Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8. hetes terhes vagyok és az...

8. hetes terhes vagyok és az orvos haematómát talált a petezsákon ez nagy bajt jelent?

Figyelt kérdés
Nem vérzek és most nem is görcsölök!!! Ja és ha kevés fizikai munkát végzek az probléma lehet???
2013. jan. 31. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:

a petezsákon? nem inkább mellette?

Nekem is volt, de mellette.nem görcsöltem, nem véreztem én sem. feküdtem két hétig, kaptam kúpot, C vitamint és magneB6-ot és elmúlt. Nem nagyon kellene még csak kevés fizikai munkát sem végezned. A dokid mit mondott?

2013. jan. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a hematómával feküdnöm kellett. Annyira, hogy csak a mosdóba mehettem ki, amíg fel nem szívódott. (a 7. héttől a 19. hétig feküdtem) Én véreztem is, de az még olyan szemponzból jó is, hogy ürül. Attól, hogy nem vérzel most, egy erősebb mozdulatra megindulhat az egész és abból baj lehet.
2013. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

En nalam is hematomat talaltak a 8. heten. Azota fekszem es ket hetente uh. Az elso ket hetben nem kaptam semmit csak mondtak, hogy szedjek magneziumot. Valamint kozoltek, hogy innentol szigoru fekves.

Aztan a masodik uh utan, mikor a folyamatos fekves ellenere is csak nott a hematoma, akkor mar mondtak a c vitamint es a rutascorbint is. Es tovabbi szigoru fekves, ami azt jelenti csak wc-ni kelhetek fel.

A het elejen megint voltam uh-n es szerencsere most mar vmivel jobb a helyzet. A hematoma kisebb lett, de meg mindig minimum 2 het fekves, es tovabbra is szednem kell a vitaminokat.


A lenyeg, persze attol is fugg, hogy hol van a hematoma, hogy ez gatolhatja a rendes megtapadast, illetve az embrio/magzat rendes taplalek felvetelet. Ezert kell szigoruan fekudni.

A hematoma vagy felszivodik, vagy elszerviesul, vagy kiszivarog. Nem feltetlenul latvanyos, nalam sincs se verzes, se fajdalom. Nalam amugy ugy nez ki elszervesul, de sajnos ez egy turelemjatek. Viszont a jo hir, hogy szerencsere ha valaki betartja a szigoru szabalyokat, akkor nem lesz baj. En nagyon alaposan rakerestem es mindenkinek egeszseges babaja szuletett. Legalabb 100 esetet elolvastam.


Szoval a lenyeg: nyugi es fekves. :)

2013. jan. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az esetek döntő többségében semmi gondot nem okoz, felszívódik magától. Nekem a 12. hét környékén találtak, azóta már elmúlt. Csak tartsd be az orvos utasításait szigorúan. Minket anno a házasélet minden formájától is elutasítottak a biztonság kedvéért és pár kilónál nehezebbet nem emelhettem.
2013. febr. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!