Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama, aki a...

Van itt olyan kismama, aki a 27. -28. hétre szült?

Figyelt kérdés

Mennyi volt a baba súlya?Túlélte?Meddig volt inkubátorban?

Azért kérdezem,mert mostanában egyre többet keményedik a hasam és már majdnem minden naposak az enyhétől az erősebb menzesz szerű görcsig,és nagyon félek attól,hogy nemsokára ki akar majd bújni a kisfiam amit persze még nagyon nem szeretnék!!Még jó lenne,ha 10 hetet bent töltene.

27+2 hetes kismama.


2013. febr. 7. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A távolabbi rokonságomban született egy kislány 26 hetesen, nyolcszázvalahány grammal. Állítólag tenyérben elfért. Már négy éves, utolérte a korosztályát, állítólag teljesen egészséges, bár a tanulási gondok még nem derülhettek ki. De értelmes, állítólag okos, be nem áll a szája, jó a mozgáskoordinációja (biciklizik).

Remélem, neked nem kell majd ilyeneken aggódni. Az orvos mit mond? Nem fektetnek be?

2013. febr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
hát ettől én is félek mert fáj tegnap óta a derekam meg szurkálgat a hüvelyembe:( 27+3hkm
2013. febr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ja meg keményedek sokat.közbe fáj
2013. febr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm ikreket szült 28 hétre.Mind a két baba 1 kg felett született.2 hónapig voltak kórházban.Minden rendben volt velük és azóta is szépen fejődnek.Már 3kg körül járnak mind a ketten.
2013. febr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha még nem beszéltél orvossal akkor mindenképp ejtsd meg. Nekem is sokat keményedett, görcsölt a hasam , nem feltétlenül jelent bajt de nézesd meg magad, nehogy elkezdj idő előtt kinyílni. Magnéziumot szedsz? Az és a sok pihenés is segít de tényleg beszélj dokival! Gond mentes boldog babavárást kívánok:-)
2013. febr. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kismamák! Ne izguljatok ennyire! A sok keményedés, mensi szerű görcsök, nyilalás a hüvelybe ilyenkor már teljesen normális! Én ilyenkor már nyíltam is (kivéve az első terhességemet), és annak ellenére, hogy a végére 4-5 centire kinyílt a méhszájam, mind az öt gyermekem a 39. héten született! De egyébként a mai orvostudomány már a legtöbb 28. héten született gyermeket meg tudja menteni! De ne is gondolkozzatok ilyeneken!

14 hetes kismama

2013. febr. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!!

Saját orvosom nincs,nem fogadtam és nem is fogok.Orvos tud róla,sok pihenés és kímélet van előírva,és minden nap szedek magnerotot is.Napi 3x1 szemet kell kötelezően,de ha nagyon görcsölök vagy keményedek akkor vehetek be többet is.Tegnap 6 szemet vettem be.Ma már talán jobban vagyok,most nem görcsölök,és most a pocim sem kemény,tuti,hogy megint megéreztem az időváltozást,mert tegnap el volt borulva,meg szakadt az eső,most meg süt nálunk a nap :/ De hála Istennek a kisfiam mocorog rendesen :)

22+5 hetesen voltam ügyeleten görcs miatt,akkor megnézték a méhszájat,akkor még zárt voltam teljesen,viszont azóta nem nézte meg senki.Remélem nem is kezdtem azóta sem kinyílni.

2013. febr. 8. 11:14
 8/11 anonim ***** válasza:
A koraszülöttön volt . Egyik baba kb 28 hétre született, 65 dekával, már 5 hónapos, 3 és fél kiló. Egy másik viszont nem élte túl. Ő pár napos volt. De ne aggódj ilyeneken.
2013. febr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam már 25+4 hetesen volt 60 deka,ma 27+3 napos vagyok,szóval az én babám már tuti,hogy több 65 dekánál.
2013. febr. 8. 20:26
 10/11 anonim ***** válasza:
A súlybecslésre sem lehet adni, igazából a babáknál nem is a súly, hanem a betöltött hét számít.
2013. febr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!