Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok nagy esély van...

Mit gondoltok nagy esély van rá, hogy egészséges kisbabám lesz? Aki ért hozzá, kérem válaszoljon.

Figyelt kérdés

AFP eredményről van szó, az összetettről.

AFP: 0,61 MoM

hCG: 0,35

SP1: 0,35

PAPP-A: 0,41

Nyitott velőcsőzáródási rendellenesség kockázatának becslése: kisebb mint 1/10 000 negativ

21 triszómia: 1/904 negativ (ez pl. nem túl alacsony???)

18 triszómia: 1/ 50 000 negativ


Kérdésem lenne még azon kívül hogy ezek az adatok jók-e, hogy ha mondjuk nagyobb lenne a terhesség, akkor biztos magasabb lett volna az AFP érték maga? Ez inkább alacsony tudom.. 16 hét 1 naposan vették le.


2012. szept. 7. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
az afp eredményből önmagában ne következtess semmire sztem. annyira sok fals eredmény van. pl nekem az elsőnél rossz eredményem volt és semmi baja nem volt a gyereknek. azt hallottam, hogy máshol már nem is nagyon csinálják, mert az eredménye megbízhatatlan.
2012. szept. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A 21 trimoszóma arra utal, hogy Down-kóros lehet-e, vagy nem. De ez már biztonsággal kiderülhetett a 12. heti ultrahangon is. A negatív azt jelenti, hogy jó az eredmény.
2012. szept. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Azt tudom hogy a negativ jót jelent :-)

És ha nagyobb lenne a terhesség, akkor magasabb lett volna az AFP?

2012. szept. 7. 22:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Elméletileg igen.Nekem azt mondta a genetikus, hogy az idő előrehaladtával az AFP szint növekszik, a hcg pedig csökken.

30hkm

2012. szept. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!