Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan, akinek pajzsmirigy-...

Van olyan, akinek pajzsmirigy-alulműködése van? Milyen terhesvitamint szedtetek terhesség alatt? Bármelyiket lehet szedni ez esetben?

Figyelt kérdés
Március 1-én megyek a dokimhoz,és természetesen megbeszélem úgyis vele,hogy melyiket szedjem,de addig is kíváncsi lennék véleményekre,tapasztalatokra.Köszönöm!
2013. febr. 18. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Igen bármelyiket lehet nekem még külön felírtak mellé jódot, vagy a Gravidát javasolták mert abban amúgy is van jód.
2013. febr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!:)Azért is tettem fel a kérdést,mert olvastam már olyat is,hogy ez esetben nem lehet jódtartalmú terhesvitamint szedni.De miért is nem?!Hisz a pm. alulműködést a jódhiány okozza...
2013. febr. 18. 12:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy alulműködésnél kerülni kell a jódot, tehát az Elevit a megfelelő vitamin. Én is azt szedem.
2013. febr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Érdekes (1 vagyok) nekem kifejezetten terhesen írták fel a jódot nagy szakértelmű rendkívül felkapott endokrinológus szakorvos doktornő....ezekszerint tévedett???
2013. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mielőtt összevesztek, beleszólok, hogy az alulműködésnek is két fajtája van, 1. ahol a jód tilos, 2. ahol a jód pluszban kötelező. Ezt a dokik tudják vérből megállapítani. Szóval mindkettőtöknek igaza van, és tessék a doki tanácsa szerint menni, tőle kérdezni. Nekem mondjuk muszáj volt jód, és mellé folsav, és az mellé pajzsmirigyes gyógyszer, mondta, hogy külön vitamin már nem kell. Két egészséges baba anyukája.
2013. febr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok nem ÖSSZEVESZNI akartam (miért is akartam volna?) hanem csodálkoztam hogy kételkednem kellene e a doktornőben.
2013. febr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem azt mondta bármelyik terhesvitamin jó, de szedjek hozzá plusz x mg jódot és szelént.


Mivel a Gravidában pont annyi jód és szelén van, mint amennyit javasolt, beleegyezésével azt szedtem kb. 23-24. hétig.


Most a 3. trimeszterben már elhagytam a terhesvitamint és külön csak jódot és szelént szedek, de szülés után megint jöhet a Gravida a gyermekágyi időszak alatt.

2013. febr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!