Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy tudnám a terhesség alatt...

Hogy tudnám a terhesség alatt elkerülni a hüvely ultrahangot? És hányszor kell elviselni a "felnyúlós" vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Hogy tudnám ezeket elkerülni hogy ne legyen rájuk szükség? Vagy muszály?Előre is köszi.
2009. szept. 6. 21:29
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
23:12 vagyok. Nekem még a méhszájat sem nézték eddig nyulkálással. Látják uh-n is tökéletesen, már rákérdeztem párszor, onnan tudom.
2009. szept. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem teljesen igazad van. En kulfoldon elek (Finnorszagban), itt szuletett masfel eve a lanyom, es most 6 hetes vagyok a masodikkal. Itt nincs fogadott orvos, nincs AFP vervizsgalat, nincs terheleses cukorvizsgalat. 2 db uh-t csinalnak, mindketto hasi (12. es 18. heti). Egyetlen nogyogyaszati vizsgalat van, az sajnos "felnyulos" de ezt nem lehet itt sem elkerulni. Sztem Magyaro-n elkepesztoen tulzasba esnek a mindenfele ultrahangokkal meg hetenkenti vizsgalatokkal, nem igaz, hogy ez a "baba erdekeben" tortenik. Ugy kezelik a terhes not, mintha vmi mas bolygorol jott volna. Csinald ugy, ahogy neked megfelel, ez a TE terhesseged es a TE gyereked :) Minden jot!!
2009. szept. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Elkerulni ugy tudnad ha csak 14 hetesen megy kb eloszor akkor mar tuti csak hasi van!
2009. szept. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat különösen azokét aki nem lecsesztek hanem télleg válaszoltak és még inkább azokét akik megértettek engem!:)
2009. szept. 7. 15:20
 25/26 anonim ***** válasza:

07:41-esnek. Szerintem azért van különbség a magyar és a finn emberek egészségi állapota között, úgyhogy nem összehasonlítható. Egyébként csak addig tartod túlzásnak a sok vizsgálatot, amíg valami olyan problémát ki nem szűrnek, ami időben történő felismerésnél kezelhető.


Egyébként nekem is csak a 10. heti uh volt hüvelyi, mert azt mondta a doki, hogy nem szeret túl sokszor így vizsgálni, ha nem muszáj (a kellemetlen érzésre és a minimális veszélyekre hivatkozott). Hidd el egyszer ki lehet bírni, nekem is csak a baba elhelyezkedését állapította meg így. Azóta csak hasi uh-gal vizsgál, amiért nagyon hálás vagyok, de ha bármilyen dolgot jobban lát másfajta módszerrel, akkor sem fogok tiltakozni.

Hidd el, minél többször érzed, látod, hallod a babádat, annál jobban azt fogod gondolni, hogy az ő egészsége a legfontosabb és minden kellemetlenség, fájdalom eltörpül emellett.

Tehát az előző válaszokból is kiderül, hogy van olyan orvos, aki nem feltétlenül akar mindenáron hüvelyi uh-gal vizsgálgatni. ha még nincs dokid, szerintem érdeklődj akár itt, akár ismerősi körödben ilyen doki iránt.


Nagyon boldog babavárást és semmi parázás!(-:

2009. szept. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Szia, a kommentem alatt van, hogy privát válasz küldése.
2009. szept. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!