jön hozzám a védőnő....

Holnap jön hozzám a védőnő. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok, de még nem volt nálam kint. nagyon kedves nő egyébként, mikor megyek hozzá jókat dumálunk, de az ugye csak kutyafuttában történik.

mennyi időt lesz itt? miket fog mondani? stb?

segítenétek kicsit fölhomályosítani? :)


2013. jan. 28. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez védőnő függő. A miénk anno kijött, körülnézett (van e víz, villany, kész e a gyerekszoba, vannak e gyerekholmik stb)

Majd leült és kicsit beszélgettünk erről-arról.

2013. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az enyém meg sem nézte, hogy miket vettünk már meg a babának, csak a lakást nézte, áradozott, hogy milyen jó világos ez a szoba, milyen jó a fal színe, milyen szépek kint a virágok... Vicces volt. :)
2013. jan. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
off!! Bocsi, hogy kérdezek, de hozzánk meg most fog jönni, 13 hetes vagyok és még sehol sincs kész semmi még ezután fogunk felújítani... remélem nem fog megszólni, mert még ezután leszünk úgy hogy tudjunk lomolni, felújítani ha elköltözött a párom öccse, aki hatalmas kuplerájt hagy itt...
2013. jan. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Nálunk 13 hetesen jött ki,de akkor is csak azért,mert a hepatitis leletem megérkezett és elhozta.Nem nézett körbe,hogy van-e víz meg ilyesmi,csak fogta magát,leült,és beszélgettünk.Itthon volt a párom is,úgyhogy mi 3an beszélgettünk :)

Az én védőnőm is nagyon kedves és aranyos és segítőkész :) Én is jókat szoktam vele beszélgetni tanácsadáson. :)

Itt volt egy fél órát és ment is tovább mert még volt dolga.Azóta nem volt kint nálunk.Lehet,hogy majd a vége felé jön megint vagy ki tudja..lehet,hogy már csak akkor jön legközelebb,amikor hazajövünk szülés után a kórházból.


25+6 hkm

2013. jan. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nálunk a 28. héten jött ki először, a lakásban körül sem nézett csak leült a nappaliban. Adott egy kelengye listát amin fele annyi cucc van mint amit én a netről szedtem össze. Belekapott egy-egy témába, szülés-szoptatás és ennyi. Itt volt egy órát, igazából idegesítő volt mert ezért kár volt eljönnie, ezeket elmondhatta volna a rendelőjébe, meg egy picit késöbb is, mármint mondjuk 35 hetesen. Megkérdeztem hogy a szülésig jön-e még, azt mondta hogy óóó persze, na ebből azt gondolom hogy nem is egyszer fog még jönni, csak kérdem én, minek???

30hkm

2013. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is még az elején volt kint, nem nagyon nézett körbe, csak leültünk beszélgetni a babakelengyéről. Elvileg majd még jön, akkor azt fogja elmondani, mit kell vinni a szülőszobába, mi kell az újszülöttnek, de nagyon nem mélyedünk bele, mert már voltunk tanfolyamon. A kérdéseidet megválaszolja, ha vannak. Gondolom, ha már kész a babaszoba, azt azért megnézni.
2013. jan. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5ös:

Elméletileg a védőnőknek 5x kellene kimenniük a kismamákhoz házhoz a terhesség alatt,de ebből nagyon sok védőnő csak 1x-2x megy ki,gondolom nem akarnak annyit zavarni.

Úgyhogy ezért megy ki,mert ezt muszáj nekik megtenni.Szülés után meg ki tuja hányszor fog ott lebzselni..remélem az én védőnőm nem fog jönni az első 1-2 hétben minden nap..jőjjön ki 1x amikor hazajövünk a kórházból és ennyi.Nem szeretném,ha jönne hívatlanul is.

4-es voltam.

2013. jan. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

nekem csak azért jön most, mert költöztünk.. romokban volt az egész lakás, felújítás, stb. mondta hogy jönne, de azt hárítottam, mondtam, hogy milyen állapotok uralkodnak otthon :)

mostmár úgyahogy kész vagyunk, szóval jöhet :)

2013. jan. 28. 13:23
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem havonta 1x jön, megbeszéljük az aktuális dolgokat, beutalókat hoz, amikor volt neki érkezett lelet azt elhozta. Volt amikor fél órát volt, de legutóbb több mint 1 órát.

Jól elbeszélgetünk, tanácsokat ad és véleményt mond. Szívhangot hallgatunk. Volt mikor a férjem is itthon volt, akkor hármasban :)

A házban nálunk se nézegetett.

2013. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, lassan érkezik elvileg, utána megírom, hogy mi volt, ha érdekel titeket :)
2013. jan. 29. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!