Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama, aki...

Van itt olyan kismama, aki sokat szorongott, idegeskedett de végül teljesen egészséges babája született?

Figyelt kérdés

Ahogy telnek a hetek, nem hogy csökkent volna a szorongásom, hanem felerősödött, hogy nehogy valami baja legyen a babának, vagy ne adj Isten koraszülött legyen.

Esténként alig bírok elaludni és ha nem beszél hozzám valaki, már elkalandoznak a gondolataim. :(

Mit tegyek? 26 hkm



2013. febr. 7. 11:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Enis allandoan aggodtam es mindig vagytam es vagytam a dokihoz, alig vartam teljen el 3, 4 het es mentem ujra , hogy lassam a fiam az ultrahangon, most meg itt vagyok es nezem ahogy a fiam alszik az agyban:) enis feltem, hogy nehogy koraszulott legyen( sokat idegeskedtem , sirtam) es rahuztam 1 hetet a fiammal, aztan csaszaroztak! Szoval, nyugi , semmi para a babad jol van, ha nem ugy lenne akkor azt tudnad! Szep babavarast! Fiu? Lany? Neve?
2013. febr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Eddig kislánynak néz ki, de majd talán a 4D-s ultrahangon mondanak biztosabbat, én is sokat sírok, de csak azért mert nem hiszem el, hogy ilyen szerencsétlen vagyok, hogy nekem muszáj szoronganom és nem tudom felhőtlenül élvezni a terhességet. :S
2013. febr. 7. 12:04
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia!Én is szorongok, bár én még csak 9 hetes vagyok, de nekem már volt egy 10 hetes magzatelhalásom, se görcs, se vérzés nem volt, és volt még előtte egy spontán vetélésem. Szóval rendesen rettegek, szorongok, legszívesebben folyton a dokinál ülnék, h minden rendben van e. Bízok benne ha már érezni fogom a mocorgását, akkor megnyugszom kicsit!De az még nagyon messze van. Addigis marad a doki, és a szívhangfigyelő itthon, mert már szerencsére lehet vele hallani a picit :)
2013. febr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne izguljatok kismamak, minden jo lesz:)
2013. febr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nekem is volt egy missed abom, szóval biztos ez is rátesz egy lapáttal, én is azt hittem megnyugszom ha betöltöm a 12-t de nem, akkor is féltem a vetéléstől, akkor mikor előszőr megmozdult folyamatosan figyeltem mennyit mozog, vártam a 24. hetet, mondom akkor tuti megnyugszom, de egy fenét :(
2013. febr. 7. 12:15
 6/15 anonim ***** válasza:
ez most már így lesz örökké. Ha megszületik, akkor meg azért aggódsz, hogy jól fejlődik-e, oviban, suliban jól szerepel-e, stb. Nyugi, próbáld meg kezelni a szorongást, nézzél vidám filmeket, mozdulj ki.
2013. febr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Csak közbe meg szorongok, hogy nehogy a szorongástól legyen koraszülött :( Értitek mire gondolok?
2013. febr. 7. 12:30
 8/15 anonim ***** válasza:

Én egy idegbajos hisztérika voltam..:-))

Egészséges kislányom született nyugodt baba volt nagyon most nyugodt 3 éves nagylány...37.héten született..

2013. febr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem normális, hogy aggódsz!

Én is így voltam, teljesen egészséges lett a lányom, már 3 éves ovis, most azon aggódok, hogy rendesen eszik-e az oviban,jól viselkedik-e...de szerencsére semmi okom az aggodalomra! :-)

Neked sincs! Semmi gond nem lesz veletek!

Nekem egy éve volt missed ab.-om, most úgy néz ki ismét babát várok....már aggódok, hogy mi lesz, velünk marad-e! :-( De úgy érzem, hogy nem lesz gond!

2013. febr. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én még nem tudtam, hogy terhes vagyok, amikor épp leadni készültem a szakdolgozatom és államvizsgáztam volna....ha nem jelentik be, hogy nem mehetek, mert néhány tantárgyat újra kell csinálnom, mert 2 év alatt változtak a kódok, és akkor újra 200 ezer forint egy újabb félév. mit mondjak, komoly "trauma" volt, főleg úgy, hogy 1 hétig mást sem csináltam csak szakdogát írtam és akkor jött ez a hír. Aztán mikor kiderült, hogy terhes vagyok, rá pár napra kis rózsaszínes folyásom volt, aztán végig keményedések, amivel mozdulni sem tudtam már a végén, sőt hozzáérni a hasamhoz sem, aztán végre a júniusi államvizsgára sikerült bejelentkeznem, de előtte 1 héttel tudtam meg, hogy tök másból kell majd vizsgáznom, mint amiről tudtam. Akkor megint döbbenet és pánik, hogy hogyan készülök fel 1 hét alatt 3 tantárgyból, hogyan szerzem meg a tételeket, hogyan dolgozom ki...én végig 1 tantárgyról tudtam. Majdnem sírógörcsöt kaptam.Végül csak 1-ből mentem.A baba harántfekvésű volt, szóval egy percig sem szerettem volna, hogy beinduljon a szülés ...összegezve: ennyi idegbaj mellett született egy 3420 g súlyú 53 cm-es egészséges kislányom, aki most féléves és épp nyugodtan alszik az ágyában. Annyi még, hogy sokat relaxáltam, minden nap. Próbáld ki te is, elalvás előtt és reggel főleg (Domján László féle). Nekem segített!
2013. febr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!