Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20. héten nagy méretű kétoldal...

20. héten nagy méretű kétoldali vesetágulat kinél fordult elő?

Figyelt kérdés
A mi babánknál 10x14 és 10x17 milliméteres tágulat volt. Azt mondták nem életképes, kicsi az esélye, hogy élve megszülessen, és akkor sem lesz egy veséje sem. Gépek, amíg lehet, esetleg átültetés, de ezt már úgy mondták, hogy szinte esélyt sem adtak rá. Úgy éreztük, jobb ha megszabadítjuk a szenvedéstől, terhességmegszakítás lett belőle. Azóta gyötrődöm. Járt valaki hasonlóan?

2013. márc. 2. 16:21
 1/6 A kérdező kommentje:

előző nap egész délután a netet bújtam, de nem találtam egyetlen pozitív példát sem. Miért? Mert azóta találtam.

Öt orvossal beszéltünk, de egy sem adott reményt. Most mégis azt érzem, hogy rosszul döntöttünk. Ilyen könnyen lehet EKKORÁT tévedni??? Ezt hagyhatják az orvosok, amikor láthatják, hogy majd belepusztulunk?

2013. márc. 2. 17:48
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet érdemben nem tudok Neked segíteni,de leírnám neked a mi esetünket.

Nálunk a 32.héten vették észre a vesetágulatát a fiamnak,akkor volt a jobb 7 mm,a bal pedig 10mm.

De ugye mi már 12 héttel idősebbek voltunk akkor Tőletek.

Ekkor azt mondták ha tovább nőne,mint 10 mm akkor meg kell,hogy szüljem hamarabb,mert akkor be kell avatkozniuk.

10 mm alatt még nem foglalkoznak vele,de felette muszáj.

Nem tudom,hogy alakult a méhemben a tágulata a fiamnak,mert 34.hetesen egyéb okok miatt megszületett...

Már 15 hónapos,a mai napig van tágulata,ami egyenlőre még nő neki(!),így elég gyakran járunk orvoshoz emiatt.

Szerencsére attól minden ok vele,még kinőheti vagy ha nem akkor műtét.

DE hiszem,hogy a Ti esetetekben NEM tévedtek,hisz egy 20.hetes magzatnak sajnos valóban nagy az a tágulat ami volt,hisz nekünk 32.(!) hetesen ezt is sokalták.

Persze volt már rá példa,hogy méhen belül javult a tágulat mérete,de nem törvényszerű és nem is biztos,és gondolom emiatt nem is akartak tovább várni ezzel,hisz lehetett volna rosszabb is,lehetett volna,hogy nem javul és akkor később történt volna meg a megszakítás.

Tudom,könnyű nekem okosnak lenni,de szerintem ne gyötrődj ezen,mert ez egy élettel összeegyeztethetetlen betegség volt és Nektek és a gyermeketeknek sem lett volna jó így élni.

Jól cselekedtetek szerintem,változtatni már nem tudtok.

Minden jót kívánok Nektek a továbbiakban!

2013. márc. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm és gyógyulást kívánok nektek!
2013. márc. 2. 21:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Jajj részvétem! Biztos nehéz ezt feldolgozni, de engedd el Őt.

Remélem az örök boldogság hazájában majd találkoztok!


Ez a dal magyarul úgy szól, hogy Atyám a Te kezedbe ajánlom az én lelkem!


http://www.youtube.com/watch?v=dN6Jc0gUFAk

2013. márc. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, amikor egy orvos a terhesség megszakítását javasolja a szülőknek, hidd el, hogy szakmailag, és emberileg is két rossz közül a kevésbé rossz megoldást ajánlja. Egy orvos tévedhet, vagy lehet felületes, de 5 biztosan nem.

Az embert persze sokáig gyötri a tudat, a "mi lett volna ha...", és a csodák kategóriájába tartozó hasonló esetek megismerése. De amikor egy orvosnak diagnózist, és távlati túlélési lehetőségeket kell mondania, csak a tényekből indulhat ki, és arra hagyatkozhat, ami szakmailag megalapozott.

Ne gyötörd magadat ezen, mert nem követettek el hibát sem ti, a döntésetekkel, sem az orvosok a javaslatukkal. Nagyon sajnálom ami veletek történt, de ne temetkezz bele ebbe a szomorúságba és a gyászba. Ezzel őt sem hozod vissza, és magatoknak sem adtok lehetőséget arra, hogy tovább lépjetek.

2013. márc. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jajj Istenkém őszinte részvétem..((

Igaz egy orvos tévedhet de 5 nemhiszem..

Nehéz ezt mondani de biztos jobb neki igy minthogy betegen éljen még egy kis ideig vagy netán 35 hetesen meghalt volna a hasadba.

Hidd el lesz egy másik babád aki egészséges !!

Kitartást az egész családnak...:-((

2013. márc. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!