Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon rosszak és gyengék a...

Nagyon rosszak és gyengék a fogaim, van más is, aki szenved ezzel?

Figyelt kérdés
Egész fiatalkorom óta mást sem csinálok, mint fogorvoshoz járok. (persze, a reklám szerint rossz fogakat nem lehet örökölni - azért én vitatkoznék). Egyáltalán nem erősek, elég egy keményebb dologra ráharapnom és már porladnak is,és nagyon könnyen romlanak. Kisbabát várok, 6 hetesek vagyunk csak.. és persze megint jön majd a fogászat. Miket csináltathatok meg ilyenkor? Mi az amit feltétlenül muszáj? Mivel nem terveztük a babát, én pedig halogatós vagyok az iszonyú sok negatív tapasztalatom miatt, ezért biztosan van pár fogam, amivel kezdeni kellene valamit. Van más is, akinek ilyen problémái vannak?
2009. szept. 5. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is van ilyen problémám.

Mindig vigyáztam a fogaimra, rendszeresen jártam és járok is orvoshoz. Első terhességemtől kezdtek a fogaim romlani.

Ennek már 6 éve. Most újra babát várok, és megint kezdenek töredezni. Szedem a vitamint, de ennyi amit tenni tudok. Szerencsémre nem sok hiányzik, csak fölülről hátulról 1-1. De ez is 6 év alatt töredezett le, úgy hogy már tömve is voltak. Nem tudom mi lesz így. Ha többet megtudsz, várom a tanácsod. Kitartás!


14 hetes KM.

2009. szept. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem is nagyon rossz anyagból vannak a fogaim. A fogorvosom többször meg is jegyezte, hogy nagyon gyengék, vékony a zománc is.

Gyerekkoromban a szüleim nem figyeltek a fogaimra, én meg 8 évesen nem mentem el dokihoz. Inkább elnézték, ahogy kínlódok a fogfájástól... Ezt sosem bocsátom meg nekik!

Sorra törtek le a hátsó fogaim, elől meg lukadtak, amit persze betömettem, de akkor már 14 voltam.

Most ott tartok, hogy már a második korona van a felső első 4 fogamon. Hátul a nagyörlőim közül a fele hiányzik. Szégyellem magam, de mire 14 évesen eljutottam a fogorvoshoz, már nem lehetett mit tenni.

Első terhességem alatt nem romlottak a fogaim.

Most sem romlanak, 28 hetes vagyok. Voltam már a kötelező fogorvosi vizsgálaton, ahol 1 fogamat tömött csak be a doki, a többi rendben.


A fogorvos mindent csinálhat terhesen, csak a röntgen tilos! Van már kifejezetten kismamáknak való érzéstelenítő, de a sima lidocain sem árt a babának. Bár én töméshez, gyökérkezeléshez sosem kértem szurit, csak húzáshoz.


Minden jót!

2009. szept. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok! Nem a fájdalomtól félek, amikor a negativ tapasztalatokat emliettem. Már én sem kérek töméshez érzéstelenitést. Inkább az, ahogy az orvos beszél, azt szeretném megspórolni, mert egy tömés ideje alatt iszonyú hosszú kiselőadást tudnak mondani, és szégyellem is magam miatta, amiért mindig gondjaim vannak a fogaimmal. A szüleim otthon sem voltak, szinte a nagymamám nevelt fel, a fogápolásról nem sokat tudott, én is gimi alatt mentem a legtöbbet fogorvoshoz, aki úgy tette be a tömést, hogy még vérzett a fogam, ezért nem tapadt meg rendesen, elszineződött, idővel kiesett és mehettem újra. No comment. Aztán most úgy érzem, megint kezdődik minden elölről... és nagyon nem hiányzik, de nem akarok a picikémnek sem rosszat. Köszönöm, hogy irtatok!
2009. szept. 5. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!