Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes vagyok, viszont...

6 hetes vagyok, viszont hónapról hónapra szeretném megvenni a dolgokat a babának (pl ha pont akció van), miket érdemes beszerezni?

Figyelt kérdés

Első baba, nincs tapasztalatom, nem "romlékony" dolgokra gondolok mint pl testápoló, fürdető stb, hanem tetrapelus, kiskád ilyesmik...De sajnos nem tudom, mik is az igazán fontosak. Szerencsére pl kiságyat meg vmennyi ruhát kapunk, csak sok kicsi sokra megy és nem tudnám egyszerre megvenni a dolgokat.

Köszönöm a segítségetek :)


2013. febr. 26. 11:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
69%
6-os! Nyilván nem arra gondoltunk, hogy azért történik meg a baj, mert már vásárolt! Viszont bele kell gondolni abba is, hogy sajnos az első 12 hét igenis rizikós! Bármennyire is rossz dolog, ezt ki kell mondani! Ebből kiindulva, ha egy anyuka már ennyire az elején elkezd költekezni, és ne adja Isten, de megtörténik a baj (most általánosságban beszélek, kedves kérdező, kérlek ne vedd magadra), akkor elég nagy veszteség és fájdalom számára a magzat elvesztése, nem kell még pluszba az a kín, hogy ott van a lakásba a kiságy, a kád, a babaruhák stb......
2013. febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kezdd el a vásárlást, egyszerre nagyon megterhelő lenne anyagilag és időben is. Mindig azt vedd, ami éppen akciós és belefér a "keretbe". A sorrend teljesen mindegy, a lényeg, hogy mire jön a baba, minden fontos meglegyen!
2013. febr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én arra szavaznék,hogy gyűjtögessetek(jó ötlet ez a muffinos persely)és esetleg ha valamit nagyon jó áron láttok azt vedd meg!De ennek ellenére tényleg korainak tartom.Én első babámnak 10. héten vettem egy pár zoknit,aztán sokáig semmit nem mertem.Most úgy vagyok,hogy nemigen vagyok még vásárlási lázban(nem is igen lehetek 5 hetesen)inkább kismaminacikat nézek mert feszülnek a nadrágjaim meg kényelemes melltartót amikben ezek az érzékeny mellek jól érzik magukat...

Ami hirtelen eszembe jut és sztem nem felesleges:

-2 db gumis vízhatlan lepedő

-puha babapléd

-5-5 rugi és body(mivel októberi lesz a picurkád más ruhaneműt nemigen tudsz most hacsak nem látsz meg valami meleg holmit tél végi leárazáskor

-kiságy,matrac

-babakocsi

-kád

-2 db kifogó(tetra pelenka anyagú sokkal jobb)

-fürdetőt, ápolót,popsikrémet stb ilyesmit ne vegyél mert ír majd fel a gyerekorvos,olcsóbb is jobb is

-pelenkázó feltét és komód vagy pelenkázó szekrény

-nekem nem vált be a babaágynemű,sokkal jobban szerettem a plédet jobban rásimult a babára és kispárna sem kell úgyhogy abból a szetből csak azt a körbe tehető védő valamit használtuk

-tetra pelenkák legalább 10 db

kb ennyi

2013. febr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

27. hétben vagyok, 1-2 hete kezdtük el a vásárlást.

Addig mi is spóroltunk.

A neten nagyon sok kelengye lista van fent. Keress rá néhányra, vessétek össze és írj egy listát.

A babvárás is olyan, mint az esküvő, sokszor elszáll az ember és haszontalan dolgokra is költ. Ezért szuper a lista.

Vagy kérdezz rá a barátnőidtől, akik nemrég szültek, hogy mi volt hasznos a számukra.

K.

2013. febr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!