Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van a babámmal? Attól...

Mi van a babámmal? Attól félek, hogy rá van tekeredve a kzsinór és meg fog fulladni.

Figyelt kérdés

Nagyon aktív baba, de ma talán 2x ha éreztem. Viszont épp most csuklik harmadszor. Eddig talán 2x éreztem a csuklását, ma meg 3x már ma. Ugye nincs baj? Van annak valami jele ha rátekeredett a zsinór?

28 hetes.


2013. febr. 16. 23:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Úgy akartam írni, hogy egész eddigi terhesség alatt éreztem 2x csuklani, viszont a mai nap ez a harmadik csuklása. Bocsi.
2013. febr. 16. 23:52
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Nyugodj meg! Nem fog megfulladni! Még a köldökzsinórban futó ereken keresztül kapja az oxigént, meg a tápanyagokat,ha magára is tekeri nem lesz gond vele. Baj akkor van, ha csomó lesz a zsinóron, de olyan nem lesz. Enyémek is sokat csuklottak.
2013. febr. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

28 hetesen még nem olyan hosszú a köldökzsinór hogy rá tudjon tekeredni.

Nyugi! :)

2013. febr. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Dehogy fullad! :) Teljesen rendben van. Ahogy halad a terhesség, egyre többet fog csuklani. :) Sajna azt nem igazán érzed, ha baj van, de ilyenre ne gondolj!!! A köldökzsinór is tekeredhet a nyakára, míg bent van, nem tud tőle megfulladni, nem tud úgy rászorulni, ez csak szülésnél okozhat gondot. Nekem van 4d-s képem a fiamról, hogy a zsinór sálként van a nyakán. :) Nem volt gond!
2013. febr. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem mozog?
2013. febr. 17. 00:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Ma aranylag nálunk is nyugis nap volt de csuklani kb 5ször is csuklott perceken át:-) nincs semmi baj nyugi! 39hetes kismama
2013. febr. 17. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!Ne aggódj,nem egyforma a napi aktivitása neki sem:-)Valószínűleg lustább volt tegnap,ez még nagyon sokat lesz így az elkövetkező néhány hétben.Most még előfordul,hogy a kezére-lábára tekeri a zsinórt,de mivel még van helye bőven,le is tudja szedni magáról:-)Egyébkénta ha veszélyben lenne odabent,pl.magára tekerte volna a zsinórt,és "fuldokolna",akkor a mozgása éppen hogy vergődővé válna,tehát menekülni próbálna,nagyon aktív volna.A csuklás pedig teljesen normális dolog,nekem a 27.hétig egyszer sem csuklott a lánom,a 28.héttől pedig egyik napról a másikra naponta több alkalommal.A csuklás nem jele annak,hogy baj van odabent:-)Egyszer engem is megijesztett a pocaklakóm,de ő már több,mint egy fél napja nem mozdult,32 hetesen..bemenetem egy UH-ra,persze minden oké volt vele,csak lutsta napja volt....Nyugi,ha ma sem mocorog,akkor esetleg ügyelet,de hidd el,minden rendben van.További boldog babavárást!Üdv:Egy szülésznő
2013. febr. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Menj be uh-ra, hogy megnyugodj. Ha ilyen rossz érzésed van nem szabad otthon várni. A megváltozott, kevés mozgást SOSE szabad félvállról venni!
2013. febr. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!