Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vizsgálatra számithatok?

Milyen vizsgálatra számithatok?

Figyelt kérdés
Holnap megyek először orvoshoz,pozitiv lett a tesztem,olyan4-5 hetes lehetek. Milyen vizsgálatokat végeznek ilyenkor?Ugye nem árthat a babának?Tudom hogy korai lehet még ilyenkor menni,de 35 éves vagyok,igy nem akarok várni vele.
2009. szept. 8. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy UH volt és "megnyomkodta" a méhem. Van ahol csinálnak rákszűrést is, ha 1 éven belül nem voltál. Aztán visszahív kb. 1 vagy 2 hét múlva, hogy a szívműködést megnézze. Egyébként én is 35 vagyok. Nektek is első baba?
2009. szept. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Hüvelyi ultrahang volt,meg manuális vizsgálat.A rákszűrést is megcsinálták.A barnázás miatt pedig kaptam gyógyszert.Olyan 1-2 héttel később kellett visszamennem.Gratulálok a babához!27 hetes km.
2009. szept. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Én is gratulálok Nektek a babához.Igen Ő lesz az első,én nagyon várjuk már:-)))Kicsit izgulok,de remélem miden rendben van.Hány hetes vagy?
2009. szept. 8. 18:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Gratulálok! Én is 35 vagyok és nekünk is az első baba. Én a 6. hetet már betöltöttem amikor orvoshoz mentem. A rendelőjében csak hasi ultrahang van, azzal gyakran még nehéz megtalálni a szívhangot, de megnézett vele és látta a petezsákot meg akkor már meglett a szívhang is. Eligazított hogy a 4. hónap végéig pontosan mik a teendőim, milyen vizsgálatokon kell megjelennem, és még a vizsgálatok dátumát is leírta. Viszont elküldött az sztk-ba hüvelyi ultrahangra, mert az pontosabb képet ad és ott adtak egy papírt arról hogy létező terhesség és van szívhang, ezzel lehetett aztán a védőnőhöz menni. Az első vizsgálatnál szerintem az a fontos hogy megállapítsák hogy nem méhen kívüli-e és hogy legyen szívhang, úgyhogy én legközelebb sem mennék 7 hetesnél hamarabb az első vizsgálatra. Ja, a korom miatt genetikai tanácsadásra is beutaltak, szerintem téged is elküldenek majd, de ez nem baj mert minden a baba egészségét szolgálja. Nagyon boldog babavárást kívánok!
2009. szept. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, de kedves 20:04-es Te mire számítasz a genetikai tanácsadáson? Vagy nálatok hogy zajlik? Én is 35 múltam, de csak jól megrémísztgettek és el akartak küldeni mindenáron amniocentézisre.
2009. szept. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amire számítok: csinálnak egy genetikai uh-t, aztán ezt meg az eddigi leleteimet megnézi egy genetikus szakember, kikérdezget a családban előforduló esetleges betegségekről, majd elmondja hogy szép-szép de ugye tudom hogy csak a kromoszóma vizsgálat a tuti és majd nagyon rá akar beszélni hogy végeztessem el ezt a vizsgálatot. Erre számítok hogy ez lesz :)
2009. szept. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Lányok,most jöttem az orvostól,nem vizsgált még meg,2 hét múlva kell visszamennem.Kicsit csalódtam,de legalább akkor már biztos a baba,tényleg korán mentem.Viszont csináltam még egy tesztet és az is pozitiv lett:-))))Jó egészséget mindenkinek!Era
2009. szept. 9. 09:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ezt furcsálom, nekem 1 hetet késett amikor mentem és megvizsgált UH-val. Én azért is mentem korán, hogy nehogy méhenkívüli legyen a terhességem. Majd látod a későbbiekben, hogy leszel megelégedve ezzel a dokival, de lehet egy magándokival jobban jársz.
2009. szept. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!