Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Enyhe pajzsmirigy alulmukodes...

Delia27 kérdése:

Enyhe pajzsmirigy alulmukodes miatt lehetek veszelyeztetett terhes? Anti tpo: 78.4 es kisebb kene legyen 34 tol.

Figyelt kérdés
2013. febr. 21. 13:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Ez a masodik babad lesz??
2013. febr. 21. 14:47
 12/14 anonim ***** válasza:

Na akkor most tegyünk pontot a lehet, vagy nem lehet dologban.

1. Nem lehet csak azért valaki veszélyeztetett, mert pajzsmirigy alulműködése van. Ez egy tény.

DE: 2: a pajzsmirigy alúlműködést kezelni kell, gyógyszerekkel kell a megfelelő TSH szintet kordába tartani, ez mindenekelőtt a kezelőorvos-endokrinológus feladata(lenne). Ettől nem fog szédülni senki, semmi olyan hátrány nem éri, ami miatt feküdnie kellene.

Nem másokkal példálozom, hanem magammal. Én sem voltam veszélyeztetett a pm problémám miatt. Az orvos kezelte, folyamatos kontroll alatt voltam.

Veszítettem el én is kisbabát (23-hét-beteg volt), lehet a pm probléma miatt,mert akkor még nem kezelték, nem is tudta senki hogy pm alulműködésem van, lehet hogy nem ezért, de a pajzsmirigy nem megfelelő működése miatt inkább folyamatos vetélések, vagy rendellenességek kialakulása a legvalószínűbb, bár ez egyén függő, mert 5,5-ös TSH-val szültek már egészséges gyerkőcöt.

Higyjétek el nekem amit írok, sajna 11éve Pm-es vagyok!

2013. febr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
...folyt...elnézést az 5-ös válaszolónak szántam leginkább ezt a kis szösszenetet!
2013. febr. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Csak az antiTPO-t nézték? más érték rendben van? Mert lehet ettől még normál TSH, és akkor nem kell kezelés. Szeretik, ha a terhesség előtt a TSH 1-2 között van, persze ettől eltérő eredmény mellett is lehet babás valaki. Az antiTPO emelkedése autoimmunra utal. AZ endokrinológus utána kell, hogy járjon. Csak ez miatt nem leszel veszélyeztetett.

Sajnos lehet szédülni pm betegséggel :( A terhesség rátehet még egy lapáttal.

2013. ápr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!